Zdrowy Białystok

Piątek, 24 05 13:22

Ostatnia modyfikacja:piątek, 24 05 2019

Nie taki progres straszny

expertprogresyZobacz więcej, zobacz wyraźniej. Zobacz blisko, zobacz daleko. I najważniejsze.... Wszystko to zobacz nosząc tylko jedne okulary. Okulary progresywne.
Szkła progresywne to najbardziej zaawansowane technologicznie soczewki okularowe. Skupiają one w sobie moce do dali i bliży, ale zapewniają również komfortowe widzenie w odległościach pośrednich, czyli np. podczas pracy z komputerem.
- Progresy to przede wszystkim wygoda - mówi Monika Baziuk, optometrystka, właścicielka salonu Expert Optyk w Białymstoku. - Nie trzeba bowiem mieć przy sobie dwóch (lub nawet trzech) par okularów i ciągle ich zmieniać. Dobre widzenie zarówno bliży jak i dali zapewni nam ta inteligentna para szkieł. Poza tym - co bardzo istotne - wizualnie, okulary te niczym nie różnią się od „zwykłych”, czyli nie ma na nich wyraźnie zaznaczonej linii podziału, jak w przypadku okularów dwuogniskowych.
Okazuje się, że okulary progresywne nie są produktem dedykowanym tylko dla osób starszych. Po przekroczeniu 40. roku życia rośnie potrzeba posiadania okularów, a soczewka progresywna w tym przypadku może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Na właściwy dobór progresów musimy jednak poświęcić trochę czasu, gdyż jest to produkt indywidualny, można powiedzieć wręcz - szyty na miarę.
- Najpierw dobieramy odpowiednią co do wielkości, kształtu i gustu oprawę. Potem wykonujemy pomiar względem ułożenia jej na twarzy. Następnie przeprowadzamy wywiad z klientem, dotyczący jego rytmu dnia codziennego i charakteru pracy. Zebrane informacje pozwalają nam zaproponować indywidualnie dobrane okulary progresywne. Będą one inne dla zawodowego kierowcy, a inne dla księgowej, gdyż te dwie osoby pracują „w innych odległościach” - tłumaczy pani Monika.
- Wielu klientów, jeszcze przed zakupem, pyta o cenę takich okularów. Proszę uwierzyć, że ciężko jest ją podać przez telefon lub nawet w czasie kilkuminutowej rozmowy, biorąc pod uwagę od ilu czynników jest uzależniona. Niestety wielu osobom wydaje się, że cena jest zbyt wysoka. A przecież szkła progresywne to kilka par okularów w jednym, czyli logiczne jest, że nie mogą kosztować tyle, co klasyczne okulary do dali lub bliży - dodaje Paulina Kozłowska, sprzedawca z salonu Expert Optyk w Białymstoku
Salon Expert Optyk oferuje bardzo szeroki wybór szkieł, a co za tym idzie, ich ceny kształtują się na różnym poziomie.
- Jesteśmy w stanie przedstawić ofertę na każdą kieszeń, zgodnie z potrzebami danego klienta. W naszym salonie ceny progresów zaczynają się już od 390 zł za parę i proszę wierzyć jest to bardzo atrakcyjna oferta – mówi właścicielka salonu Expert Optyk.
Mitem jest, że do progresów ciężko jest się przyzwyczaić. Aby być w pełni zadowolonym i cieszyć się komfortem ich użytkowania, należy przede wszystkim wybrać się do profesjonalnego salonu optycznego i skorzystać z pomocy pracujących tam fachowców. A w salonie Expert Optyk oprócz fachowego doradztwa w zakresie doboru opraw i odpowiedniej konstrukcji szkieł progresywnych, można też zbadać wzrok.
- Osoby, które zdecydują się kupić u nas okulary, mają badanie wzroku gratis, wykonuje je pani Monika Baziuk, optometrysta, właścicielka salonu - dodaje pani Paulina.
MB

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Nie taki progres straszny