Zdrowy Białystok

Sobota, 24 08 22:22

Ostatnia modyfikacja:sobota, 24 08 2019

Akademia Uwielbiam - zgłoś się

AU25.01.2019Program edukacyjny Akademia Uwielbiam cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem! Uczestniczy w nim już ponad 155.000 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski. Liczba placówek zgłaszających chęć udziału w programie nadal rośnie.
Akademia Uwielbiam jest skierowana do uczniów i nauczycieli klas VI-VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjów. Szkoły, które wezmą udział w programie, będą miały szansę zyskać obszerną i przydatną wiedzę z zakresu zdrowego stylu życia i zasad racjonalnego odżywiania. Akademia Uwielbiam uczy także właściwych zachowań związanych z niemarnowaniem żywności i doceniania wartości wspólnych posiłków i ich przygotowywania, a także radości z gotowania. To jednak nie wszystko! Uczniowie mogą także wziąć udział w konkursach i zawalczyć o atrakcyjne nagrody! Nie zgłosiłeś swojej klasy? Masz jeszcze szansę – program trwa do końca lutego!
Do Akademii Uwielbiam może dołączyć dowolna liczba nauczycieli i klas z danej szkoły. Nauczyciele koordynujący mogą zgłosić swoją klasę do programu wypełniając formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej programu: www.akademiauwielbiam.pl. Po zgłoszeniu uczestnictwa, nauczyciele otrzymają drogą mailową komplet dwóch scenariuszy lekcyjnych, stworzonych przez zespół ekspertów (metodyka oraz dietetyka) w taki sposób, by zachęcić uczniów do wspólnego, kreatywnego działania. Materiały posiadają atrakcyjną formę dopasowaną do wieku i zainteresowań młodzieży szkolnej. Przygotowano między innymi grę szkolną oraz inne angażujące i integrujące aktywności. Dodatkowo każda szkoła, która weźmie udział w Akademii Uwielbiam, a następnie po przeprowadzeniu zajęć programu wypełni Ankietę podsumowującą dostępną na stronie www.akademiauwielbiam.pl otrzyma Certyfikat potwierdzający jej udział i zaangażowanie w edukację na temat zasad prawidłowego stylu życia.
Organizatorzy programu przewidzieli także dwa inspirujące konkursy – szkolny i indywidualny. Warto wziąć w nich udział i powalczyć o bardzo atrakcyjne nagrody!
Konkurs szkolny polega na wspólnym przygotowaniu potrawy i zrobieniu jej zdjęcia przez uczniów. Do wygrania są warsztaty kulinarne, bony dla szkół o wartości 1.500 zł oraz bony dla nauczycieli do sieci salonów Empik o wartości 700 zł. Dodatkowo, szkoła, która zgłosi największą liczbę prac otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5.000 zł na dowolny cel.
Konkurs indywidualny polega na przygotowaniu autorskiego przepisu i zdjęcia potrawy. 10 zwycięzców otrzyma telefony Xiaomi Redmi 6/32 GB. W konkursie mogą uczestniczyć wyłącznie uczniowie z klas VI-VIII szkoły podstawowej lub III klasy gimnazjum. Nie muszą być to uczniowie ze szkół, w których prowadzony jest program Akademia Uwielbiam.
Swoje pomysły uczestnicy mogą wysyłać za pomocą formularza dostępnego na stronie www.akademiauwielbiam.pl lub bezpośrednio na adres mailowy kontakt@akademiauwielbiam.pl uwzględniając zasady regulaminów.
Zgłoszenia i przepisy konkursowe można nadsyłać do 28 lutego 2019 roku. Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie internetowej: www.akademiauwielbiam.pl

 

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Akademia Uwielbiam - zgłoś się