Zdrowy Białystok

Poniedziałek, 06 07 13:09

Ostatnia modyfikacja:poniedziałek, 6 07 2020

Dzieci są przyszłością świata

budyneknorlandiaWartości skandynawskiej edukacji, innowacyjna nauka języka angielskiego, program ekologiczny Norlandia Quest, współpraca z firmą 4F. Do tego wiele atrakcyjnych, prorodzinnych zniżek. To główne cechy wyróżniające nowe, białostockie przedszkole i żłobek Norlandia.
Przedszkole i żłobek Norlandia Sybiraków to nowa skandynawska placówka na terenie Białegostoku. Oferuje międzynarodowe standardy nauczania oraz program edukacyjny wspierający rozwój dziecka. Propagowana jest tam duża swoboda działania, dbanie o ekologię i kontakt z naturą oraz częste przebywanie na świeżym powietrzu.
Warto też wyjaśnić, że Norlandia jest częścią Grupy NHC, międzynarodowej, prywatnej firmy z siedzibą w Oslo w Norwegii. W jej skład wchodzą przedszkola Norlandia, instytucje Norlandia Care (domy opieki, hotele dla pacjentów, kliniki medyczne i usługi opieki domowej) oraz firmy Hero i Aberia.
- Chcemy pokazywać dzieciom właściwe wzorce zachowania, uczyć ich proekologicznej kultury oraz codziennego kontaktu z naturą. W Norlandii łączymy najlepsze praktyki powszechnie stosowane w polskich przedszkolach, uzupełniając je o sprawdzone metody popularne w Skandynawii. Są to m.in.: nacisk na współdziałanie i relacje społeczne, ekologia, zabawa na świeżym powietrzu, wychowanie fizyczne, brak porównań między dziećmi oraz budowa poczucia własnej wartości każdego dziecka – mówi Dorota Heith, wiceprezes Zarządu Norlandia Polska.
Norlandia ma bogatą ofertę edukacyjną. Dzieci czerpią z niej wiele korzyści, na przykład w zakresie rozwoju języka, kompetencji społecznych i relacji.
- Nasza pedagogika opiera się na innowacyjnych i skandynawskich rozwiązaniach edukacyjnych oraz na realizacji podstawy programowej. Dzieci uczą się przez to, czego doświadczają we wspólnocie, bawią się w spontanicznych i planowanych sytuacjach, rozwijają się i uczą jednocześnie. Zachęcane są do wyrażania siebie i swoich umiejętności. Zapewniamy im warunki do swobodnej zabawy w grupie, poznawania siebie i otaczającego je świata – dodaje Beata Standarska, dyrektor pedagogiczny w Norlandia Polska.
salanorlandiaMoomin Language School to cyfrowa usługa nauki języka angielskiego na tabletach, z której korzystają mali podopieczni Norlandii.
- Program nie wymaga umiejętności czytania, zajęcia są krótkie – trwają od pięciu do piętnastu minut - i odbywają się codziennie. To nauka przez zabawę i śpiew, oparta na fińskiej edukacji wczesnoszkolnej. Zakres i tematyka jest specjalnie dopasowana do zainteresowań dzieci – mówi Saga Arola, opiekun realizacji programu Moomin Language School w Polsce.
Norlandia wraz z nowym rokiem szkolnym wprowadza do swoich placówek inicjatywę Norlandia Quest 2020. To akcja organizowana rokrocznie dla podopiecznych wszystkich przedszkoli, która ma na celu wymianę doświadczeń i przekazanie dzieciom różnorodnej wiedzy wraz z jej praktycznym wykorzystaniem. W tym roku tematem przewodnim wyzwania jest ekologia.
- Uczymy dzieci dbać o siebie, innych i naturę. Zrównoważony rozwój obejmuje przyrodę, ekonomię oraz warunki społeczne. Jest niezbędnym warunkiem zachowania życia na ziemi jakie znamy. Zrównoważony rozwój polega również na umożliwieniu dzisiejszym ludziom zaspokojenia ich podstawowych potrzeb, bez niszczenia tej zdolności przyszłym pokoleniom. Przedszkole pomaga dzieciom zrozumieć, że dzisiejsze działania mają konsekwencje dla przyszłości. Dzieci powinny mieć szansę na poznanie natury, by móc doświadczyć jej różnorodności – wyjaśnia dyrektor Przedszkola i Żłobka Norlandia Sybiraków w Białymstoku.
Norlandia Sybiraków oferuje rabaty dla rodzin w ramach programu Karta Dużej Rodziny oraz realizuje ministerialny program Maluch. Pełna oferta placówki dostępna jest na stronie sybirakow.norlandiaprzedszkola.pl oraz facebook.com/sybirakow.norlandia. Zapraszamy.
MB, Fot. Norlandia

 

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Dzieci są przyszłością świata