Zdrowy Białystok

Piątek, 29 03 11:26

Ostatnia modyfikacja:piątek, 29 03 2024

Nie chowaj się w domu

201111Zwolnienie z pracy. Wieloletnie bezrobocie. Kłopoty w rodzinie. Stres i gonitwa na co dzień. Jeśli gubisz się w złożonym rytmie dzisiejszego świata, przyjdź do Fundacji Spe Salvi. Otrzymasz tu pomoc, wsparcie i poradę. Za darmo.
Umiejętności radzenia sobie z emocjami i odnajdywania się w trudnych sytuacjach są bardzo ważne w życiu każdego człowieka. Jeśli nie potrafisz samodzielnie rozwiązać swoich problemów, pomocą jest Spe Salvi (z łac. nadzieją zbawieni).

W myśl zasady - każdy człowiek jest twórczy, należy tylko wskazać mu kierunek doskonalenia – Fundacja pomaga tym, którzy zagubili się w życiu, zwątpili, albo zwyczajnie nie wiedzą jaka pomoc im się należy i jak się o nią upomnieć. Na pomysł organizacji tego typu zajęć wpadła psycholog Renata Kostecka - organizatorka warsztatów.
- Niektórym wygniatanie emocji z papieru, czy wypisywanie haseł związanych ze stresem może wydawać się dziwne, ale dla kobiet, które uczęszczają na cykl warsztatów „Mocne strony kobiety”, to ważne elementy sztuki panowania nad własnymi emocjami, problemami, stresem – wyjaśnia pani Renata. - Zapraszamy wszystkie chętne panie w każdym wieku, aby wzięły udział w warsztatach.
Projekt ma zwiększyć aktywność społeczną i rozwinąć zainteresowania kobiet. Warsztaty wzmacniają cechy przedsiębiorcze. A przedsiębiorczość jest traktowana jako postawa życiowa kobiety, pozwalająca na lepsze wykorzystanie jej potencjału. Poprzez kontakt ze sobą, innymi, sztuką, panie wzajemnie się inspirują i uzupełniają.
- Zależy nam na tym, by ludzie wiedzieli, że jesteśmy po to by pomagać innym i że warto do nas przyjść, choćby po to, by porozmawiać. Wspaniale jest widzieć, jak panie, które są z natury nieśmiałe, otwierają się podczas zajęć. Prowadzimy rozmowy na temat uczuć, nazywamy to czego samemu nazwać się nie da, poruszamy tematy, które pomagają później  odnaleźć się w rzeczywistości i stanąć przed wyzwaniem dnia codziennego – wyjaśnia Renata Kostecka.
Nową formą pracy socjalnej są działania oparte na streetworkingu. Zajęcia prowadzone są przez odpowiednio przygotowanych pracowników, którzy wychodzą, po prostu, na ulicę i tam znajdują ludzi potrzebujących pomocy. Dzięki ich pracy wiele osób bezdomnych nawiązało kontakt z OPS, wyrobiło dokumenty, skorzystało z łaźni, czy udało się do ogrzewalni. Streetworking jest pierwszym elementem testowanego modelu pomocy, stanowi pierwszy krok w procesie integracji społecznej i zawodowej osób bezdomnych. Są to nowoczesne metody niesienia pomocy, doskonale sprawdzające się w przypadku pracy z ludźmi, którzy mają problemy społeczne.
Dodatkiem do streetworkingu jest projekt „Twój Przyjaciel Streetworker – Kontynuacja”. Jego celem jest zniwelowanie zagrożenia wykluczeniem społecznym, poprzez udzielenie wsparcia psychologicznego i zawodowego niezatrudnionym. Obejmuje on comiesięczne szkolenia dla grupy 15 osób bezrobotnych (wsparcie psychologiczne, trening umiejętności społecznych oraz warsztaty rozwoju zawodowego i indywidualne zajęcia z doradcą). Rekrutacja do projektu trwa co miesiąc do marca 2012 r. Oferuje ciekawe szkolenia z profesjonalnymi prowadzącymi, materiały szkoleniowe, dodatek szkoleniowy, kawę herbatę i przy dłuższych szkoleniach - obiad. Aby zgłosić się do projektu trzeba zadzwonić lub zgłosić się osobiście.
Projekt "Twój Przyjaciel Streetworker - Kontynuacja” współfinansowany jest z EFS.

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Nie chowaj się w domu