Zdrowy Białystok

Poniedziałek, 14 06 06:44

Ostatnia modyfikacja:poniedziałek, 14 06 2021

Świata bez nich nie widzisz

Choć okulary przeciwsłoneczne powinny nam służyć cały rok, to ciągle większość osób sięga po nie dopiero latem. Stają się one wtedy wręcz nieodzownym elementem naszej garderoby. Różnorodność modeli i rozwiązań jakie oferuje o tej porze roku salon Expert Optyk z Białegostoku zachęci wszystkich do wybrania bezpiecznych i sprawdzonych opcji ochrony wzroku.
Okulary przeciwsłoneczne
Zabezpieczenie oczu przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym jest niezwykle ważne. W salonie Expert Optyk w Białymstoku jest ogromny wybór wysokiej jakości okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV, chroniącym oczy przed tym właśnie promieniowaniem. Są też wersje z filtrem polaryzacyjnym, dzięki któremu nie są widoczne niepotrzebne odbicia od płaskich powierzchni (np. od wody).
Okulary korekcyjne
Osoby posiadające wadę wzroku mogą skorzystać z barwionych na stałe okularów korekcyjnych. Wystarczy wybrać oprawę przeciwsłoneczną lub zwykłą, w której zamontowane zostaną soczewki barwione z odpowiednią mocą szkieł. Dostępna jest szeroka gama kolorów soczewek, zarówno pełne jak i gradalne, modele tęczowe oraz barwienie na życzenie. Na podstawowe wersje nie czeka się długo, a ich cena jest bardzo atrakcyjna. Salon Expert Optyk wykonuje też okulary progresywne z barwieniem lub wersje polaryzacyjne z korekcją.
Okulary z nakładką przeciwsłoneczną
To ciekawe rozwiązanie łączące funkcjonalność, wygodę i dobrą cenę. Do zwykłej oprawy korekcyjnej dodana jest przeciwsłoneczna nakładka magnetyczna, która ma idealnie do niej dopasowany kształt i kolor. Stosuje się ją wtedy, gdy potrzebujemy ciemnych szkieł. Kiedy jesteśmy np. w pomieszczeniu – zdejmujemy ją. Wykonuje się jedną parę okularów, co niesie za sobą również mniejsze koszty. Nakładka posiada filtr UV oraz filtr polaryzacyjny, można więc uznać, że posiadanie takich okularów, to jak kilka par w jednej.
Okulary fotochromowe
Często stosowanym rozwiązaniem są inteligentne okulary fotochromowe, które „dostosowują” się do tego, jak intensywne jest w danej chwili światło słoneczne. Po wyjściu na zewnątrz, po kilku sekundach, soczewki przybierają wymagany stopień zabarwienia. Gdy wracamy do pomieszczenia, po nieco dłuższej chwili, uzyskują pełne odbarwienie. W pochmurny dzień, szkła te na zewnątrz mają delikatne zabarwienie, zaś w intensywny słoneczny dzień, samoistnie i mocno się zaciemniają. Ten rodzaj okularów w pomieszczeniu jest praktycznie zupełnie przezroczysty, co pozwala na używanie ich w każdych warunkach. Salon Expert Optyk oferuje obecnie 30% rabatu na takie właśnie szkła.
Okulary dla kierowcy
Rozróżniamy dwa podstawowe rodzaje fotochromu – wspomnianą powyżej wersję klasyczną, a także wariant dla kierowców, którego dodatkową korzyścią jest zdolność do zaciemniania za szybą samochodu. Osoby spędzające dużo czasu za kółkiem mogą więc wybrać bardziej spersonalizowaną opcję. Jeśli jeżdżą zarówno w dzień, jak i w nocy, mogą zdecydować się również na filtr do jazdy nocnej. Soczewki takie będą wtedy dostosowane do wielu sytuacji: będą przyciemniać się w warunkach intensywnego nasłonecznienia, natomiast po zmroku będą wytłumiać odblaski od reflektorów mijanych aut.
Salon Expert Optyk, Białystok


Paulina Kozłowska, sprzedawca z salonu Expert Optyk w Białymstoku prezentuje...

expertoptyk0621 1...oprawy okularowe marki Solano model CL 90101 SET z kompletem czterech nakładek przeciwsłonecznych/polaryzacyjnych w kolorach:

czarnym,

czarnym z żółtym,

czarnym z purpurą.

czarnym z różem.

 

 

 

expertoptyk0621 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


expertoptyk0621 3...oprawy okularowe Belutti BAM 097 C2 z nakładkami przeciwsłonecznymi/polaryzacyjnymi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

expertoptyk0621 4

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Świata bez nich nie widzisz