Zdrowy Białystok

Czwartek, 11 08 16:59

Ostatnia modyfikacja:czwartek, 11 08 2022

Rodzinne wakacje lub służbowy wyjazd z psem?Tak!

wakacjezpsemWyjazd na wakacje lub w podróż służbową, wiąże się często z tematem zorganizowania opieki dla zwierząt. Hotele Accor pet friendly są idealnym rozwiązaniem tej sytuacji, zarówno w kurortach, jak i miejskich destynacjach. To miejsca, do których goście mogą bez obaw przyjeżdżać wraz ze swoimi zwierzętami i wypoczywać w ich towarzystwie. Hotel zapewnia również pomoc w wyprowadzaniu psów czy zorganizowaniu opieki weterynaryjnej, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Od psich przysmaków, po specjalne menu i dedykowaną opiekę… Accor ma wiele obiektów przyjaznych zwierzętom i przystosowanych do opieki nad nimi. W Polsce Grupa oferuje hotele marek Novotel, Mercure, Sofitel, MGallery, a także rodzinę hoteli ibis. W każdym segmencie goście znajdą obiekt, do w którym spędzą czas ze swoim pupilem.
Zwierzęta są częścią rodziny. Po miesiącach lockdownu chcemy podróżować w rodzinnym gronie, w bezpiecznym i przyjaznym otoczeniu. Właśnie dlatego jako Accor jeszcze mocniej rozwijamy ofertę pet friendly w naszych hotelach, zarówno w miejskich destynacjach, jak i w kurortach. Wszystkich podróżujących ze zwierzętami zapraszamy do wcześniejszego kontaktu z obiektem, aby zespół mógł przygotować się na przyjęcie czworonożnego gościa i jego ewentualne dodatkowe potrzeby - podkreśla Ewa Bluhm, Vice President Operations Accor.
Standardem w ofercie pet friendly są podstawowe gadżety – miseczki na wodę i karmę, często specjalne legowiska, a zespół hotelowy wskazuje najbliższe trasy spacerowe. Jednak w wielu obiektach goście mogą liczyć na znacznie więcej udogodnień. Hotel ibis Warszawa Centrum rozpoczyna współpracę z profesjonalną firmą prowadzona przez doświadczonego, certyfikowanego behawiorystę, która zapewnia w razie potrzeby całodobową lub nawet jedynie kilkugodzinną opiekę w psim pensjonacie, z dala od miejskiego hałasu. W Mercure Kraków Stare Miasto kuchnia na życzenie przygotuje dla czworonożnego gościa posiłek lub wyserwuje kupioną w tym celu karmę. Niektóre hotele celebrują 1 lipca Międzynarodowy Dzień Psa i m.in. w ibis Poznań Stare Miasto psy śpią tego dnia w hotelu bezpłatnie. W dedykowanej ofercie dla czworonożnych gości, Novotel Gdańsk Marina przygotował nawet specjalne pokoje z ekologicznymi meblami, które są wygodne i łatwe do utrzymania w czystości. W restauracji hotelowej Novotel Gdańsk Centrum przygotował specjalne wydzielone miejsce dla rodziny z czworonogiem. Coraz więcej zespołów hotelowych, obok powitalnych wstawek dla gości, przygotowuje także „smaczki” i niespodzianki dla zwierzaków.
W każdym obiekcie obowiązują najwyższe standardy sanitarne oraz regulamin, dzięki któremu zarówno goście, którzy podróżują ze zwierzętami, jak i bez, mają zapewniony komfortowy pobyt. Szczegółowych informacji na temat każdego obiektu i jego regulaminu udzielają zespoły hotelowe.
A poniżej jeszcze więcej przykładów adresów przyjaznych dla zwierząt i dobrych praktyk:
ibis Styles Warszawa Centrum: powitalny prezent dla psa/kota przekazywany podczas check in: miska na wodę, saszetka suchej karmy oraz podkładka pod miskę. Hotel położony jest nad brzegiem Wisły z możliwością spacer zarówno wzdłuż Wisły jak I pobliskiego parku.
ibis Poznań Stare Miasto: goście do pokoju dostają miski i przysmak na powitanie dla psa. Hotel położony jest tuż przy terenach zielonych koryta Warty. Wystarczy kilka kroków, by znaleźć się nad Wartą, gdzie są obszary do długich spacerów. Od kilku lat w Miedzynarodowy Dzień Psa (01.07.) – psy śpią za darmo. Wśród pracowników organizowane są zbiórki dla schroniska dla zwierząt.
ibis Warszawa Centrum: specjalne legowiska i miseczki na wodę i karmę, dostarczane do pokoju w przypadku pobytu z psem. Dodatkowo, w ramach powitalnej wstawki, gość otrzymuje za darmo zestaw kilku „smaczków”. Współpraca z profesjonalną firma petisterską prowadzona przez doświadczonego, certyfikowanego behawiorystę, która zapewnia całodobową lub w razie potrzeby nawet jedynie kilkugodzinną opiekę w psim pensjonacie.
Mercure Kraków Stare Miasto: szereg udogodnień dla psów, jak legowiska, koce czy miski. hotel zlokalizowany w samym sercu Krakowa na poranne spacery poleca gościom skierować się na pobliskie planty, na dłuższe zaś idealnie sprawdzają się krakowskie Błonia. Na życzenie, kuchnia przygotuje dla psa posiłek lub wyserwuje kupioną w tym celu karmę. Jeśli hotel wie o czworonożnym gościu, to w pokoju umieszcza drobny upominek jak np. kostkę..
Mercure Gdańsk Posejdon: jest przyjazny zwierzętom (psy oraz koty). Goście przed przyjazdem oraz podczas zameldowania otrzymują specjalny regulamin. Hotel otoczony jest ogrodem, a w pobliżu znajduje się plaża, gdzie można zabierać zwierzęta na spacer. Obiekt udostępnia gościom woreczki sanitarne, a w lobby po spacerze lub podróży czeka na spragnionych miska z wodą. Pokoje, w których mieszkały zwierzęta są dezynfekowane oraz ozonowane, co pozwala zachować pełne bezpieczeństwo w hotelu.
Sofitel Grand Sopot: czworonożni goście otrzymują list powitalny, dedykowaną zawieszkę na drzwi, kojec, miski na wodę i pokarm oraz zabawkę. W Sopocie w okolicy znajdują się liczne parki i Trójmiejski Park Krajobrazowy idealne na spacery z psem. Dodatkowo na granicy Gdyni i Sopotu jest wydzielona plaża wyłącznie dla psów. Szef kuchni jest w stanie przygotować posiłek dla psa wg. wskazówek gości.
Mercure Gdańsk Stare Miasto i ibis Gdańsk Stare Miasto: w obu hotelach w lobby oraz na tarasie Mercure dostępne punkty z wodą i przekąską dla psów. Taras Mercure i ogródek ibis, to miejsca, gdzie pies może towarzyszyć opiekunom w czasie posiłku. Hotele mają do dyspozycji legowiska, miski, jest również możliwość zakupienia woreczków, smakołyków w sklepiku. W Gdańsku jest plaża dla psów- ok. 20 min autem, są również parki z wybiegami- najbliższy ok. 5-10 min autem.
Novotel Gdańsk Marina: hotel oferuje dedykowane pokoje dla gości podróżujących z psami, wyposażone w miskę na karmę oraz meble ekologiczne – wygodne i łatwe w utrzymaniu czystości. Przyjazna dla psów okolica, ogród hotelowy ma 4 hektary zieleni, a dodatkowo miejsca na spacery wzdłuż morza.
Novotel Wroclaw City: zapewnia dostęp do wody i na życzenie - karmę dla psa. W pokoju czeka specjalne legowisko wraz z psim przysmakiem. W pobliżu hotelu znajduje się dużo terenów zielonych, idealnych na spacery.
ibis & ibis Budget Kraków Stare Miasto: zapewnia dedykowane pokoje dla gości ze zwierzętami i podstawowe akcesoria np. miskę na karmę. W okolicy hotelu dostęne tereny spacerowe.
Novotel Gdańsk Centrum: w pokoju na zwierzaka czeka miska z przysmakiem, a w restauracji wydzielone zostało miejsce dla rodziny z psem. Hotel jest położony w niedalekiej odległości od miejskiego wybiegu dla psów (7min pieszo), a plaża dla psów to tylko 20 min autem
Novotel Warszawa Airport: dla psów i kotów dostępne zabawki oraz miska z wodą. Hotel położony jest niedaleko Pól Mokotowskich, które są idealnym miejscem na spacery z psami. Na Polach znajduję się również specjalny tor dla czworonogów.
Novotel & ibis Poznań Centrum: Spersonalizowany chceck-in dla psów i kotów, dostępne miski na wodę na terenie obiektu, a także puszki śniadaniowe dla zwierząt dostarczane jako powitalna niespodzianka na śniadanie. W planach jest specjalne menu inspirowane DNA restauracji Winestone.

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Rodzinne wakacje lub służbowy wyjazd z psem?Tak!