Zdrowy Białystok

Sobota, 29 01 15:23

Ostatnia modyfikacja:sobota, 29 01 2022

Na każdą stopę

sz 009Niewłaściwie dobrane buty - zarówno dziecięce, jak i dla osoby dorosłej - mogą przysporzyć wielu problemów. Chcesz mieć buty idealne? Znajdziesz je w Salonie ortopedyczno-obuwniczym Szlachetne zdrowie w Białymstoku.
Choć wybór butów wydaje się rzeczą banalną, w rzeczywistości wcale taki nie jest. Ileż to razy zdarzyło się nam kupić buty, które w sklepie pasowały, natomiast codzienne noszenie ich stawało się męką. Chcąc kupić obuwie idealne, warto poświęcić na to trochę czasu - przede wszystkim przyjrzeć się swoim stopom oraz zdecydować się na ich profesjonalne badanie. Pomogą w tym pracownicy Salonu ortopedyczno-obuwniczego Szlachetne zdrowie.
sz 020- Blisko połowa Polaków (dorosłych i dzieci) ma różne wady i zniekształcenia w obrębie stóp. Defekty te bywają przyczyną bólu samych stóp, ale także stawów, bioder, a nawet kręgosłupa. Zamiast łykać środki przeciwbólowe, warto poszukać przyczyny dolegliwości. Badanie stóp i chodu przy pomocy specjalnego urządzenia i pod okiem naszego pracownika, da szybką odpowiedź na pytanie, co jest nie tak oraz jak temu zaradzić. I uwaga – badanie stóp, jak myślą niektórzy, nie jest przeznaczone tylko i wyłącznie dla dzieci – mówi Katarzyna Moczuło, właścicielka Salonu ortopedyczno-obuwniczego Szlachetne zdrowie.
Jest wiele wad stóp - zarówno tych wrodzonych, jak i nabytych, ujawniających się w późniejszym okresie życia. Większość z nich nie wymaga leczenia, a wdrożenia stosownych działań profilaktycznych. Są to najczęściej odpowiednie buty, indywidualnie dobrane wkładki ortopedyczne lub ortezy.
sz 023- Do wad stóp zaliczamy m.in. koślawe paluchy, tzw. haluksy, palce młotkowate, ostrogi. Podstawą działania jest tu przede wszystkim profilaktyka, czyli noszenie odpowiednich butów oraz stosowanie specjalnych akcesoriów typu kliny, separatory, osłony, podkładki itp. Ich wybór jest ogromny, dlatego należy zdać się na pomoc odpowiednio wykwalifikowanej osoby, gdyż to co pasuje jednemu, nie zawsze odpowiada drugiemu. Pracownicy naszego sklepu mają dużą wiedzę w tym temacie oraz podchodzą indywidualnie do każdego problemu – dodaje pani Katarzyna.
sz 036Salon ortopedyczno-obuwniczy Szlachetne zdrowie to raj dla najmniejszych stópek. Dobór butów dla dziecka to niezwykle istotna rzecz, która nie jest tylko kwestią rozmiaru. Tu stawiamy przede wszystkim na konstrukcję bucika - długość, szerokość oraz wysokość.
- Stopa dziecka jest zupełnie inna, niż stopa osoby dorosłej. Ma charakterystyczne cechy - jest szersza w palcach, a węższa w pięcie. Jest delikatna i elastyczna. Buty dla malucha nie mogą być ani za duże, ani za małe. Pamiętajmy też, że to jakie buty będzie nosiło nasze dziecko, będzie miało wpływ na ewentualne pojawienie się lub nie wad stóp oraz postawy – mówi Katarzyna Moczuło.
MB, Fot. Szlachetne zdrowie

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Na każdą stopę