Zdrowy Białystok

Piątek, 01 07 03:57

Ostatnia modyfikacja:piątek, 1 07 2022

Chroń oczy przed słońcem

expertoptyk062022Nadeszły wreszcie ciepłe dni! Z uśmiechem na twarzy i radością w sercu myślimy o przygotowaniu letniego wyposażenia garderoby i kosmetyczki. Pragniemy przypomnieć, że jednym z podstawowych elementów dbania o siebie podczas tego okresu jest posiadanie odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej naszych oczu. Co zrobić, jeśli mamy również wadę wzroku i zwykłe okulary od słońca nie w pełni nam pomagają? Wyjaśniamy.
Najczęściej wybieranym wariantem są okulary przeciwsłoneczne z korekcją. Soczewka okularowa z odpowiednią mocą zostaje wówczas zabarwiona na życzenie klienta – na kolor jednolity, gradalny lub w różnym natężeniu. Na taką wersję czeka się nieco dłużej, natomiast jeśli potrzebujemy okularów „na już” lub za mniejszą kwotę, możemy skorzystać z wariantów magazynowych o bardzo dobrych właściwościach, w trzech kolorach do wyboru.
Jeszcze wygodniejszą opcją są okulary fotochromowe, które są połączeniem czystych i przeciwsłonecznych szkieł, dzięki czemu mogą być noszone w każdych warunkach. Soczewki fotochromowe reagują na światło słoneczne i w zależności od ilości i natężenia tego światła, zabarwiają się na tyle intensywnie, na ile potrzebują tego nasze oczy. Nowa generacja szkieł fotochromowych zapewnia okularom bardzo estetyczny wygląd – w pomieszczeniu posiadają one do kilku procent zabarwienia, a więc trudno dostrzec „gołym okiem”, że ten właśnie rodzaj okularów posiadamy. Na zewnątrz z kolei, kiedy słońce jest intensywne a temperatura bardzo wysoka, wyglądem przypominają „zwykłe”, ciemne okulary przeciwsłoneczne. W przypadku tych okularów mamy również do wyboru dość szeroki zakres kolorów. Podstawowe to szary, szarozielony i brązowy, ale jest też możliwość zamówienia ich w kolorze fioletowym, bursztynowym czy granatowym.
Opcją idealną dla kierowców są okulary z fotochromem zabarwiającym się również za szybą auta. Wersja podstawowa nie posiada takiej funkcji, więc przy zamawianiu takich okularów warto wspomnieć do czego najczęściej będą używane. Ich stopień zabarwienia w samochodzie to ok. 50-60%.
Okulary z nakładka przeciwsłoneczna to ciekawe rozwiązanie łączące funkcjonalność, wygodę i dobrą cenę. Do zwykłej oprawy korekcyjnej dodana jest przeciwsłoneczna nakładka magnetyczna, która ma idealnie do niej dopasowany kształt i kolor. Stosuje się ją wtedy, gdy potrzebujemy ciemnych szkieł, a gdy jesteśmy w pomieszczeniu – zdejmujemy ją. Wykonuje się jedną parę okularów, co niesie za sobą również mniejsze koszty. Nakładka posiada filtr UV oraz filtr polaryzacyjny, można więc uznać, że posiadanie takich okularów, to jak kilka par w jednej.
Salon Expert Optyk, Fot. Jai Kudo

 

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Chroń oczy przed słońcem