Zdrowy Białystok

Poniedziałek, 06 07 14:49

Ostatnia modyfikacja:poniedziałek, 6 07 2020

Zdrowa Micha jest bio, Zdrowa Micha jest eko

zm0919W związku z rosnącym problemem zaśmiecania środowiska coraz więcej osób sięga po opakowania przyjazne środowisku. Właściciele białostockiego bistro Zdrowa Micha także. Od września wszystkie dania, napoje, pieczywo oraz ciasta, ich klienci otrzymują w najwyższej jakości opakowaniach eko.
Choć wiemy, że powinniśmy dbać o naszą planetę i żyć ekologicznie, to jednak plastik jest ciągle wszechobecny wokół nas. Niektórzy tylko o tym mówią, a niektórzy wprowadzają to przesłanie w życie. Przykładem godnym naśladowania są Magdalena i Piotr Urbanowiczowie, właściciele bistro Zdrowa Micha oraz Piekarni bezglutenowej.
- Temat ekologii jest nam doskonale znany. Już od pewnego czasu nosiliśmy się z zamiarem wprowadzenia opakowań biodegradowalnych, no i wreszcie nam się to udało - mówi Piotr Urbanowicz.
- Tak naprawdę to moi klienci podsunęli mi pomysł zmiany tradycyjnych, sztucznych opakowań na eko. Argumentowali to tym, iż smacznego, zdrowego jedzenia nie godzi się pakować w plastik. Posłuchałam ich - jak zwykle zresztą, bo to potrzeby moich klientów są dla mnie numerem jeden - i zaczęliśmy szukać na rynku opakowań, które spełniałyby potrzeby nasze i naszych gości – dodaje pani Magda.
Łatwo nie było, bo celem właścicieli Zdrowej Michy i Piekarni bezglutenowej było znalezienie opakowań 100% biodegradowalnych, 100% kompostowalnych. Zresztą, u nich wszystko jest zawsze na 100%.
pieguski0919- Nasze opakowania sprowadzamy z Austrii. Śmiało można powiedzieć, że to prawdziwy „mercedes” spośród opakowań przyjaznych środowisku. Spełniają wiele rygorystycznych norm. Można w nich bez obaw, w atmosferze chronionej, zamykać szczelnie np. nasze ciasta i ciasteczka. Poza tym nie tylko pudełka mamy eko. Wszystkie folie, naklejki z naszym logo, sztućce, kubeczki także są 100% bio. Do tego są wytrzymałe i bardzo estetyczne. Czas całkowitego rozkładu opakowań wykorzystywanych w bistro to osiem tygodni, w piekarni – dwanaście – tłumaczy Piotr Urbanowicz.
- Wierzymy, że mamy wpływ na otaczający nas świat. Zgodnie z tym przekonaniem oferujemy teraz naszym klientom naturalne produkty, które łączą się w harmonii z otaczającym nas środowiskiem, poprzez ekologicznie czyste opakowania. Od września całą naszą ofertę można otrzymać w najwyższej jakości opakowaniach eko - bezpiecznych dla natury. Chcemy zmieniać się na lepsze. Nie chcemy zaśmiecać naszej Matki Ziemi – dodaje pani Magdalena.
Zapraszam zatem do Zdrowej Michy na pyszne i zdrowe posiłki w opakowaniach eko. Ponadto oferta bistro wzbogaciła się niedawno o nową sałatkę probiotyczną (m. in. z kozim serem, gotowanym burakiem, rukolą). Jest też możliwość kupienia chleba bezglutenowego w porcjach lunchowych (170 g - 4 kromki).
MB, Fot. Zdrowa Micha


Jeśli ktoś nie chce płacić za opakowanie eko, które kosztuje 2 zł, może przyjść do Zdrowej Michy z własnym pojemniczkiem.

 

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Kuchnia Zdrowa Micha jest bio, Zdrowa Micha jest eko