Zdrowy Białystok

Środa, 20 06 15:32

Ostatnia modyfikacja:środa, 20 06 2018

Zostają na zawsze

Owocowo jogurtowe sniadanie z płatkami Lubella Corn Flakes Klasyczne 1Dobre wspomnienia i kojarzące się z nimi pozytywne emocje, to jeden z elementów budujących szczęśliwe życie. Dlatego warto korzystać z każdej okazji, by budować bazę takich wspomnień – także dla naszych dzieci, aby mogły z nich czerpać w przyszłości i tworzyć podobną dla własnych pociech.
Duże znaczenie dla powstania pozytywnych wspomnień i emocji, które towarzyszą nam od dzieciństwa przez całe życie, mają codzienne, pełne ciepła i poczucia bezpieczeństwa chwile spędzone z najbliższymi.

Do takich momentów należy np. wspólne, rodzinne śniadanie. 21% badanych mam deklaruje, że kiedy były dziećmi, rodzinne posiłki o poranku dawały im, oprócz poczucia ciepła rodzinnego, jedności i radości, również pozytywną energię na cały dzień. Te chwile kojarzą się także z poczuciem bezpieczeństwa (wskazało tak 22%) oraz szczęściem (20%) – czyli emocjami, które budują solidne podstawy do tego, by stać się zadowolonym z życia dorosłym.
Warto zatem co dzień rano spędzić chociaż kilka minut z najbliższymi przy stole. Najlepiej, aby śniadanie nie było pracochłonne. Posiłek upłynie wtedy w spokojnej i jeszcze milszej atmosferze. Ważne jednak, by był wartościowy i pożywny. Doskonale sprawdzą się tutaj np. Lubella Corn Flakes Klasyczne. To chrupiące, pyszne zbożowe płatki, które powstały ze złocistej, najwyższej jakości kukurydzy. Mają prosty skład i nie zawierają żadnych sztucznych barwników. Stanowią źródło błonnika i cennego pierwiastka – fosforu. Polane mlekiem lub jogurtem są idealnym pożywnym śniadaniem dla całej rodziny. Każdy może sobie stworzyć jego własną, szybką i smakowitą wersję, dodając do płatków zbożowych np. łyżkę syropu klinowego, ulubione owoce czy orzechy. W ten prosty sposób nasz organizm zyska dawkę energii na najbliższe godziny, a my zyskamy kolejne miłe, rodzinne wspomnienie.

Owocowo-jogurtowe śniadanie z płatkami Lubella Corn Flakes Klasyczne
Składniki: 4 szklanki płatków Lubella Corn Flakes Klasyczne, 300 g serka homogenizowanego lub gęstego jogurtu naturalnego, 3 szklanki malin, 3 kiwi, 8 moreli, owoce jeżyny i listki mięty do dekoracji, opcjonalnie łyżeczka miodu lub syropu klonowego.
Wykonanie: 3 szklanki płatków kukurydzianych zblenduj lub pokrusz. Opłukane maliny zmiksuj - można dodać łyżeczkę miodu lub syropu klonowego. Kiwi, morele obierz i także zmiksuj na puree. Każde owoce osobno. Układaj warstwami w naczyniu. Udekoruj pozostałymi płatkami, owocami i miętą.

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Kuchnia Zostają na zawsze