Zdrowy Białystok

Środa, 17 07 17:34

Ostatnia modyfikacja:środa, 17 07 2019

Podochirurgia już w Białymstoku

suela042019Uszkodzone lub zdeformowane paznokcie na stopach to wstydliwy problem. Poza tym, że brzydko wyglądają, często sprawiają też ból. Od lutego, Instytut Podologii Suela w Białymstoku, jako pierwszy na Podlasiu, wykonuje zabiegi podochirurgiczne, które pozwalają pozbyć się kłopotu raz na zawsze - w ciągu tylko jednej wizyty.
- Niekiedy płytka paznokcia staje się żółta, pogrubiała, często przypomina szpon. Wstyd przed pokazaniem stóp światu zmusza wiele osób do chodzenia w zakrytym obuwiu, nawet latem - wyjaśnia Kamila Wilanowska, podolog z białostockiego Instytutu Suela. - Kolejny problem, bardzo często spotykany u pacjentów, to nawracające wrastanie paznokci. Do dziś standardowy schemat postępowania w takich przypadkach to zabieg chirurgiczny, polegający na bolesnym usunięciu paznokcia, lub wycięciu klinowym, czyli wycięciu bocznej części płytki. Takie działanie zazwyczaj nie daje trwałych efektów, a pacjent pozostaje z bólem sam.
W wielu przypadkach rozwiązaniem jest wizyta u podologa. Krótka terapia pozwala uchronić pacjenta przed poważniejszymi zabiegami chirurgicznymi. Są jednak osoby, u których na skutek wieloletniego wrastania powstały twarde wały okołopaznokciowe, z bliznami wewnątrz oraz przerostem tkanki. Aby pomóc im i pozbyć się całkowicie problemu, wprowadzono zabiegi podochirurgiczne.
- Do tej pory chirurgiczne leczenie nawracania wrastających paznokci wiązało się z bólem i wielomiesięcznym cierpieniem. Po usunięciu płytki, problem nawracał średnio po trzech miesiącach. Jego źródłem często wcale nie były paznokcie, a wały okołopaznokciowe. Teraz dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod i technologii, wystarczy jeden zabieg plastyki wałów, bo pozbyć się uciążliwego problemu - mówi Kamila Wilanowska. - Wykonuje się go w miejscowym znieczuleniu. Rekonwalescencja trwa około dwóch tygodni, a efekty medyczne i estetyczne są trwałe. Po wygojeniu pacjent na zawsze zapomina o problemie, paznokieć zostaje zachowany, dzięki czemu stopy wyglądają estetycznie.
Zabiegi te wykonać można w Białymstoku. Specjaliści z Instytutu Podologii Suela zakończyli właśnie długotrwałe szkolenie podochirurgiczne, pod okiem krajowych autorytetów w tej dziedzinie i mają już na koncie pierwsze udane zabiegi. Osoby chcące na stałe wyleczyć uszkodzone paznokcie u stóp - np. po urazach, z zahamowanym wzrostem, wrastające, z przerostem wałów okołopaznokciowych, a także ze stanami zapalnymi (np. z wysiękiem ropnym) - mogą zapisać się na zabiegi chirurgicznej plastyki wałów oraz opuszka. To całkowicie bezpieczne procedury.
- Od lat leczymy stopy Podlasian i wiemy, że paznokcie potrafią być bardzo uciążliwe, czy to z powodu bolesnego, nawracającego wrastania, czy z powodu dyskomfortu związanego z deformacjami płytki - dodaje podolog. - Do niedawna jedynym sposobem na zakrycie problemu była rekonstrukcja paznokcia, która jest procedurą uciążliwą, z powodu konieczności częstej wymiany. Teraz wystarczy krótki zabieg plastyki opuszka, aby palce nawet po wielu latach wyglądały pięknie. Pacjenci, którzy już przeszli u nas zabieg podochirurgiczny, w najbliższe wakacje będą cieszyć się pieknymi stopami w odkrytych butach.
Obecnie trwają zapisy na bezpłatne konsultacje ze specjalistami. Pomogą one zdiagnozować problem i dobrać odpowiednią metodę leczenia. Sam zabieg podochirurgiczny jednego paznokcia kosztuje od 600 do 1.500 zł, w zależności od jego stanu. Jednak leczenie standardowymi metodami bywa długie i często nieskuteczne, a jego cena niejednokrotnie przekracza koszt zabiegu podochirurgicznego. Dlatego podana cena nie jest wygórowana, jeśli chodzi o całkowite przywrócenie komfortu chodzenia oraz uwolnienie się od bólu i wstydu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by po okresie rekonwalescencji osoba, która do niedawna ledwie chodziła, wzięła udział w kursie tańca.
Zapisy na konsultacje obywają się pod numerem telefonu: 661 499 499. Zabiegi wykonywane są w Instytucie Podologii Suela, przy ul. Ryskiej (budynek E) w Białymstoku. Placówka zajmuje się kompleksowym leczeniem, profilaktyką i kosmetyką stóp.
Instytut Podologii Suela

Fot. Instytut Podologii Suela

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Medycyna Podochirurgia już w Białymstoku