Zdrowy Białystok

Środa, 17 07 16:45

Ostatnia modyfikacja:środa, 17 07 2019

Zadbaj o zdrowy sen

szachetne042019Bóle kręgosłupa oraz głowy to obecnie jedne z najczęściej występujących dolegliwości. Podpowiadamy co zrobić, by im zapobiegać.
Najczęstszą przyczyną bólów karku jest napięcie mięśni i przeciążenie kręgów kręgosłupa. Prowadzi do nich np. praca przy komputerze, praca stojąca, spanie na nieodpowiednich poduszkach, nieprawidłowe ułożenie kręgosłupa przy spoczynku czy długo utrzymujący się stres (powoduje nieświadome napinanie mięśni szyi i głowy). Jak sobie radzić? Najlepiej kupić poduszkę ortopedyczną. Ma ona specjalne zagłębienie na głowę i wybrzuszenie pod szyję. Dzięki takiej konstrukcji zapewnia fizjologiczne ułożenie odcinka szyjnego kręgosłupa i sprzyja rozkurczaniu się napiętych mięśni. Dodatkowo należy unikać spania na brzuchu, z głową przekrzywioną na bok, gdyż pozycja tak przeciąża kręgi i zwiększa napięcie mięśni.
Poduszki ortopedyczne, w przeciwieństwie do tradycyjnych, zapewniają użytkownikom odpowiedni komfort snu. Ponadto nasz kręgosłup w czasie snu „przybiera” właściwą pozycję, co chroni nas przed powstawaniem jego skrzywień oraz zapewnia właściwy przepływ krwi.
Poduszki ortopedyczne zalecane są m.in.: przy niespecyficznych bólach karku, szyi, głowy; przy zwyrodnieniach stawów międzykręgowych kręgosłupa szyjnego; przy artretycznych bólach kręgosłupa szyjnego; przy zmianach dyskopatycznych kręgosłupa szyjnego oraz wspomagająco, przy leczeniu chorób i urazów odcinka szyjnego.
Innym, ważnym aspektem przy bólach kręgosłupa jest noszenie odpowiednich butów. Pionowa pozycja kręgosłupa w ciągu dnia sprawia, że pracuje on bez przerwy. Dla jego dobra warto nosić odpowiednie obuwie. Człowiek spędza w pracy większość dnia, i to właśnie w tym czasie powinniśmy mieć na stopach komfortowe, profilaktyczne obuwie. Wielogodzinne stanie czy praca „na nogach” bardzo obciąża układ kostno-mięśniowy. Źle dobrane buty mogą zniekształcać podłużne i poprzeczne sklepienie stopy, co w konsekwencji prowadzi do problemów ze stawami kolanowymi, biodrami i właśnie kręgosłupem.
W ofercie salonu medycznego Szlachetne Zdrowie w Białymstoku znajdą Państwo m.in. poduszki ortopedyczne do spania, podróżne dla dorosłych i dzieci, pod nogi, lędźwiowe - wspierające kręgosłup w pozycji siedzącej, przeciwodleżynowe, do siedzenia, kliny, wałki, obuwie profilaktyczne, ortopedyczne, medyczne, drewniaki, sandały, wysokiej klasy skórzane obuwie na co dzień oraz wkładki ortopedyczne.
Katarzyna Moczuło, właścicielka salonu medycznego Szlachetne Zdrowie w Białymstoku
Fot. Szlachetne Zdrowie

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Medycyna Zadbaj o zdrowy sen