Zdrowy Białystok

Poniedziałek, 06 07 15:06

Ostatnia modyfikacja:poniedziałek, 6 07 2020

Nie kupuj kota w worku

expert optyk0919Zakupy przez Internet stały się normą. Kupujemy wszystko: ubrania, buty, artykuły gospodarstwa domowego, a nawet produkty spożywcze. Leniwie, wygodnie i bez wychodzenia z domu. A czy można kupić dobrze dopasowane okulary przez Internet? Na to pytanie odpowiadają Monika Baziuk, optometrystka, właścicielka salonu Expert Optyk w Białymstoku oraz Paulina Kozłowska, sprzedawca z tego salonu.
Marzena Bęcłowicz: Zakupy okularów w sieci stały się ostatnio coraz bardziej popularne, jednak czy warto zdecydować się na taki krok?
Monika Baziuk: Moim zdaniem to dość ryzykowne, z kilku powodów. Zacznijmy od badania wzroku, które przecież musi wykonać specjalista. Nie da się tego zrobić przez internet. Bywa też tak, że nawet mając gotową receptę na okulary, może na niej nie widnieć ważny parametr, jakim jest rozstaw źrenic. Nie jesteśmy w stanie sami zmierzyć tej wielkości, a bez niej nie da się prawidłowo wykonać okularów. W naszym salonie istnieje możliwość wykonania wszelkich pomiarów niezbędnych do wykonania okularów.
Marzena Bęcłowicz: A oprawka? Chyba możemy kupić ją przez Internet?
Paulina Kozłowska: Wybór oprawki uzależniony jest od kilku parametrów. Najważniejszy jest odpowiedni rozmiar, którego nie da się dobrać bez mierzenia, czyli szerokość i ułożenie oprawy na nosie. Często zanim klient znajdzie w salonie odpowiedni rozmiar, musi przymierzyć kilkanaście opraw. Podczas zakupów w sieci jesteśmy zdani na siebie, bo z obrazka nie wynika, czy oprawa będzie nam pasować, a jedynie czy podoba się nam wizualnie. Ponadto, kształt oprawki musi być też dopasowany do twarzy i łuku brwi. Rzęsy nie mogą zaczepiać o soczewkę okularową. Z kolei kolor oprawy powinien harmonizować z naszą urodą. W tym również pomożemy, a to kolejny plus zakupów stacjonarnych.
Marzena Bęcłowicz: A co z wyborem soczewek, poradzimy sobie internetowo?
Monika Baziuk: Soczewki okularowe odgrywają najważniejszą rolę, bo to dzięki nim możemy cieszyć się wyraźnym widzeniem. W salonie optycznym mamy bogatą ofertę szkieł różnych producentów i szczegółowo wyjaśniamy czym różnią się od siebie poszczególne wersje. Widząc receptę, możemy również odradzić pewne rodzaje opraw, dopasować rodzaj szkieł do potrzeb klienta lub wykonywanej przez niego pracy. W Internecie nie kupimy np. okularów progresywnych czy soczewek biurowych.
Marzena Bęcłowicz: Niska cena to duży plus zakupów internetowych. Warto się na nią skusić?
Paulina Kozłowska: Często poszukujemy w Internecie okazji i natrafiamy na zaskakująco niską cenę markowej oprawki. Taka oferta powinna zawsze nas zastanowić – może to być bowiem podróbka lub model z ubiegłych sezonów. Świetna internetowa cena może nie zrekompensować również idealnie dobranej i wymodelowanej oprawki, którą w stacjonarnym sklepie wybieramy spośród tysiąca sztuk. Serwis i gwarancja to kolejne ważne kwestie. My większość napraw wykonujemy „od ręki”. A do kogo zgłosimy się, kiedy okulary kupione w sieci będą wymagały serwisu?
Marzena Bęcłowicz: Przekonały mnie Panie, mam nadzieję, że naszych Czytelników również. Zatem po okulary zapraszamy tylko do stacjonarnego salonu optycznego. Najlepiej do Expert Optyk.
Fot. Expert Optyk

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Medycyna Nie kupuj kota w worku