Zdrowy Białystok

Poniedziałek, 06 07 13:04

Ostatnia modyfikacja:poniedziałek, 6 07 2020

Precyzyjnie, bo pod kontrolą USG

ultramed0919Bezpieczne, małoinwazyjne, charakteryzujące się wysoką skutecznością. Wykorzystywane są w leczeniu schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego. Wstrzyknięcia do struktur okołostawowych, bo o nich mowa, to nowy rodzaj usługi, jaki od niedawna oferują białostockie gabinety USG Ultramed.
- Wraz z początkiem lipca br. wprowadziliśmy do naszej oferty nową usługę – iniekcje okołostawowe - mówi dr n. med. Radosław Bobrowski, właściciel gabinetów USG Ultramed w Białymstoku. - Mają one szerokie zastosowanie w zespołach bólowych dotyczących narządów ruchu, przede wszystkim w zapaleniu kaletki podbarkowo-podnaramiennej, zapaleniu kaletki krętarzowej, „łokciu tenisisty”, przy występowaniu ganglionów oraz torbieli (np. torbiel Bakera), w zmianach zwyrodnieniowych stawów, a także innych zespołach bólowych.
Zabiegi te zmniejszają dolegliwości bólowe oraz poprawiają ruchomość w poszczególnych stawach. Do tego są bezpieczne, małoinwazyjne oraz charakteryzują się wysoką skutecznością. Iniekcje wykonywane są zawsze pod kontrolą USG.
- Zabiegi pod kontrolą USG dają pewność, że lek zostanie podany w odpowiednie miejsce za pierwszym razem. Dzięki czemu możemy uzyskać najwyższą skuteczność terapii i uniknąć działań niepożądanych. Skraca to czas procedury i zwiększa skuteczność stosowanej terapii – tłumaczy doktor Bobrowski.
Iniekcje do tkanek okołostawowych, które są wykonywane w gabinetach USG Ultramed w Białymstoku mogą być prostym zabiegiem, szczególnie, jeśli miejsce docelowe jest łatwo dostępne. Natomiast, gdy miejsce to jest trudniej dostępne, np. przy grubszej tkance podskórnej, przy zniekształceniach tkanek, zrostach, ograniczonej ruchomości itp., zabieg wymaga dużego doświadczenia i wsparcia USG.
- Jednym z zabiegów, które proponujemy pacjentom jest leczenie ganglionów. Ganglion (torbiel galaretowata) to okołostawowe uwypuklenie cienkiej warstwy tkanki łącznej, które często łączy się z przestrzenią stawu. Może on składać się z jednej lub większej liczby przestrzeni płynowych wypełnionych mieszanką kwasu hialuronowego, mucyną, glukozaminą, globulinami i albuminami. Zwykle w miejscu gangliona występuje bolesny obrzęk. Schorzenie to pojawia się często w kilku miejscach na stronie grzbietowej i dłoniowej nadgarstka. Najczęściej w przestrzeni łódeczkowo-księżycowatej. Przypuszczalnie przyczyną powstania gangliona jest wcześniejszy uraz więzadłowy. Ganglion może także występować wewnątrz torebki stawowej lub nawet tkanki kostnej – tłumaczy właściciel gabinetów USG Ultramed w Białymstoku.
Ganglion znacznie częściej występuje u kobiet. Może pojawić się nagle lub narastać powoli. Pacjent z tą dolegliwością może skarżyć się na okresowy ból nadgarstka i ograniczenie zakresu ruchu. Grzbietowe torbiele galaretowate uwidaczniają się najlepiej po zgięciu nadgarstka. Palpacja może powodować dyskomfort, a maksymalne zgięcie i wyprost nadgarstka często wzmaga ból.
- Skutecznym leczeniem przy długo utrzymujących się ganglionach jest aspiracja płynu i/lub infiltracja sterydami, którą przeprowadza się zawsze pod kontrolą USG – dodaje doktor Radosław Bobrowski.
MB


W październiku gabinety USG Ultramed ponownie wezmą udział w organizowanej przez firmę Avon akcji „Gabinety z różową wstążką”, mającej na celu promowanie profilaktyki raka piersi. W tym roku została im przyznana trzykrotnie większa pula badań niż w roku ubiegłym. Zapraszamy panie na badania. Więcej informacji na stronie https://pl-pl.facebook.com/gabinet.ultramed/

 

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Medycyna Precyzyjnie, bo pod kontrolą USG