Zdrowy Białystok

Poniedziałek, 14 06 08:57

Ostatnia modyfikacja:poniedziałek, 14 06 2021

W trosce o piękny i zdrowy uśmiech

eurodent202002Nowoczesny, najnowszej generacji sprzęt medyczny. Wysoko wykwalifikowana kadra. Sprawdzone i najlepsze materiały. Zaufanie 200 tys. pacjentów. Gabinety stomatologiczne Eurodent świadczą usługi najwyższej jakości.
16 lat temu, w centrum Europy, w miejscowości Suchowola, powstał pierwszy gabinet pod szyldem Eurodent. Firma postawiła na rozwój i wkrótce pojawiły się kolejne placówki. W 2012 r. przy ul. Jana Pawła II w Białymstoku, a w 2017 r. przy al. 1000-lecia PP, także w Białymstoku.
- Oferujemy kompleksowy system leczenia stomatologicznego w zakresie stomatologii zachowawczej, dziecięcej, protetyki, endodoncji, medycyny estetycznej, implantologii, zabiegów higienizacji oraz diagnostyki RVG. Świadczymy usługi zarówno prywatne jak i na NFZ – mówi Agnieszka Cimochowska, stomatolog, właścicielka sieci Gabinetów stomatologicznych Eurodent.
Precyzja i profesjonalizm w każdym calu
W gabinecie przy al. 1000-lecia PP leczenie kanałowe pod mikroskopem realizowane jest z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu marki Global.
- Dzięki pracy z mikroskopem możliwe staje się precyzyjne dotarcie w głąb każdego z kanałów zębowych i oczyszczenie ich nawet z tych elementów, które gołym okiem są niemożliwe do zauważenia. Kanały zęba wypełniane są następnie tzw. ciekłą gutaperką, która zapływa nawet w najmniejsze przestrzenie. Cały zabieg wykonywany jest przy użyciu koferdamu, który zabezpiecza pole operacyjne oraz izoluje ząb od śliny, zapewniając jałowe warunki pracy – mówi dr Karolina Rydzewska, specjalista stomatologii zachowawczej z endodoncją, która w gabinecie Eurodent zajmuje sie leczeniem endodontyczynym pod mikroskopem.


Komfortowe zabiegi higienizacji
Natomiast w gabinecie przy ul. Jana Pawła II przeprowadzane są zabiegi higienizacji przy użyciu najnowszego urządzenia EMS Airflow Prophylaxis Master.
- Skaler ultradźwiękowy z nową technologią New Piezon No Pain oraz piaskarka AIR-Flow, pozwalają wykonać zabieg nad- i poddziąsłowego czyszczenia kamienia oraz osadu w jednym. Higienizacja przeprowadzona przy użyciu tego nowoczesnego urządzenia zapewnia maksymalny komfort dla pacjenta, m.in. dzięki podgrzaniu wody do temperatury 25-40 st. C. To unikalne rozwiązanie polecane jest do stosowania w profilaktyce chorób przyzębia, w próchnicy oraz leczeniu podtrzymującym. Zabiegi higienizacji w Eurodent przeprowadzane są przez lekarzy dentystów oraz wykwalifikowane i doświadczone higienistki stomatologiczne – tłumaczy doktor Cimochowska.
Dentysta nie straszny
Bezbolesne znieczulenie, kolorowe wypełnienia, nagrody dla dzielnych pacjentów. Mowa oczywiście o leczeniu dzieci.
- Naszym priorytetem jest dbanie o komfort i poczucie bezpieczeństwa dziecka, aby wizyta u nas pozostawiła miłe wrażenia. Dlatego też zawsze zaczynamy od wizyty adaptacyjnej, w czasie której opowiadamy małemu pacjentowi o leczeniu, pokazujemy narzędzia oraz gabinet. Bardzo ważnym aspektem jest też współpraca z rodzicami, którzy stanowią dla dziecka wsparcie i dają poczucie bezpieczeństwa, tak potrzebne podczas pierwszego kontaktu z dentystą. Każde dziecko na wizytę może przynieść ze sobą swoją ulubioną bajkę. Animacje odtwarzane są podczas zabiegu, co pozwala na umilenie czasu spędzonego w gabinecie – mówi właścicielka sieci Gabinetów stomatologicznych Eurodent.
Stomatologia bez bólu
Nowoczesny, sterowany komputerowo system SleeperOne do bezbolesnego podawania znieczuleń stomatologicznych, to kolejna nowość w Eurodent. Znieczulenie podawane jest pod kontrolą mikroprocesora, który stale mierzy ciśnienie w tkankach i automatycznie dopasowuje szybkość jego podawania. System monitoruje opór tkanek i dozuje znieczulenie tak, żeby nie przekraczało granicy odczuwalnego przez pacjenta bólu.
- Znieczulając przy użyciu strzykawki, doświadczamy uczucia wtłoczenia w tkanki płynu pod ciśnieniem, a to powoduje rozpieranie i ból. System SleeperOne całkowicie eliminuje te nieprzyjemne doznania. Jego dodatkowym atutem jest wygląd – zamiast strzykawki pacjent widzi narzędzie przypominające pióro – dodaje doktor Cimochowska.
MB, Fot. Eurodent

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Medycyna W trosce o piękny i zdrowy uśmiech