Zdrowy Białystok

Wtorek, 20 10 11:28

Ostatnia modyfikacja:wtorek, 20 10 2020

Pokaż moc swojego uśmiechu

eurodent202006Piękny uśmiech to nasza wizytówka. Wpływa na lepsze samopoczucie i dodaje pewności. Aby móc cieszyć się śnieżnobiałym odcieniem zębów, wystarczy poddać się profesjonalnemu wybielaniu gabinetowemu z zastosowaniem lampy Beyond Polus Advanced.
Niewiele osób może pochwalić się idealnie białymi zębami, nawet jeśli przywiązuje dużą uwagę do prawidłowej higieny jamy ustnej. Kolor zębów to przede wszystkim kwestia naszej genetyki oraz różnych czynników, które mogą powodować ich przebarwienia, np. picie czarnej herbaty, kawy czy przyjmowanie niektórych leków. Są jednak skuteczne metody wybielania zębów. Opowie o nich Agnieszka Cimochowska, stomatolog, właścicielka sieci Gabinetów stomatologicznych Eurodent.
- Jest kilka technik wybielania zębów. Najpopularniejsze to: szyny wybielające, których są dwa główne rodzaje (wykonane w gabinecie przez stomatologa lub gotowe kupione np. w aptece), wybielanie gabinetowe z zastosowaniem lamp LED, a także mnóstwo różnych, dostępnych w aptekach i drogeriach produktów do samodzielnego wybielania - mówi lekarz stomatolog Agnieszka Cimochowska.
Przewagą szyn wykonanych przez stomatologa jest to, że są one idealnie dopasowane.
- Najpierw robi się odlew łuków zębowych pacjenta i na tej podstawie przygotowuje odpowiednie nakładki. Metoda ta daje dość dobre, długotrwałe rezultaty. Minusem jest jednak to, że wymaga długiego czasu stosowania. Żel, używany przy tym rodzaju wybielania, ma niskie stężenie, dlatego też dość długo penetruje szkliwo oraz zębinę. Wymagane jest, aby pozostawał w kontakcie z zębami przez kilka godzin dziennie, w ciągu kilku kolejnych dni. I tu mamy kolejny minus tej metody, gdyż długotrwały kontakt zębów z żelem wybielającym powoduje ich nadwrażliwość. Ponadto pacjent, który chce poddać się takiemu zabiegowi musi mieć w pełni wyleczone zęby, gdyż nie ma możliwości założenia tymczasowej ochrony na niewyleczone ubytki, które nie mogą pozostawać w kontakcie z żelem wybielającym – tłumaczy lekarz stomatolog Agnieszka Cimochowska.
Podobne rezultaty dają dostępne w aptekach gotowe szyny wybielające. Niestety, w odróżnieniu do szyn wykonanych przez stomatologa, nie dopasowują się dokładnie do powierzchni zębów, przez co preparat wybielający może wypływać z szyny i powodować podrażnienia dziąseł oraz bóle żołądka spowodowane jego połykaniem.
- Obecnie najlepszym, dostępnym na rynku rozwiązaniem jest wybielanie gabinetowe z zastosowaniem lampy Beyond Polus Advanced. To bezpieczna i bezbolesna metoda dająca długotrwały efekt. Bardzo istotne jest to, że w tej technice wybielania zębów istnieje możliwość zastosowania tymczasowej ochrony tzw. płynnego koferdamu, który zabezpiecza wszelkie pęknięcia, odsłonięte szyjki, ubytki oraz innego rodzaju braki szkliwa na czas zabiegu, tak aby można było wszystko to spokojnie zaleczyć dopiero po wybielaniu – mówi lekarz stomatolog Agnieszka Cimochowska.
Gabinetowe wybielanie zębów lampą Beyond Polus Advanced polega na nałożeniu na zęby specjalnego preparatu, zawierającego w swoim składzie nadtlenek wodoru, a następnie poddaniu go działaniu lampy.
- Pod wpływem emitowanych przez lampę ultradźwięków oraz światła (charakteryzuje się ono innowacyjnym połączeniem procesu kawitacji oraz technologii Lightbride) dochodzi do rozpadu cząsteczek nadtlenku wodoru i uwolnienia związków aktywnych, które wnikają w głąb zęba, usuwając przebarwienia. Co ważne, żadnemu naruszeniu nie ulega naturalna struktura zęba – zabieg nie niesie ze sobą skutków ubocznych w postaci osłabienia zęba, uszkodzeń szkliwa czy wystąpienia nadwrażliwości. Dodatkowo, emitowane przez lampę światło niszczy bytujące w jamie ustnej bakterie, odpowiedzialne na rozwój próchnicy oraz stanów zapalnych przyzębia – dodaje doktor Cimochowska.
Wybielanie zębów rozpoczyna się od oczyszczenia ich powierzchni. Następnie lekarz zakłada płynny koferdam i smaruje dziąsła preparatem ochronnym. Potem nakłada na zęby środek wybielający i włącza akcelerator, który naświetla powierzchnie zębów. Czas naświetlania wynosi 15 minut. Wykonujemy od dwóch do trzech takich cykli.
- Wśród głównych zalet wybielania zębów lampą Beyond Polus Advanced w gabinecie stomatologicznym, należy na pierwszym miejscu wymienić natychmiastowy efekt wybielania (zęby stają się bowiem śnieżnobiałe od razu po zabiegu), który utrzymuje się dwa lata. Poza tym - ze względu na zastosowanie nowej generacji preparatu wybielającego - nadwrażliwość zębów i dziąseł jest zredukowana do minimum i można powiedzieć, że jest to obecnie najbezpieczniejsza forma wybielania – mówi lekarz stomatolog Agnieszka Cimochowska, właścicielka gabinetu stomatologicznego Eurodent.
MB, Fot. NZOZ Eurodent

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Medycyna Pokaż moc swojego uśmiechu