Zdrowy Białystok

Wtorek, 20 10 10:20

Ostatnia modyfikacja:wtorek, 20 10 2020

Komórki macierzyste na chore stawy

waszyngtona2008Schorzenia ortopedyczne wynikające ze zwyrodnień powstałych z wiekiem oraz urazów to dolegliwości dokuczające wielu naszym pacjentom. Szczególnie częstym problemem, który zgłaszają, są bóle stawów. W związku z tym tak ważna jest edukacja dotycząca metod leczenia bólu oraz sposobów na rozwiązanie problemów ortopedycznych.
Celem lekarza jest przede wszystkim pomoc pacjentowi i wyeliminowanie problemu. W naszej poradni stawiamy przede wszystkim na wnikliwe badanie i właściwą diagnozę, które gwarantują dobranie odpowiedniego planu leczenia. W zależności od problemu stosujemy różne metody walki z bólem.
Pacjentom proponujemy terapię komórkami macierzystymi, zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, iniekcje kwasu hialuronowego oraz podanie leków przeciwzapalnych. Bardzo skuteczną metodą, która ma wiele zastosowań, jest wykorzystanie komórek macierzystych. To wyjątkowy typ komórek, które mają zdolności do namnażania oraz różnicowania się do innych typów komórek, jak na przykład skóry, kości czy mięśni.
Daje to ogromne możliwości do ich wykorzystania na polu medycyny transplantacyjnej, regeneracyjnej i estetycznej, dzięki osiągnięciu efektów odbudowujących.
Ich zastosowanie daje pacjentom cierpiącym na schorzenia ortopedyczne oraz doświadczającym bólu szansę na poprawę jakości życia i wyeliminowanie dolegliwości.
W Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej Waszyngtona 7 przeprowadzamy zabieg podania komórek macierzystych do stawu kolanowego, barkowego oraz biodrowego. Jest to zabieg stosunkowo bezpieczny i niosący niewielkie ryzyko powikłań. Wynikające z niego korzyści to:
- wyeliminowanie lub oddalenie zabiegu chirurgicznego,
- stymulacja naprawy struktur układu ruchu,
- zmniejszenie dolegliwości bólowych,
- wyeliminowanie konieczności przyjmowania środków przeciwbólowych,
- powrót do sprawności fizycznej,
- zwiększenie mobilności pacjenta.
Zabieg polega na wykonaniu iniekcji zawierającej komórki macierzyste pozyskane z tkanki tłuszczowej pacjenta. W odpowiednich zestawach probówkowych tkanka tłuszczowa poddawana jest wirowaniu, które ma na celu pozyskanie bardzo cennych komórek macierzystych. Ich działanie opiera się na stymulacji i zregenerowaniu chorej tkanki. Powrót do sprawności trwa zazwyczaj kilka tygodni, podczas których pacjent jest pod kontrolą lekarską.
Nasi lekarze podczas konsultacji zapoznają Państwa z najczęstszymi sposobami walki z bólem, tak by komfort życia osoby cierpiącej znacznie się poprawił.
Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony www.waszyngtona7.pl lub zaczerpnięcia informacji drogą telefoniczną 791 907 907.
Zespół Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej Waszyngtona 7 w Białymstoku
Fot. Waszyngtona 7

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Medycyna Komórki macierzyste na chore stawy