Zdrowy Białystok

Środa, 03 03 20:03

Ostatnia modyfikacja:środa, 3 03 2021

Krok ku zdrowiu twoich stóp

maz202012Firma Mazbit, z którą mamy przyjemność współpracować, to wiodący producent wkładek do obuwia. Nowoczesne rozwiązania, aktualne trendy, wieloletnie doświadczenie oraz wiedza wielu specjalistów ortopedów, fizjoterapeutów i podologów pozwoliła stworzyć wkładki najwyższej jakości, dostosowane do indywidualnych potrzeb, każdego, nawet najmniejszego pacjenta.
Naszym nadrzędnym, wspólnym celem jest pomoc ludziom, poprzez poprawę komfortu i bezpieczeństwa ich poruszania się. Dlatego od kilku lat, przy współpracy z firmą Mazbit, oprócz doboru wkładek seryjnych wykonujemy również wkładki na indywidualne zamówienie, które pozwalają zastosować wiele rozwiązań w jednym modelu. Wszystko po to, by jak najlepiej chronić zdrowie najbardziej wymagających stóp i zapewnić komplementarne zaopatrzenie pacjenta.
Dlaczego wybrałyśmy wkładki dynamiczne termoformowalne firmy Mazbit?
Z zawodu jesteśmy rehabilitantkami i bazując na wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii człowieka oraz doświadczenia gabinetowego wiemy, że pacjenci najczęściej posiadają wady wynikające z osłabienia aparatu więzadłowo-mięśniowego. Dlatego bardzo ważne jest, by zastosować wkładki o umiarkowanym wyprofilowaniu, a nie te wymuszające sztywne ustawienie stopy, które mogą spowodować rozleniwienie mięśni oraz dyskomfort. Wkładki ortopedyczne firmy Mazbit wyróżnia regulowana dynamika. Oznacza to, że poziom dynamiki wyprofilowań modułu stabilizującego jest dostosowany do wagi, wieku, przebytych kontuzji oraz modelu obuwia. To wszystko oceniamy i opisujemy podczas badania. Wkładki takie wspierają i stymulują prawidłowe ustawienie stopy w trakcie stania, jak i w trakcie jej przetaczania; nie rozleniwiają mięśni wręcz pobudzają je do pracy.
Najczęstszym powodem wad stóp są przeciążenia i osłabienia aparatu ruchowego, czyli mięśni, ścięgien i rozcięgien. W wyniku tych dysfunkcji dochodzi do zapadnięcia łuków i zniekształcenia stawów. Proces destrukcyjny zachodzi stopniowo i najczęściej rozłożony jest w czasie - dlatego tak ważna jest szczegółowa diagnoza oraz stosowanie profilaktyki, wkładek i gimnastyki korekcyjnej. Dzięki zastosowaniu dynamicznego i elastycznego profilu, wspierającego wysklepienia stopy, wkładki nie wpływają na rozleniwienie mięśni. Takie rozwiązanie jest bezpieczne w przypadku korekcji wad stóp oraz postawy całego ciała, gdyż wkładka „współpracuje” ze stopą pacjenta, co według nas jest bardzo ważną cechą wkładek korekcyjnych.
maz2Czym charakteryzują się dynamiczne wkładki ortopedyczne firmy Mazbit?
Wkładki indywidualnie dopasowane do stóp, przynoszą ulgę, chronią stopy, zapewniają bezpieczeństwo i komfort podczas chodu. Dzięki odpowiednio stworzonemu modułowi stabilizacyjnemu - wysklepienia stopy cały czas pracują, nie rozleniwiając mięśni, nie naprężając nadmiernie ścięgien i nerwów w trakcie przetaczania stopy, czyli tzw. propulsji. Wspierają i stymulują prawidłowe, neutralne ustawienie stopy. Wkładki korygują zaburzenia i wady postawy, które dotykają aż 80% dzieci w wieku szkolnym, które nieleczone mogą pogłębiać się z wiekiem, przyczyniając się do stopniowego pogorszenia jakości życia.
Wewnętrzna, amortyzująca warstwa wkładek redukuje mikrowstrząsy, minimalizując tym samym przeciążenia mięśni, ścięgien i stawów całego ciała; chroni przed bólem. Dzięki temu wkładki znajdują szerokie zastosowanie w procesie rehabilitacji oraz w sporcie. Wkładki wspomagają dynamikę naturalnego ruchu stopy podczas ćwiczeń, jednocześnie odciążają przeciążenia, co pomaga poprawić wyniki w sporcie oraz sprawić by był bezpieczniejszy. Wkładki spersonalizowane pobudzają receptory czucia głębokiego, tzw. proprioreceptory, dzięki czemu poprawia się ogólna koordynacja całego ciała, zmniejsza się ryzyko wystąpienia kontuzji.
Wkładki wykonane są z najwyższej jakości materiałów, przyjaznych stopie, oddychających, posiadających właściwości przeciwpotne, antyalergiczne i antybakteryjne. Dodatkowo warstwa spodnia, chroni stopy przed przenikaniem chłodu lub ciepła od podłoża. Dużym plusem wkładek firmy Mazbit jest możliwość doboru tęgości wkładki do obuwia
Dla kogo dedykowane są spersonalizowane rozwiązania?
Dla osób ze znacznymi wadami stóp i postawy, aktywnych sportowo i zawodowo, narażonych na znaczne przeciążenia aparatu więzadłowo-mięśniowego oraz ze skłonnościami do mikrourazów układu stawowego. Dla osób będących w procesie rehabilitacji, w okresie przed i pooperacyjnym, wymagających i ceniących bezpieczeństwo oraz komfort poruszania się. Są dedykowane zarówno dla dzieci jak i dla osób dorosłych.
Jako firma cenimy sobie nowe, innowacyjne rozwiązania na rynku polskim, dlatego wybór indywidualnych wkładek ortopedycznych o regulowanej dynamice firmy Mazbit, to nasz krok ku lepszemu zdrowiu waszych stóp. Zapisz się na badanie stóp i zatroszcz się z nami o swoje stopy, po to, by każdy krok sprawiał ci przyjemność.
Joanna Zamożniewicz, Anna Wąż, sklep medyczny Medactive w Białymstoku
Fot. Medactive

W artykule wykorzystano materiały źródłowe firmy Mazbit.

 

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Medycyna Krok ku zdrowiu twoich stóp