Zdrowy Białystok

Poniedziałek, 14 06 06:47

Ostatnia modyfikacja:poniedziałek, 14 06 2021

Czas na diagnozę na czas

rodemed0621Nowoczesny sprzęt, doświadczony personel, wysoka jakość świadczonych usług, szybkie terminy badań. W Białymstoku, przy ul. Pogodnej 4, powstało Centrum Diagnostyki Medycznej Rode-Med.
Rode-Med to spółka działająca na terenie Podlasia, po szyldem której prosperują trzy Pracownie Diagnostyki Obrazowej. Wyposażone są w najnowocześniejsze w Polsce urządzenia wykonujące rezonanse magnetyczne oraz aparat do badań USG. Spółka powstała w 2012 r. wraz z utworzeniem pierwszej pracowni rezonansu magnetycznego w Suwałkach przy ul. Waryńskiego. Wkrótce potem pracownia została przeniesiona do Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach i wyposażona w nowy aparat rezonansu magnetycznego Magnetom Avanto 1,5 T firmy Siemens.
- Dwa lata później otworzyliśmy kolejną pracownię diagnostyczną - tym razem w Bielsku Podlaskim, w budynku na terenie szpitala powiatowego. Wyposażyliśmy ją w taki sam jak w Suwałkach nowy aparat Magnetom Avanto 1,5 T firmy Siemens – mówi Arnold Alan Rode, właściciel spółki Rode-Med.
Do dwóch placówek, w tym roku, dołączyła trzecia. Tym razem Centrum Diagnostyki Medycznej Rode-Med powstało w Białymstoku przy ul. Pogodnej 4. Pracownia ta wyposażona została z kolei w aparat Magnetom Sola Siemens Healthineers 1,5 T.
- To pierwszy na świecie aparat rezonansu magnetycznego z technologią BioMatrix, umożliwiającą przebadanie każdego pacjenta w dowolnym zakresie. Aparat przystosowany jest do pacjentów ze znaczną otyłością oraz doświadczonych lękiem lub klaustrofobią. Posiada pakiet cichych sekwencji, przez co badanie jest przyjazne dla dzieci i osób starszych. Umożliwia szybkie i precyzyjne wykonanie badań wymagających bramkowania oddechowego. Wyposażony jest w oprogramowanie zapewniające szybkie i właściwe rozpoznanie zmian i sprawdzenie efektywności wdrożonej terapii, co optymalizuje czas trwania całego leczenia - dodaje Arnold Alan Rode.
Rezonans magnetyczny (MR) jest nieinwazyjnym i nieszkodliwym badaniem, dzięki któremu można ocenić stan wszystkich narządów wewnętrznych oraz tkanek. To niezwykle precyzyjne badanie - wskazuje wszelkie zmiany chorobowe w układzie mięśniowym i szkieletowym, w tym również w szpiku kostnym. Umożliwia również ocenę funkcjonowania naczyń krwionośnych i serca. W zależności od potrzeb diagnostycznych badanie może być wykonane z podaniem kontrastu lub bez.
- Zapewniamy pełny zakres badań MR głowy, kręgosłupa, ortopedii – w tym możliwość wczesnego zdiagnozowania chorób zwyrodnieniowych stawów, oraz angiografii naczyniowej. W wymienionym zakresie wykonujemy też wszelkie badania pediatryczne. Współpracujemy z najlepszymi lekarzami w regionie, by oferować naszym pacjentom najwyższą jakość usług. Badania MR, zarówno dla dzieci jak dorosłych, wykonujemy w pełnym znieczulaniu, pod opieką anestezjologa – mówi właściciel spółki Rode-Med.
Centrum Diagnostyki Medycznej Rode-Med oprócz wspomnianych badań MR, oferuje też badania USG wykonywane nowoczesnym aparatem firmy GE oraz konsultacje lekarskie specjalistów z zakresu neurologii, urologii (dziecięcej oraz dorosłych), onkologii dziecięcej oraz ortopedii.
- Wykonujemy badania USG: gruczołu krokowego przezbrzuszne lub rektalne, stawu kolanowego, przezciemiączkowe, stawu barkowego, jamy brzusznej, tarczycy, dopplerowskie aorty i tętnic biodrowych, dopplerowskie tętnic szyjnych i kręgowych, dopplerowskie żył i tętnic kończyn dolnych, dopplerowskie tętnic nerkowych – wymienia Arnold Alan Rode.
W białostockim Centrum Rode-Med działają też poradnie specjalistyczne dla dorosłych (neurologiczna, ortopedyczna, urologiczna) oraz dzieci (urologiczna i onkologiczna). Oferta ta zostanie jednak już wkrótce rozszerzona. W planach jest bowiem otwarcie gabinetu pulmonologicznego oraz psychiatrii dziecięcej. Nowością będzie także rehabilitacja oraz fizjoterapia wyjazdowa do domu pacjenta.
MB. Fot. Rode-Med.

Na zdjęciu:
Centrum Diagnostyki Medycznej Rode-Med znajduje się w Białymstoku przy ul. Pogodnej 4. Współpracuje z najlepszymi specjalistami z regionu, by móc oferować swoim pacjentom najwyższą jakość usług. Na zdjęciu Arnold Alan Rode (pierwszy z prawej), właściciel spółki Rode-Med, w towarzystwie załogi placówki.

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Medycyna Czas na diagnozę na czas