Zdrowy Białystok

Piątek, 24 09 22:21

Ostatnia modyfikacja:piątek, 24 09 2021

Terapia manualna, jako metoda odmładzania twarzy i ciała

facemodeling0621Facemodeling, czyli manualna terapia twarzy, to bardzo skuteczna metoda odmładzająca tkanki na poziomie komórkowym i przywracająca naturalne piękno. Stanowi doskonałą alternatywę dla zabiegów medycyny estetycznej. Wypróbuj, a przekonasz się, że to najlepsze co możesz zafundować swojej twarzy.
Metoda terapii manualnej, tzw. facemodeling, pochodzi ze Wschodu i jest doskonale znana w Rosji i Izraelu. W Białymstoku oferuje ją m.in. Anna Chuczun, manualna terapeutka twarzy z gabinetu Masaż Modelowanie Odnowa.
Marzena Bęcłowicz: Dzisiejsza medycyna estetyczna oferuje różne metody odmładzania twarzy i ciała. Są to jednak w większości zabiegi inwazyjne i co gorsza niefortunnie wykonane dają efekt nieruchomej twarzy - maski, niezdolnej do naturalnej mimiki. Facemodeling to coś zgoła zupełnie innego.
Anna Chuczun: Facemodeling to doskonała alternatywa dla zabiegów medycyny estetycznej. W mięśniach twarzy nieustannie zachodzą zmiany fizjologiczne, np. młode mięśnie są bardzo miękkie i elastyczne, mają określoną formę i budują odpowiednie proporcje twarzy. Mięsnie są poprzecinane tysiącami naczyń krwionośnych, które nieprzerwanie - skracając się i rozszerzając - dostarczają krew, substancje odżywcze i tlen do każdej komórki. Z wiekiem mięśnie kurczą się, zmniejszają swoją objętość, wysychają. Kiedy chcemy w naturalny sposób przywrócić młodość i świeżość swojego wyglądu, doskonałą kondycję mięśni i skóry twarzy oraz nie dać się zmianom fizjologicznym zachodzącym z wiekiem, wypróbujmy facemodeling. Podczas głębokich, a zarazem przyjemnych, masaży pobudzane są mięśnie, odbudowywane włókna kolagenowe, a także następuje regeneracja tkanki łącznej i naczyń włosowatych.
Nasz organizm posiada zdolność do regeneracji i biologicznego odmładzania, wystarczy tylko dać mu szansę.
MB: Na czym dokładnie polega zabieg?
ACh: Składa się na niego szereg technik. Są to m.in.: mioplastyka, osteoplastyka, kapilaroterapia, kinesiotaping estetyczny, czy masaż intraplastyczny. Mioplastyka to masaż tkanek głębokich w strukturach powięziowych i mięśniowych. Kapilaroterapia to z kolei masaż próżniowy bańką szklaną - dla usprawnienia drenażu limfatycznego. Osteoplastyka stosowana jest dla poprawy mobilności układu kostno-mięśniowego. Wykonuje się też masaż intraplastyczny (transbuccal massage), czyli terapię wewnątrz-twarzową oraz rehabilitację twarzy. Kinezjotaping estetyczny to z kolei bezpieczna forma pracy z wszelkimi blokadami oraz zastojami limfatycznymi w obszarze twarzy, karku i odcinka szyjnego. Taśmy swoją budową przypominają strukturę skóry i dzięki temu unoszą ją i tworzą lifting. Przykleja się je w obrębie karku, odcinka szyjnego, splotu słonecznego, piersi, dekoltu i twarzy. Dzięki temu, że bardzo delikatnie unoszą naskórek do góry, tworzy się przestrzeń, która usprawnia przepływ krwi i limfy, uwalniając tym samym tkanki od obrzęków oraz bólu. Okolica ciała poddana działaniom taśm regeneruje się szybciej i sprawniej.
MB: Oferuje Pani też Facelift Marie Margo.
ACh: Jest to również manualna terapia odmładzająca - głęboki masaż mięśniowo-powięziowy twarzy, szyi i dekoltu. Zabieg jest tak intensywny, że można go nawet nazwać rehabilitacją twarzy. Technika tak głębokiego masażu pozwala na uzyskanie mocnego efektu liftingującego oraz modelującego. Ten rodzaj masażu przynosi efekty realnego odmłodzenia i opóźnienia efektów starzenia, przywrócenia owalu twarzy, spłycenia zmarszczek oraz poprawy kolorytu skóry. Specjalistyczne ruchy, jakie wykonywane są na suchej skórze oraz z użyciem kremu, pozwalają na plastyczne opracowanie głębokich warstw tkanek miękkich. Efektem jest mocno pobudzona, odżywiona i dotleniona skóra, widoczny silny lifting twarzy, podniesienie owalu twarzy, mocno spłycone zmarszczki, podniesiona brew oraz rozluźniony i młody wygląd twarzy. Facemodeling Program FaceLift Marie Margo to najlepsze co możemy zafundować swojej twarzy. Nie będzie ona wyglądała jak sztuczna maska, nie straci mimiki - uśmiech będzie naturalny.
Doskonałą metodą odmładzania jest także akupunktura kosmetologiczna. Poprzez nakłuwanie biologicznie aktywnych punktów na twarzy przywraca się zdrowie i piękno naszej skóry.
MB: Jakie korzyści można odczuć po zabiegu?
ACh: Ta naturalna metoda pracy moich rąk pozwala na zmniejszenie lub pozbycie się zmarszczek mimicznych, podniesienie policzków, podniesienie warg i poprawę ich kolorytu, wydłużenie szyi i usunięcie zmarszczek, podciągnięcie brwi i co za tym idzie powiększenie oczu, przywrócenie gładkości i naturalnego koloru skóry. Długotrwały efekt odmładzania następuje po serii zabiegów. Wiadomo, z masażami jest jak z ćwiczeniami na siłowni. Jeden nie pomoże, natomiast kilka może zdziałać cuda. Najważniejsze, żeby nie fundować sobie operacji za operacją, zastrzyku za zastrzykiem, po których przestajemy przypominać samych siebie. Ideą terapii manualnej twarzy jest przede wszystkim nasze zdrowie, a odmładzanie to tylko przyjemny dodatek.
MB: Dziękuję za rozmowę.

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Medycyna Terapia manualna, jako metoda odmładzania twarzy i ciała