Zdrowy Białystok

Sobota, 29 01 14:31

Ostatnia modyfikacja:sobota, 29 01 2022

Miej oko na ochronę… oczu

expert2110Ostatnimi czasy bardzo dużo mówi się o zdrowym odżywianiu. Coraz więcej osób regularnie bywa na siłowni lub amatorsko uprawia sport. Chcąc jak najdłużej zachować młodość i piękno używamy naturalnych kosmetyków. Nie wypada więc - w tym wyścigu po zdrowie i długie życie - zapominać o oczach.
Jak często powinno się wykonywać badania wzroku? Profilaktycznie co rok, a jeśli zauważamy pogorszenie widzenia to nawet częściej. Nie oznacza to oczywiście, że za każdym razem konieczna będzie nowa korekcja lub okulary. Niestety większość z nas zapomina o profilaktyce i wybiera się na badania oczu zdecydowanie za rzadko; nie mówiąc już o tym, że o nowej oprawce myślimy dopiero wtedy, kiedy obecna zniszczy się lub poważnie uszkodzi.
Ochrona wzroku
W dzisiejszych czasach prawie każde zawodowe zajęcie opiera się w dużej mierze na korzystaniu z komputera. Czas spędzany po pracy to nierzadko relaks przed telewizorem, smartfonem, tabletem. Zamiast tradycyjnego czytania książek korzystamy z popularnych czytników, a wśród znajomych mamy wielu graczy komputerowych, do których z chęcią dołączmy.
Kilka lub nawet kilkanaście godzin dziennie spędzonych przed ekranem nie pozostaje bez znaczenia dla naszego wzroku. Odczuwamy pieczenie i suchość oczu, bóle głowy, ogólne zmęczenie, a nawet bezsenność. Zarówno światło niebieskie, jak i promieniowanie UV jest niebezpieczne, gdyż zwiększa ryzyko wystąpienia np. zaćmy oraz przyspiesza proces starzenia się siatkówki.
Sposobem na ochronę oczu jest nowoczesny antyrefleks, neutralizujący światło niebieskie. Soczewki takie redukują odblaski, poprawiają percepcję kolorów oraz kontrast widzenia, chronią w każdych warunkach i o każdej porze roku, zapobiegają AMD (zwyrodnienie plamki żółtej). Szkła takie wykonujemy zarówno dla osób posiadających wadę wzroku, ale robimy również wersje ochronne, tzw. „zerówki”.
Nr 1 - soczewki kontaktowe
Ogromną popularnością cieszą się obecnie soczewki kontaktowe. Jest to zrozumiałe, gdyż są one bardzo wygodne podczas korzystania z basenu, nadają się też idealnie do uprawiania innych sportów. Soczewki nie parują, tak jak okulary; można z nich korzystać zarówno w dzień deszczowy, jak i słoneczny. Jednak, aby zachować zdrowie naszych oczu, nie mogą one nam zupełnie zastąpić okularów i powinniśmy je nosić jedynie kilka godzin dziennie. Ważna jest też higiena soczewek, czyli codzienne ich czyszczenie, zmiana płynu i pojemniczków, przestrzeganie terminów wymiany. Tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z soczewkami, zapraszamy do naszego salonu Expert Optyk – dobieramy soczewki oraz wykonujemy profesjonalny instruktarz.
Rozwiązania dla każdego
Odpowiednia korekcja wzroku jest ważna, natomiast nie mniej uwagi powinniśmy poświęcić rodzajowi soczewek okularowych. Każdy zawód, codziennie wykonywane czynności wymagają konkretnych produktów. Dla przykładu - zawodowi kierowcy często skarżą się na rozpraszające odblaski od reflektorów, świateł samochodowych mijanych o zmroku lub w nocy. Najlepszym wyjściem w takiej sytuacji są szkła typu DriveCare, które usuwają nawet do 90% odblasków. Osoby wrażliwe na słońce mogą wybrać okulary z fotochromem, czyli inteligentne szkła zabarwiające się na zewnątrz i odbarwiające w pomieszczeniach. Jeśli posiadamy różne wady wzroku, do różnych odległości i jest to dla nas uciążliwe, idealnym wyjściem będą okulary progresywne, czyli kilka par w jednej. Jako Expert Optyk jesteśmy specjalistami w dziedzinie wzroku. Dzięki wspólnej rozmowie jesteśmy w stanie dobrać produkt zarówno pod względem przydatności i wygody, jak i możliwości finansowych klienta.
Jesienne promocje
Dla wszystkich zastanawiających się nad kupnem nowych okularów przygotowaliśmy wyjątkowe jesienne promocje. Oto i one:
- do 35% rabatu na soczewki ochronne od światła niebieskiego,
- 30%, 40%, 50% rabatu na różne warianty soczewek progresywnych,
- 30% rabatu na soczewki typu DriveCare dla kierowców (również wersje fotochromowe),
- do 40% rabatu na soczewki fotochromowe.
Zapraszamy!
Zespół Salonu Expert Optyk w Białymstoku

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Medycyna Miej oko na ochronę… oczu