Zdrowy Białystok

Sobota, 29 01 15:05

Ostatnia modyfikacja:sobota, 29 01 2022

Centrum Medyczne Rode-Med poszerza swoją ofertę

rodemed2110Badanie rezonansem magnetycznym jest obecnie metodą powszechnie stosowaną w diagnostyce wielu schorzeń. Wczesne wykrycie zmian pozwala bowiem na szybkie i skuteczne leczenie, skraca czas terapii, a przez to przyśpiesza powrót do zdrowia i sprawności.
Centrum Diagnostyki Medycznej Rode-Med w Białymstoku to miejsce, w którym stawia się na jakość świadczonych usług. Rezonans magnetyczny, USG, rehabilitacja, onkologia, neurologia, urologia i ortopedia - to główne filary działalności placówki. Już wkrótce badania rezonansem magnetycznym będą dostępne także bezpłatnie, w ramach umowy spółki Rode-Med z NFZ.
Obrazowanie MR
Rezonans magnetyczny (MR) jest badaniem nieinwazyjnym i jednocześnie jedną z najdokładniejszych metod obrazowania wszelkich narządów wewnętrznych oraz tkanek ludzkiego ciała. Dzięki niezwykle precyzyjnym informacjom o najmniejszych zmianach chorobowych zachodzących w organizmie ludzkim, dostarczanym przez dokładne obrazy, rezonans umożliwia wczesną diagnostykę i zaplanowanie leczenia wielu chorób.
- MR wskazuje wszelkie zmiany chorobowe w układzie mięśniowym i szkieletowym, w tym również w szpiku kostnym. Umożliwia też ocenę funkcjonowania naczyń krwionośnych i serca – tłumaczy Arnold Alan Rode, właściciel spółki Rode-Med, pod szyldem której prosperuje Centrum Diagnostyki Medycznej Rode-Med w Białymstoku.
Przebieg badania MR
Badania MR nie należy się obawiać. Urządzenie służące do jego wykonania to, najprościej mówiąc, duży magnes w kształcie tuby. Pacjent kładzie się na ruchomym stole, który następnie wsuwa się do środka rezonansu. W czasie trwania badania, specjalista je wykonujący, obserwuje pacjenta z innego pomieszczenia i jeśli zajdzie potrzeba komunikuje się z nim przez mikrofon. Badanie trwa od 20 min. do godziny, w zależności od tego jaka część ciała jest diagnozowana. Jedyną niedogodnością jest to, że pacjent nie może się ruszać, gdyż nawet niewielki ruch może rozmazać powstające obrazy. W zależności od potrzeb diagnostycznych badanie wykonywane jest z podaniem kontrastu lub bez. Jest też możliwość wykonania całej procedury w pełnym znieczuleniu (zarówno u dzieci, jak i dorosłych) pod opieką lekarza anestezjologa.
Zalety urządzenia do MR
- Aparat do rezonansu, w naszej białostockiej pracowni, ma szeroką gantrę, czyli otwór, w który wsuwa się stół z pacjentem. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób ze znaczną otyłością oraz doświadczonych lękiem lub klaustrofobią. Ponadto posiada pakiet cichych sekwencji, przez co badanie jest przyjazne dla dzieci i osób starszych. Wyposażony jest w oprogramowanie zapewniające szybkie i właściwe rozpoznanie zmian oraz sprawdzenie efektywności wdrożonej terapii, co optymalizuje czas trwania całego leczenia - dodaje Arnold Alan Rode.
Analizą i interpretacją obrazów z badania zajmują się w Rode-Med specjalnie przeszkoleni lekarze radiolodzy. Wynik badania, w formie obrazów zapisanych na płycie CD, pacjent otrzymuje zaraz po badaniu, natomiast po opis może zgłosić się osobiście, pobrać go z Portalu Pacjenta lub poprosić o przesłanie go pocztą elektroniczną, na podany wcześniej adres email.
Nie tylko badania MR
Centrum Diagnostyki Medycznej Rode-Med, poza badaniami MR, oferuje też pełen zakres badań USG (wykonywanych nowoczesnym aparatem firmy GE) oraz konsultacje lekarskie ze specjalistami takich dziedzin jak: neurologia, urologia (dziecięca oraz dorosłych), onkologia dziecięcej oraz ortopedia (w tym także poradnia rehabilitacyjna).
- Od listopada nasze Centrum oferuje pełny zakres zabiegów rehabilitacyjnych oraz fizjoterapię (również dojazdową) z użyciem nowoczesnych sprzętów: laserów wysokoenergetycznych, fal uderzeniowych, drenażu limfatycznego, magnetoterapii, terapii ultradźwiękowej oraz elektroterapii. Panów zapraszamy na bezinwazyjne badania prostaty, panie na mammografię piersi. By móc zaoferować naszym pacjentom większą dostępność, pracujemy teraz od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00. Zapraszamy – dodaje właściciel spółki Rode-Med.
MB

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Medycyna Centrum Medyczne Rode-Med poszerza swoją ofertę