Zdrowy Białystok

Piątek, 01 07 03:07

Ostatnia modyfikacja:piątek, 1 07 2022

Z wizytą u trychologa

dawidmazerskiStatystyczny człowiek traci dziennie ok. 100 włosów. Sytuacja przestaje być normą, gdy zaczyna ubywać ich więcej i skupia to naszą uwagę.
Przyczyn wypadania włosów jest wiele. Do najczęściej diagnozowanych należą: silny stres oksydacyjny (zazwyczaj jest to echo trzymiesięcznego impulsu), nieodpowiednia pielęgnacja, niedobór witamin, makro- i mikroelementów, osłabienie organizmu (np. anemia), zmiany hormonalne (ciąża, menopauza), choroby skóry głowy (np. łojotokowe zapalenie skóry głowy - ŁZS, łupież, łuszczyca, świąd, a nawet nadwrażliwość np. trychodynia). Wypadanie włosów nasila też przebyta infekcja COVID-19; niezależnie od przebiegu choroby - objawowo lub bezobjawowo.
Jak radzić sobie w takiej sytuacji? Jak znaleźć właściwą przyczynę wypadania włosów? Najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja trychologiczna. Odpowiednio wykształcony trycholog jest specjalistą zajmującym się wszystkimi problemami, które związane są ze złą kondycją owłosionej skóry głowy i włosów. W czasie wizyty ustala jej przyczynę oraz, na podstawie przeprowadzonego wywiadu i badań, dobiera odpowiednie kosmoceutyki i plan zabiegowy do skóry głowy i włosów, dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta.
- Zapraszamy na konsultacje trychologiczne, w czasie których przeprowadzamy analizę owłosionej skóry głowy i włosów, oceniamy poziom stanu zapalnego, naczyń krwionośnych oraz ujść gruczołów łojowych. Jeśli zajdzie potrzeba zajmujemy się też przygotowaniem klienta do zabiegu przeszczepu włosów oraz oferujemy pełną opiekę po przeszczepie. W zależności od schorzenia i przypadłości zgłaszającej się do nas osoby, problemy konsultujemy ze specjalistami różnych dziedzin medycyny – gastrologiem, endokrynologiem, dermatologiem, diabetologiem, czy dietetykiem klinicznym - mówi Dawid Mazerski, trycholog, fryzjer, członek Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego z Atelier Mazerscy w Białymstoku.
Dzięki sprzętom, które ze względu na swoją skuteczność doceniane są na całym świecie, w Atelier Mazerscy można skorzystać z innowacyjnych, nieinwazyjnych terapii trychologicznych, takich jak: system lamp PDT(photodynamic Therapy), oczyszczanie wodorowe (hydrabrazja), infuzja tlenowa, mezoterapia skoncentrowanym tlenem, peeling kawitacyjny/sonoforeza, ultradźwięki, dwubiegunowa radiofrekwencja (Bipolar RF).
- Pracujemy na kosmoceutykach, które ze względu na bezpieczeństwo oraz świadomość użytkowania są dostępne tylko w wysoko wyspecjalizowanych gabinetach trychologicznych i dermatologicznych. Większość z nich jest zatwierdzona przez FDA - Amerykańską Agencję Żywności i Leków – dodaje Dawid Mazerski.
MB

Na zdjęciu Dawid Mazerski, trycholog, fryzjer, członek Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego z Atelier Mazerscy w Białymstoku

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Medycyna Z wizytą u trychologa