Zdrowy Białystok

Środa, 20 06 15:30

Ostatnia modyfikacja:środa, 20 06 2018

Odnowiona TY

0409Marzy ci się gładka i jędrna skóra bez zmarszczek? Już dziś zdecyduj się na zabieg laserem frakcyjnym. Można go wykonać, aby poprawić wygląd skóry twarzy, szyi, dekoltu, grzbietów rąk, skóry wokół oczu lub ust. Zredukuje też potrądzikowe blizny.
W praktyce dermatologicznej niemal codziennie podejmowana jest walka z upływającym czasem, niekorzystnie odbijającym się na naszej skórze. Wśród metod opóźniania starzenia najczęściej stosowane są zabiegi, które dają szybkie efekty, nie powodują bólu i wyłączenia z aktywności społecznej. Obecnie królują techniki laserowe, które w rękach wykwalifikowanych osób są zupełnie bezpieczne i skuteczne. Dzięki tym zabiegom uruchamiane są naturalne mechanizmy samoodnowy i stymulacji kolagenu odpowiedzialnego za wygląd skóry.
Jednym z nowocześniejszych urządzeń służących do odnowy naskórka jest dwutlenkowo-węglowy laser frakcyjny (CO2). Wywołuje on mikronakłucia, które są na tyle nieduże, iż procesy regeneracyjne zachodzą bardzo szybko i łatwo. Głębokość wnikania promieni laserowych jest dobierana przez lekarza w zależności od rezultatu jaki pacjent chce uzyskać. W przypadku odnowy skóry w celach przeciwstarzeniowych lub do odświeżenia skóry, używa się nieco mniejszych parametrów, za to przy rozległych bliznach należy zwiększyć moc urządzenia.


Laser, podczas jednego impulsu, emituje liczne mikrowiązki światła, które wypalają w skórze mikrokolumienki obejmujące warstwę naskórka i skóry właściwej. Impulsy laserowe emitowane są w obrębie skóry w bliskim sąsiedztwie, tworząc siatkę. Jest to planowe mikrouszkodzenie skóry, które pobudza otaczającą zdrową tkankę do regeneracji. Odnowa następuje w stosunkowo krótkim czasie, bo zaledwie w ciągu kilku dni.
Zabieg można wykonywać w przypadku skór wiotkich, z obecnością zmarszczek i z innymi cechami starzenia wywołanego promieniowaniem UV, celem poprawy struktury i jakości skóry twarzy, szyi, dekoltu, grzbietów rąk, elastyczności skóry wokół oczu, wokół ust. Bardzo dobre efekty uzyskuje się też przy rozszerzonych porach skórnych czy bliznach potrądzikowych. Gojenie skóry bezpośrednio po zabiegu trwa około tygodnia. Jednakże proces regeneracji trwa dłużej i ostateczne rezultaty widoczne są po ok. sześciu tygodniach. Wtedy też można ponowić zabieg lub wykonać inne.
W zależności od stopnia zaawansowania starzenia skóry, wieku pacjenta, głębokości zmarszczek, porów i blizn potrądzikowych, liczba koniecznych zabiegów może wahać się od jednego do pięciu. Efekt, w przypadku zmarszczek, utrzymuje się zwykle kilka lat, a w przypadku blizn, jest trwały. Zabieg zawsze poprzedzony jest wizytą lekarską w gabinecie, celem określenia wskazań, przeciwskazań oraz wyjaśnienia przebiegu zabiegu i dalszych zaleceń. Jego cena zależy przede wszystkim od wielkości powierzchni skóry poddawanej terapii. Przykładowo, policzki 500zł, cała twarz 1.000-1.500zł. Przy serii zabiegów przewidziane są rabaty.
Dr n. med. Marta Wilkowska-Trojniel, specjalista dermatologii i wenerologii STDERM, Białystok
Fot. STDERM

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Medycyna Odnowiona TY