Zdrowy Białystok

Sobota, 19 01 13:39

Ostatnia modyfikacja:sobota, 19 01 2019

I widzisz, i wyglądasz

expert102017Zapewniają dobre widzenie. Są bezpieczne i komfortowe. Chronią wzrok. Akcentują urodę i charakter właściciela. Mówiąc krótko - okulary idealne. Chcesz je mieć? Wybierz się do salonu Expert Optyk w Białymstoku.
Przyzwyczailiśmy się, że wzrok bada nam lekarz okulista i to on zapisuje nam okulary. Jednak w wielu krajach zachodnich już od dawna, to przede wszystkim optometryści dobierają okulary. Kim zatem jest ów optometrysta?
- Optometrysta specjalizuje się w doborze odpowiednich mocy szkieł okularowych lub soczewek kontaktowych. Może też diagnozować zaburzenia wzroku. Jednak w przypadku spostrzeżenia niepokojących zmian nie leczy, tylko zaleca wizytę u lekarza - mówi Monika Baziuk, optometrystka, właścicielka salonu Expert Optyk w Białymstoku. - Poza tym optometryści zrzeszeni są w Polskim Towarzystwie Optometrii i Optyki. Nasze kompetencje można więc sprawdzić na stronach internetowych PTOO.


Zatem, jeśli ktoś przypuszcza, że ma problem natury zdrowotnej powinien od razu iść do okulisty. Natomiast nie mają potrzeby zapisywania się w kolejkę do lekarza ci, którzy tylko potrzebują okularów.
- By jak najlepiej dobrać szkła okularowe staramy się poznać naszych klientów. Pytamy ich więc o rodzaj wykonywanej pracy, o hobby, o przyzwyczajenia. Jako specjaliści doradzamy nie tylko w sprawie odpowiednich okularów, ale też jesteśmy doradcami wizerunkowymi. I tak spośród ponad tysiąca modeli opraw jakie mamy, jesteśmy w stanie znaleźć tę jedyną - odpowiednią dla danej osoby - dodaje Paulina Białczak, sprzedawca z salonu Expert Optyk w Białymstoku.
Żyjemy w cyfrowym święcie, mnóstwo czasu spędzamy przy komputerach, tabletach, smartfonach. Urządzenia te emitują szkodliwe światło niebieskie, które jest przyczyną zmian zwyrodnieniowych siatkówki, plamki żółtej oraz prowadzi do upośledzenia widzenia. Jak zatem zapewnić sobie wysoką ochronę przed tym promieniowaniem?
- Proponujemy soczewki okularowe z ochronnymi powłokami medycznymi, z tzw. antyrefleksem. To, krótko mówiąc powłoka, która poprawia przejrzystość, transmisję światła oraz przede wszystkim redukuje odblaski. Antyrefleks łączy w sobie właściwości zarówno optyczne jak i medyczne, gdyż zabezpiecza oko przed olśnieniami i promieniowaniem ultrafioletowym. Powłoka ta może być nakładana od zewnętrznej, a od niedawna także od wewnętrznej, strony soczewki - dodaje Monika Baziuk.
Nie każdego stać na produkty wiodących producentów, tj. Essilor, JZO, Hoya, Prats, Szajna. Expert Optyk ma ofertę na każdą kieszeń. Nie trzeba wydawać kroci, żeby mieć dobrą soczewkę i dobrą jakość okularów. O ile liderzy w produkcji soczewek okularowych mają swoje sztandarowe produkty, którymi się chwalą; to równolegle uruchamiają tańsze linie produkcyjne dla tych klientów, których nie stać na drogie produkty.
- Mamy oprawy okularowe różnych marek zarówno w nowoczesnych jak i klasycznych kształtach czy kolorach. Są one z różnorodnych materiałów - plastikowe, metalowe, tytanowe, bądź z dodatkowymi uszlachetnieniami gwarantującymi trwałość i łatwe utrzymanie w czystości. Można też zdecydować się na soczewki pocieniane, fotochromowe lub barwione - tłumaczy właścicielka salonu Expert Optyk.
- Odwiedzają nas również rodzice z dziećmi. Dla naszych najmłodszych klientów mamy ciekawe i barwne oprawy z przyjemnego materiału, cechujące się dużą wytrzymałością. Natomiast dla osób męczących się z dwiema parami okularów - oddzielnymi do czytania, oddzielnymi do chodzenia; przygotowaliśmy bogatą ofertę soczewek progresywnych - dodaje pani Paulina.
- Nasza wiedza, umiejętności oraz doświadczenie pozwalają nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Indywidualne podejście do klienta, profesjonalny dobór oprawek i szkieł oraz precyzja ich wykonania, sprawiają, że okulary z naszej pracowni dają komfort doskonałego widzenia, ochrony i korekcji wzroku, a także akcentują urodę i charakter ich posiadacza - uzupełnia Monika Baziuk.
Tekst i fot.: Marzena Bęcłowicz

Jesienne rabaty w Expert Optyk
20% - szkła relaksacyjne
40% - oprawy okularowe
40% - okulary przeciwsłoneczne
50% - szkła progresywne lub druga para szkieł gratis

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Medycyna I widzisz, i wyglądasz