Zdrowy Białystok

Sobota, 19 01 13:36

Ostatnia modyfikacja:sobota, 19 01 2019

Buty i poducha dla twego malucha

aurelka102017Zdrowie naszych dzieci jest dla nas najważniejsze. Dbamy o to, aby zapewnić swoim pociechom jak najlepsze warunki do ich harmonijnego rozwoju. Z pomocą, w tym niełatwym zadaniu, przychodzi nam wiele firm oferujących swoje wyroby. Jakie? Zapraszam do lektury artykułu.
Szlachetne Zdrowie to salon medyczno-zielarski znajdujący się w centrum Białegostoku. Jego właściciele - Tomasz i Katarzyna Moczuło - nieustannie rozszerzają asortyment sklepu, by sprostać potrzebom i oczekiwaniom swoich klientów, by pomóc w ich schorzeniach, chorobach i samopoczuciu.
- Działalność sklepu opieramy na dystrybucji sprzętu rehabilitacyjno-ortopedycznego, obuwia ortopedycznego i profilaktycznego, środków pomocniczych, asortymentu zielarskiego i naturalnych suplementów - mówi pan Tomasz. - Słuchamy zarówno potrzeb klientów, jak też oczekiwań fizjoterapeutów, rehabilitantów, lekarzy oraz ich cennych wskazówek dotyczących dobrych, atestowanych produktów, które posłużą pacjentom oraz coraz bardziej aktywnemu i świadomemu społeczeństwu.


Nowością w ofercie sklepu są atestowane, specjalistyczne poduszki dla niemowląt, polecane w profilaktyce spłaszczeń ułożeniowych. Łączą one w sobie skuteczność w działaniu, z bezpieczeństwem, komfortem i higieną.
- Pierwsze trzy miesiące życia dziecka to czas, gdy główka maleństwa jest najbardziej podatna na zniekształcenia i deformacje. Dzieje się tak, gdyż miękkie kości czaszki dopiero się formują. A rekomendowaną pozycją mającą zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt, jest układanie ich do snu na plecach - mówi pani Katarzyna.
Spłaszczenia ułożeniowe dotykają aż 46,6% dzieci i mogą prowadzić do problemów kosmetycznych widocznych na twarzy. Płaska główka niemowlęcia to nie choroba, ale jej konsekwencje mogą być poważne. Przesunięcie pnia czaszki, nierówne ułożenie szczęki, przesunięcie poziomu uszu, oczu czy kości policzkowych - to możliwy scenariusz - mówi Katarzyna Moczuło.
Atestowana, medyczna poduszka, która redukuje nacisk główki dziecka na podłoże jest bezpieczna, wygodna i mięciutka. Wykonana jest w nowej technologii o trójwymiarowej strukturze z systemem aero 3D, z materiałów w 100% bezpiecznych dla dzieci. Poduszka umożliwia łatwe poruszanie głową i szyją niemowlęcia, co redukuje asymetrię mięśni. Polecana jest przez lekarzy rehabilitacji, fizjoterapeutów, pediatrów.
- To nasza odpowiedź na potrzeby młodych mam i wynik konsultacji z wybitnymi lekarzami fizjoterapii, rehabilitacji i pediatrii. Zespół Szlachetnego Zdrowia pomaga w doborze odpowiedniego rozmiaru poduszki dodaje pani Katarzyna.
Odpowiedzią salonu Szlachetne Zdrowie na potrzeby klientów oraz wskazania lekarzy ortopedów i rehabilitantów, jest także obuwie Aurelka.
- Aurelka to zarówno buciki profilaktycznie jak i typowo ortopedyczne, kupowane na zlecenie lekarza ortopedy lub rehabilitacji. Buty te mają coraz większe uznanie wśród rodziców i specjalistów, zarówno w Polsce jak i za granicą - tłumaczy z kolei pan Tomasz. - Producent Aurelki to polska firma El-But, która już od 15 lat specjalizuje się w produkcji obuwia profilaktyczno-korekcyjnego. Tradycja firmy sięga jednak do lat 30. XX wieku.
Do produkcji bucików używa się materiałów, które mają atesty bezpieczeństwa. W całości wykonane są ze skóry naturalnej. Są bardzo elastyczne - zginają się prawidłowo w strefie odpowiadającej linii stawów paliczkowych. Do ich głównych zalet należą też: lekkość, łatwość zakładania, elastyczność, usztywnienie części piętowej, stabilność oraz odpowiednia szerokość (stópki dziecka mają swobodę i możliwość rozrostu).
- Mamy katalog standardowych bucików Aurelka, ale można u nas także zamówić każdy szczegół. Oznacza to, że klient może wybrać własną kolorystykę, rodzaj skóry i podeszwy czy indywidualną tęgość. Producent może też zamontować w bucie różnego rodzaju elementy korekcyjne na zalecenie lekarza. Korekcje te zespół produkcyjny stara się w miarę możliwości technologicznych jak najlepiej ukryć. A my ze swojej strony oferujemy klientom pomoc w dobraniu odpowiedniego rozmiaru buta, modelu czy wkładki korekcyjnej. Jeśli jest potrzeba, to wykonujemy też bezpłatne badanie stóp. Mamy też podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia i można u nas zrealizować wniosek od lekarza na takie buty - dodaje właściciel Szlachetnego Zdrowia.
MB, Fot. Aurelka

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Medycyna Buty i poducha dla twego malucha