Zdrowy Białystok

Niedziela, 05 04 01:57

Ostatnia modyfikacja:niedziela, 5 04 2020

Czas zacząć terapie kwasami

dworek102018Jakie zabiegi kwasami medycznymi stosować, aby zredukować trądzik lub przebarwienia; a jakie, by pozbyć się zmarszczek i „odmłodzić” skórę – radzi mgr Iwona Koller-Staszczak, kierownik strefy Spa&Wellness Dworu Czarneckiego w Porosłach.
Marzena Bęcłowicz: Czemu służą zabiegi kwasami medycznymi?
Iwona Koller-Staszczak: Zabiegi kwasami medycznymi niwelują niedoskonałości skóry. Są też pomocne w likwidowaniu drobnych i głębokich zmarszczek, wspierają leczenie trądziku, eliminują rozszerzone pory, minimalizują rozstępy i blizny, likwidują przebarwienia.
MB: Co dzieje się z naszą skórą w czasie i po zabiegu?
IK-S: Kwasy „zwiększają” odległość pomiędzy komórkami w skórze, efektem czego jest oddzielanie się warstwy rogowej naskórka i jej złuszczanie. Ponadto przyśpieszają wytwarzanie kolagenu i elastyny, co skutkuje wygładzoną, jędrną i promienną skórą.
MB: Na jakich kwasach pracujecie w Spa&Wellness w Dworze Czarneckiego?
IK-S: Pracujemy tylko na kwasach marki MediDerma by Sesderma. To innowacyjne, niezwykle skuteczne kwasy medyczne, wykorzystujące odkrycia światowej dermatologii i medycyny estetycznej. Do produkcji swoich produktów firma wykorzystuje technologię nanosomów, czyli liposomowych pęcherzyków, które docierają w bardzo głębokie warstwy skóry. I tak w naszej ofercie znajdują się kwasy stosowane w terapii antytrądzikowej - likwidujące bakterie tlenowe i beztlenowe (np. salicylowy, azelainowy), kwasy, które likwidują zmarszczki, zwiększają jędrność skóry i napinają ją (np. glikolowy, ferulowy - często łączone są z retinolem) oraz takie, które znakomicie radzą sobie w walce z rozszerzonymi naczynkami (np. laktobionowy).
MB: Na jakie partie ciała stosuje się kwasy?
IK-S: Zabiegi są głównie na twarz, ale też na twarz, szyję, dekolt, plecy. Likwidując rozstępy lub blizny, kwasy nakładamy też na inne partie ciała.
MB: Jak wygląda zabieg?
IK-S: W salonie najpierw robimy demakijaż, potem odtłuszczamy skórę, a następnie nakładamy kwas. W czasie zabiegu, w zależności od wybranego kwasu medycznego, pacjent może odczuwać lekkie pieczenie, mrowienie lub nie odczuwać zupełnie nic. Po około trzech dobach zaczyna się złuszczanie naskórka, które ponownie powodować może nieprzyjemne odczucia. Stan taki trwa kilka dni. Jednak po zabiegu klient dostaje specjalny preparat do pielęgnacji skóry, który łagodzi te dolegliwości. Trzeba też pamiętać o nakładaniu kremów z wysokim filtrem.
Zabiegi kwasami wykonujemy w seriach, od jesieni po późną wiosnę (co siedem lub co 21 dni - w zależności od rodzaju kwasu i problemu skóry), ponieważ podczas kuracji ograniczamy ekspozycję skóry na promieniowanie słoneczne. Latem natomiast stosujemy kwasy, które nie wykazują działania fotouczulającego.
MB: Dziękuję za rozmowę.

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Uroda Czas zacząć terapie kwasami