Zdrowy Białystok

Niedziela, 05 04 03:42

Ostatnia modyfikacja:niedziela, 5 04 2020

Make-up na lata

orchidea2019Piękny wygląd o poranku czy po wyjściu z basenu wspaniale wpływa na samopoczucie i niewątpliwie uszczęśliwia nowoczesną kobietę. Jak go osiągnąć? Dzięki makijażowi permanentnemu. Naturalnie podkreśli naszą urodę - skoryguje linię brwi, poprawi kształt i kolor ust, podkreśli oprawę oczu.
Dawniej makijaż permanentny kojarzył nam się z przerysowanym wyglądem czy wręcz sztucznym i wulgarnym wizerunkiem. Obecnie pozwala uzyskać elegancki i naturalny efekt, gdyż jego celem jest precyzyjne dobranie kształtu i barw oraz naturalne podkreślenie kobiecości.


- Makijaż permanentny polega na umieszczeniu pigmentu pod powierzchnią naskórka za pomocą cienkiej igły – tłumaczy Ewa Olesiewicz-Derewońko, właścicielka salonu Orchidea Permanent MakeUp&Beauty w Białymstoku. - Po zabiegu pojawia się strupek, który jest efektem reakcji obronnej organizmu na delikatne uszkodzenie tkanki. Po około tygodniu, gdy strup samoistnie się złuszczy, kończy się proces gojenia. Po tym czasie następuje regeneracja naskórka, która trwa od 28 do 50 dni (mają na to wpływ rodzaj cery oraz wiek klientki). W tym okresie następuje utrwalenie makijażu permanentnego, w związku z tym dopiero po 4-6 tygodniach można wykonać korektę, czyli zabieg dopigmentujący i wzmacniający. Czas utrzymania się pigmentu w skórze wynosi średnio od roku do trzech lat, po tym okresie należy odświeżyć makijaż.
Na to jak długo utrzymuje się makijaż, ma wpływ kilka czynników. Są to m.in.: wiek, rodzaj cery, głębokość pigmentacji i rodzaj pigmentu, sprzęt, sposoby pielęgnacji skóry czy przyjmowane leki.
- Odpowiednie przygotowanie się do zabiegu pozwoli na łatwiejszą pigmentację, a co za tym idzie uzyskanie lepszego i trwalszego efektu. Jeśli skóra jest przesuszona, dobrze jest tydzień wcześniej wykonać zabieg odżywczo-nawilżający. Na dwa tygodnie przed pigmentacją nie wolno opalać skóry i nie wolno stosować zabiegów głęboko złuszczających lub podrażniających. Na 24 godziny przed zabiegiem nie można pić alkoholu. W dniu zabiegu skóra musi być w stanie nienaruszonym – wyjaśnia Ewa Olesiewicz-Derewońko.
Poniżej kilka rad od właścicielki salonu Orchidea na temat jak odpowiednio przygotować się i pielęgnować wybrany obszar zabiegowy. Szczegóły oczywiście w salonie.
Usta - by pigmentowany barwnik obsadził się idealnie nie możemy mieć spierzchniętych czy wysuszonych ust. Kilka dni przed zabiegiem warto wykonać peeling. Bardzo istotnym przeciwskazaniem przy pigmentacji ust jest aktywna opryszczka. By się przed nią ustrzec należy trzy dni przed i trzy dni po przyjmować lek przeciwwirusowy (np. Heviran, Hascovir).
W pielęgnacji pozabiegowej przez trzy dni unikamy nadmiernego moczenia ust, nie pijemy gorących napoi i alkoholu.
Brwi - miesiąc przed zabiegiem nie powinno się regulować brwi, by móc nadać im kształt względem naturalnego łuku. Skóra przed zabiegiem powinna być w dobrej kondycji. Jeżeli mamy przesuszony naskórek musimy nawilżać go odpowiednimi kremami bądź zrobić peeling. Po pigmentacji unikamy słońca i solarium oraz zimna. Przez dwa tygodnie nie korzystamy z basenu i sauny. Unikamy nadmiernego moczenia pigmentowanego miejsca.
Powieki - Na miesiąc przed planowanym zabiegiem warto zastosować kurację preparatem zawierającym rutynę i witaminę C, by wzmocnić ścianki naczyń krwionośnych. W pielęgnacji pozabiegowej, tak jak przy brwiach i ustach, z powiekami obchodzimy się ze szczególną delikatnością, nie myjemy, nie trzemy i nie drapiemy.
- Wiele osób pyta mnie czy makijaż permanentny boli, czy jest bezpieczny, czy wręcz przeciwnie – jest się czego obawiać? Otóż wyjaśniam. Podczas wykonywania zabiegu odczuwalny jest dyskomfort, co wynika z delikatnego nakłuwania skóry i wprowadzania pod nią barwnika. Bolesność jest w tym przypadku determinowana wyłącznie indywidualnym progiem odporności na ból. Jeżeli klientka jest bardziej wrażliwa, zabieg może być przeprowadzony z zastosowaniem specjalnego żelu znieczulającego. Czas trwania zabiegu wynosi średnio 1-2,5 godziny. Wszystko zależy od tego, jak rozległe będą działania linergistki. Przykładowo wykonanie górnej kreski może trwać godzinę, natomiast rekonstrukcja brwi czy makijaż ust nawet 2,5 godziny. Ponadto w naszym salonie klientka nie ma się czego obawiać. Wszystkie zabiegi wykonujemy przy użyciu sterylnych i jednorazowych narzędzi. Każda linergistka ma na dłoniach rękawiczki, a na twarzy ochronną maseczkę. Jeśli wybrane zostanie studio o wątpliwej renomie, bądź też usługi osoby, która nie zagwarantuje sterylnych warunków, może się pojawić zagrożenie zarażenia wirusami lub bakteriami – mówi panie Ewa.
Przeciwwskazaniem do zabiegu są m.in.: ciąża i okres laktacji; alergie, dermatologiczne zmiany skórne, łuszczyca oraz choroba nowotworowa.
MB, Fot. Orchidea Białystok

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Uroda Make-up na lata