Zdrowy Białystok

Wtorek, 11 08 20:43

Ostatnia modyfikacja:wtorek, 11 08 2020

Szczupła bez wyrzeczeń

bandaże0819Odstający brzuszek, kilka centymetrów za dużo w udach, pomarańczowa skórka. Dzisiejsza medycyna estetyczne zna wiele sposobów walki z tymi niedoskonałościami. Poznaj je, a przekonasz się, że są naprawdę skuteczne.
Czasami wygląd wybranych partii ciała drażni nas szczególnie, co więcej - ciężko je wyszczuplić, stosując właściwą dietę i ćwiczenia. W takich przypadkach z pomocą przychodzi współczesna kosmetyka. Opowie o niej Katarzyna Szymójko, kosmetolog, kierownik strefy Spa&Wellness w Dworze Czarneckiego w Porosłach.
Marzena Bęcłowicz: Jakie zabiegi wyszczuplające i modelujące sylwetkę ma w swojej ofercie strefa Spa&Wellness Dwór Czarneckiego?
Katarzyna Szymójko: Oferta naszego Spa jest bardzo bogata. Proponujemy wiele zabiegów, które pomagają walczyć z miejscową otyłością i doprowadzić ciało do perfekcji. Są to m.in.: zabieg presoterapii, masaż ciała na sucho specjalną szczotką oraz fale radiowe.
MB: Czym jest presoterapia?
KS: Pierwsza propozycja, o której chce powiedzieć to zabieg presoterapii, który wykonujemy w połączeniu z bandażami arosha. Presoterapia to nowoczesna technologia do wykonywania masażu uciskowego, przy pomocy specjalnych rękawów, do których wprowadzany jest strumień sprężonego powietrza. Zabieg presoterapii pobudza układ żylny i limfatyczny, wpływa na oczyszczenie i odżywienie organizmu. Zabieg zalecany jest do leczenia obrzęków żylnych i limfatycznych różnego pochodzenia, oraz cellulitu. Natomiast bandaże arosha wykonane są z delikatnej bawełny nasączonej aktywnymi składnikami, które w trakcie zabiegu przenikają w głąb skóry, nałożenie ich poprzedzone jest użyciem peelingu i ampułki.
MB: Kto może poddać się takiemu zabiegowi?
KS: Temu zabiegowi powinny poddać się osoby mające problem z zatrzymywaniem się wody w organizmie, w przypadku obrzęków limfatycznych i żylnych, cellulitu i otyłości, a także chcące odżywić i uelastycznić skórę. Jak przy każdym zabiegu są też i przeciwwskazania. Są to np. choroby serca, niewydolność układu krążenia, choroby hematologiczne oraz skłonność do krwotoków.
MB: Przejdźmy teraz do kolejnego zabiegu. To masaż na sucho…
KS: Z cellulitem, brakiem elastyczności skóry, a także rozstępami poradzi sobie również szczotkowanie ciała na sucho czyli metoda masażu wywodząca się z Azji. Masaż szczotką na sucho to przede wszystkim rodzaj delikatnego peelingu. Martwy naskórek zostaje złuszczony, a skóra staje się napięta, jędrna i gładka. Zaletą tego zabiegu jest to, że każda z nas może wykonać go sama w swoim własnym domowym zaciszu. W Dworze Czarneckiego oferujemy zakup takich specjalnych szczotek. Szczotka do masażu wykonana jest z włosia tampico – włókna pochodzącego z agawy, która rośnie w Meksyku.
MB: Pozostał jeszcze trzeci zabieg. Na czym on polega?
KS: Jednym z kolejnych wykonywanych u nas zabiegów odchudzających są fale radiowe. Polega on na ogrzaniu warstw skóry przez prądy o częstotliwości radiowej - dzięki nim następuje stymulacja kolagenu, przyspieszony zostaje drenaż limfatyczny oraz są eliminowane toksyny. Podgrzanie włókien kolagenowych wywołuje ich skurczenie i napinanie, dzięki czemu następuje proces regeneracji.
MB: Jak często należy poddawać się takim zabiegom?
KS: Wszystkie zabiegi należy stosować w seriach – ich ilość i częstotliwość zalecana jest indywidualnie.
MB: Dziękuję za rozmowę.


Fot. Dwór Czarneckiego

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Uroda Szczupła bez wyrzeczeń