Zdrowy Białystok

Wtorek, 11 08 21:38

Ostatnia modyfikacja:wtorek, 11 08 2020

Podolog czy kosmetyczka?

suela1219Kiedy coś złego dzieje się z naszymi stopami nie warto zwlekać. To czas by skorzystać z pomocy. W wielu przypadkach tą najodpowiedniejszą osobą będzie podolog.
Generalnie zasada jest prosta. Jeśli chodzi o upiększenie i zadbanie o komfort stop udajemy się do kosmetyczki. Zajmuje się ona zdrowymi stopami, czyli wykonuje pedicure lub masaże. Natomiast jeśli coś dolega naszym stopom – szczególnie, gdy mamy problemy z boleśnie wrastającymi paznokciami, utrudniającymi chodzenie odciskami, pękającymi piętami czy podejrzewamy grzybicę - to lepiej wybrać się do podologa. Jest to specjalista profesjonalnie zajmujący się pielęgnacją stóp z problemami oraz dysponujący wiedzą medyczną na ten temat.
- Do naszego gabinetu przychodzą pacjenci, którzy na co dzień odczuwają dyskomfort i ból stóp - mówi Kamila Wilanowska, podolog z dużym doświadczeniem z Instytutu Podologii Suela w Białymstoku. - Najczęściej są to silne zrogowacenia, pęknięcia, rozpadliny czy wrastające paznokcie. Bywa, że każdy krok jest dla takich osób wyzwaniem. Niejednokrotnie wiąże się to ze stopniowym ograniczeniem codziennej aktywności ruchowej, co z czasem przekłada się na spadek ogólnej kondycji fizycznej.
Wiele z tych problemów podolog jest w stanie rozwiązać szybko i bezboleśnie. A właśnie strach przed bólem i długotrwałą rekonwalescencją, czy też obawa przez wielomiesięcznym stosowaniem drogich preparatów, jest tym, co często powstrzymuje pacjentów przed pójściem do gabinetu lekarskiego. Wiąże się to też ze społecznym przekonaniem, że chirurdzy zajmują się poważniejszymi schorzeniami niż odciski. Jednak im dłużej odwleka się wizytę u specjalisty, tym ból staje się dotkliwszy, a leczenie bardziej skomplikowane.
- Wielu pacjentów nie wie, że zamiast szukać pomocy u chirurga może skorzystać z usług podologa - przyznaje Kamila Wilanowska z Instytutu Podologii Suela. - W przypadku wielu dolegliwości, z którymi pacjenci zamierzają wybrać się do lekarza, my możemy pomóc szybciej, bezboleśnie i - co najważniejsze - tak samo skutecznie. Na przykład usunięcie odcisku odbywa się u nas w czasie kilkunastominutowej wizyty i kończy radością pacjenta, ponieważ ulga jest natychmiastowa.
Podobnie jest z osobami borykającymi się z wrastającymi paznokciami. Perspektywa bolesnego zabiegu wyrwania paznokcia u chirurga spędza sen z powiek wielu osobom. Problem ten można z powodzeniem rozwiązać w gabinecie podologicznym, decydując się na założenie odpowiednio dobranych klamerek i już po chwili... zapomnieć o bólu.
Dużą grupą pacjentów Instytutu Podologii Suela są osoby mające problem z grzybicą stóp. O zakażenie nie jest trudno. Obniżona odporność organizmu, skłonność do nadmiernej potliwości, korzystanie z basenu czy sauny zwiększają ryzyko wystąpienia grzybicy. Wizyta u podologa znacznie skróci okres jej leczenia i natychmiast zwiększy komfort chodzenia.
- Dodatkowo w naszym gabinecie podologicznym można prosto i szybko poradzić sobie z zazwyczaj poprzedzającą grzybicę nadpotliwością, często występującą na przykład u osób intensywnie trenujących - dodaje podolog z Sueli. - Pacjent uzyska u nas również wskazówki dotyczące prawidłowej pielęgnacji takich stóp.
Nie bez znaczenia jest też kameralna atmosfera i miła, dyskretna obsługa, z jaką pacjenci spotkają się w Instytucie Podologii Suela. Jest to o tyle ważne, że wiele dolegliwości stóp to ciągle tzw. wstydliwe problemy i większość ludzi nie życzy sobie, by ktoś poza specjalistą się o nich dowiedział.
ZB

Fot. Instytut Podologii Suela

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Uroda Podolog czy kosmetyczka?