Zdrowy Białystok

Poniedziałek, 06 07 15:02

Ostatnia modyfikacja:poniedziałek, 6 07 2020

Rewolucja w odmładzaniu

divaestetica202005Sciton JouleX to najnowocześniejszy laser na świecie. Teraz dostępny jest także na Podlasiu, a dokładnie w Klinice Diva Estetica w Białymstoku. Blizny, rumień, przebarwienia, naczynka, zmiany skórne - to tylko niektóre defekty, które ów laser jest w stanie całkowicie usunąć!
Platforma laserowa JouleX jest najnowszym urządzeniem amerykańskiej firmy Sciton. Unikatowość systemu to wiele urządzeń w jednej platformie, co daje lekarzowi możliwość dostosowania terapii i metod laserowych do indywidualnych potrzeb pacjenta. O zastosowaniu JuleX w medycynie estetycznej mówi doktor Łukasz Matus z Kliniki Diva Estetica w Białymstoku.
Marzena Bęcłowicz: Czym JouleX różni się od innych laserów?
drmatusŁukasz Matus: JouleX jest jedynym laserem o potwierdzonej skuteczności, o czym świadczą badania kliniczne wykonane na Uniwersytecie w Stanford. Urządzenie to umożliwia wykonanie wielu procedur zabiegowych na różne problemy. Wymieniając głowice platformy laserowej JouleX, podczas jednego zabiegu, lekarz przeprowadza terapię z wykorzystaniem różnych długościach fal. Łączyć można np. fotoodmładzanie, zamykanie poszerzonych naczyń krwionośnych, usuwanie blizn, zmarszczek czy ujędrniać skórę.
MB: Z jakimi problemami radzi sobie jeszcze JouleX?
ŁM: Laser pozwala na przeprowadzenie zabiegów nieinwazyjnych, o dużej skuteczności i krótkim czasie rekonwalescencji. Najbardziej spektakularne efekty dają moduły BBL Forever Young, ProFractional Theapy oraz Micropeeling laserowy.
BBL to technologia wyznaczająca nowe standardy radzenia sobie z dolegliwościami skóry spowodowanymi starzeniem się, aktywnym stylem życia i nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne. W wyniku zabiegu skóra staje się gładsza i zyskuje bardziej młodzieńczy wygląd. ProFractional Therapy to z kolei szybki zabieg laserowy dostosowany do konkretnych dolegliwości – trądziku a także blizn potrądzikowych, pooperacyjnych, pourazowych i pooparzeniowych, rozstępów, przebarwień, rewitalizacji skóry w okolicach oczu. ProFractional Therapy wykorzystuje promień lasera tworząc w skórze mikroskopijne „dziurki”. Otaczająca je zdrowa tkanka przyspiesza gojenie. Powoduje to tworzenie nowego kolagenu, który dodaje skórze jędrności i sprężystości. Mikropeeling laserowy bezpiecznie usuwa warstwę skóry do głębokości określonej przez lekarza. Głębokość ta zależy od stanu skóry i pożądanego efektu. Metoda pozwala na przebudowę struktury skóry poprawę jej napięcia i sprężystości.
MB: Ile zabiegów potrzebnych jest do uzyskania pożądanego efektu?
ŁM: Liczba wymaganych zabiegów jest różna u poszczególnych pacjentów. Szczegółowy plan działania ustalany jest na podstawie oczekiwanych efektów.
MB: Dziękuję za rozmowę.

Na poniższych zdjęciach przedstawiamy efekty terapii laserem Sciton JouleX

diva202005 1Efekt po jednym zabiegu BBL

 

diva202005 2Po dwóch tygodniach, po dwóch zabiegach BBL

 

diva202005 3Po miesiącu od pierwszego zabiegu BBL

 

diva202005 4Po dwóch miesiącach od pierwszego zabiegu BBL

 

diva202005 5Po jednym zabiegu Contour TRL - cztery miesiące później

 

diva202005 6Po jednym zabiegu Contour TRL - trzy miesiące później

 

diva202005 7Usuwanie blizn potrądzikowych - po jednym zabiegu Contour TRL

 

diva202005 8ProFractional Theapy plus Micropeeling laserowy – po dwóch zabiegach

 

diva202005 9Usuwanie blizn

 

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Uroda Rewolucja w odmładzaniu