Zdrowy Białystok

Środa, 03 03 18:26

Ostatnia modyfikacja:środa, 3 03 2021

Naturalne zabiegi - bez botoksu, bez wypełniaczy

mk2 2012Dotychczas ani kosmetologia, ani medycyna estetyczna nie przywiązywały wagi do powięzi mięśni ani tkanki łącznej i podskórnej w obrębie twarzy. Zajmowano się tylko i wyłącznie skórą. Nic bardziej mylnego. Zmiany związane z wiekiem mają swój początek dużo głębiej i to właśnie tam powinna zaczynać się praca.
Wychodząc naprzeciw najnowszym trendom Marta Kurianowicz, terapeuta twarzy z gabinetu Natural Skin oferuje zabiegi odmładzania różnymi technikami manualnymi. Podstawowym zabiegiem, jaki wykonuje jest firmowy zabieg Estetyczna rehabilitacja twarzy, szyi i dekoltu, którego autorką jest Marie Margo. To jedna ze współczesnych technik masażu mięśniowo-powięziowego, która ma doskonałe działanie terapeutyczne, korygujące oraz odmładzające. Sprawia, że mięśnie stają się bardziej elastyczne i podatniejsze na modelowanie. Zabieg ten działa na tkankę łączną i mięśniową na wszystkich warstwach - od skóry do okostnej, a także na takie elementy tkanek jak tkanki okołostawowe, okołokostne, mięśnie prostowniki ciała.
Estetyczna rehabilitacja może być wykorzystana w celach leczniczych i profilaktycznych oraz jako element kompleksowego odmładzania. Podczas zabiegu mamy bowiem do czynienia z głębokim opracowaniem tkanek w celach: zdjęcia napięcia mięśniowo-powięziowego, odblokowywania głębokich naczyń krwionośnych i limfatycznych, rozmiękczenia stwardniałych i zrostowych zdegenerowanych tkanek, odbudowy kurczowej zdolności mięśni oraz aktywizacji regeneracji tych tkanek.
Dzięki Estetycznej rehabilitacji tkanki są lepiej dotlenione, dostarczane są im w odpowiedniej ilości substancje odżywcze oraz woda. Zabieg pobudza też procesy samonaprawcze oraz pomaga w oczyszczaniu tkanek. Zmniejszają się też wszelkiego rodzaju bóle głowy, bruksizm, problemy ze stawem skroniowo-żuchwowym, obrzęki w obrębie twarzy i głowy, lordoza szyjna, zwyrodnienia w odcinku szyjnym kręgosłupa oraz poprawia ruchomość w stawach żebrowo-mostkowych.
mk1 2012Drugim sztandarowym zabiegiem, który wykonuje pani Marta Kurianowicz, jest Akupunktura kosmetologiczna. Jest to zabieg skierowany do osób, które nie chcą poddawać się procedurom chirurgii plastycznej, gdyż wolą w naturalny i bezpieczny sposób spowolnić procesy starzenia się. Jest też dla osób, które nie zamierzają wprowadzać do swojej twarzy substancji obcych tj. botoksu czy złotych nici.
Zabieg Akupunktury kosmetologicznej przynosi wiele korzyści, wśród których wymienić należy: lifting twarzy, poprawa owalu twarzy, likwidacja zmarszczek, poprawa jędrności skóry, korekcja fałdy nosowo-wargowej, podciągnięcie kącików ust, zmniejszenie - a nawet likwidacja - drugiego podbródka oraz odświeżenie koloru cery i zmniejszanie blizn.
Klienci często pytają panią Martę czy zabieg ten jest bolesny. Ukłucie jest oczywiście odczuwalne, jednak jest to w zupełności ból „do wytrzymania” porównywalny do ukłucia komara - odpowiada. Igła akupunkturowa jest kilkakrotnie cieńsza od zabiegowej i jedynie rozsuwa tkankę, nie przecinając jej.
Skutkiem ubocznym zabiegu bywa utworzenie się niewielkiego siniaczka, który znika po kilku dniach. Jest to jednak pozytywny skutek uboczny, gdyż podczas regeneracji i samoleczenia organizm samoistnie wytwarza kwas hialuronowy, kolagen i substancje odżywcze.
Zabieg ten wykonuje się trzema technikami, m.in. techniką enterodermalną, którą stosuje się nie tylko na skórze twarzy, ale też na szyi, dekolcie, brzuchu czy udach.

Inne zabiegi w ofercie gabinetu Natural Skin:

  • Sportlifting buccal massage (masaż liftingujący) - autor metody Andrej Kricki
  • Sculptural face lifting (masaż wyrzeźbiająco-liftingujący) - autor metody Yakov Gershovich
  • Splitmassage (terapia manualna twarzy) - autor metody Larisa Vitvinowa
  • Masaż guasha
  • Taping estetyczny
  • Masaż próżniowy twarzy

Natural Skin Marta Kurianowicz
ul. Szarych Szeregów 6
Białystok
tel. 796 992 916
intagram: naturalskin.bialystok
facebook: masazliftingujacy_bialystok

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Uroda Naturalne zabiegi - bez botoksu, bez wypełniaczy