Zdrowy Białystok

Niedziela, 05 04 02:23

Ostatnia modyfikacja:niedziela, 5 04 2020

Cudowny gaz

popow2015Bezpieczna, mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona. Mowa o karboksyterapii, która w znaczący sposób poprawia wygląd i zdrowie skóry.
Karboksyterapia to terapia medycznym dwutlenkiem węgla, zwanym „cudownym gazem”. CO2 produkowany jest przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu, a wydalany przez płuca, co oznacza, że jest obojętny dla naszego organizmu. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym podaniu jego kontrolowanych dawek.
- Karboksyterapia jest jedną z najskuteczniejszych kuracji redukujących intensywny cellulit, gdyż komórki tłuszczowe są wyjątkowo wrażliwe na podanie dwutlenku węgla – mówi Justyna Popow-Suszcz, kosmetolog z Beauty Sphere w Hajnówce. - Wprowadzony gaz częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza tkanki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Natomiast odnowienie komórek skóry oraz stymulacja syntezy kolagenu prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry oraz usunięcia nieestetycznego efektu „pomarańczowej skórki”.
Podanie CO2 jest też dobrym sposobem walki ze starymi, jak i nowymi rozstępami. Dzięki poprawie ukrwienia skóry, zabieg jest w stanie zniwelować ich widoczność nawet o 80 %.
- Rozstępy są to wrzecionowate pasma, występujące najczęściej na skórze ud, brzucha, pośladków oraz piersiach. Dzięki zabiegowi usprawniamy proces neowaskularyzacji, czyli nowotworzenia naczyń krwionośnych, co prowadzi do znacznej poprawy ukrwienia skóry – wyjaśnia Justyna Popow-Suszcz.
Z kolei głównym celem zabiegu wykonywanego w okolicach twarzy, szyi, dekoltu i dłoni jest spowodowanie stymulacji procesów, mających na celu zwiększenie ilości kolagenu i elastyny w skórze, a co za tym idzie jej pogrubienie. Rozbudowa sieci naczyń krwionośnych wiąże się z dostawą większej ilości tlenu i substancji odżywczych, co powoduje widoczną poprawę jakości skóry.
- Karboksyterapia jest też alternatywą dla liposukcji (odsysanie tłuszczu oraz wzmacnia i regeneruje cebulki włosowe zapobiegając utracie włosów – dodaje właścicielka Beauty Sphere.
MB

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Uroda Cudowny gaz