Zdrowy Białystok

Niedziela, 05 04 03:43

Ostatnia modyfikacja:niedziela, 5 04 2020

Zadbaj o skórę po lecie

dworek1017Z urlopu wracamy wypoczęci i pełni energii. Niestety, tego samego nie możemy powiedzieć o naszej skórze. Słońce, wiatr, kąpiele w słonej wodzie pozostawiły na niej niechlubne ślady. Na szczęście są sposoby, by się ich pozbyć.
Latem nasza skóra jest narażona na działanie wielu niekorzystnych czynników. Nas cieszą wysokie temperatury, kąpiele w słonej lub chlorowanej wodzie, powiew chłodnej klimatyzacji. Nasza skóra ma się w tym czasie niestety kiepsko. Uszkadza się jej bariera hydrolipidowa oraz zakłóca równowaga fizjologiczna. Dlatego po powrocie z urlopu warto zadbać o skuteczną regenerację. Od czego zacząć?


- Pielęgnacja po lecie powinna opierać się na trzech głównych rodzajach zabiegów. Po pierwsze powinno być to złuszczanie martwego naskórka, po drugie nawilżanie, a po trzecie odpowiednie odżywienie i regeneracja - radzi Iwona Koller-Staszczak, kierownik strefy Spa&Welness Dworu Czarneckiego.
Skóra sucha i odwodniona, tłusta i z łojotokiem, z przebarwieniami, z rozszerzonymi naczynkami. Dla każdej znajdzie się ratunek. Każda wróci do właściwej kondycji.
- W naszym Spa&Welness mamy do wyboru zarówno kosmetyki, jak i zabiegi o szerokim spektrum działania. Pierwszym etapem w pourlopowej pielęgnacji jest zawsze złuszczanie. Może być ono delikatne, by nie za szybko pozbyć się pięknej opalenizny; lub silniejsze, by wprost przeciwnie - pozbyć się już schodzącej skóry. Następny krok to nawilżanie. Dobrze nawilżona skóra znakomicie „chłonie” aktywne koktajle, odżywcze aromaesencje czy bogate składnikowo maski - tłumaczy Iwona Koller-Staszczak.
Oczywiście nie tylko nasza twarz wymaga pielęgnacji. Ten same zabiegi polecane są też na całe ciało. Równie ważna jest też pielęgnacja wrażliwej skóry okolic oczu.
- Nasze klientki często borykają się z problemami skórnymi okolic oczu. Na tę partię mamy bardzo bogatą ofertę zabiegów. Jeden z nich, szczególnie lubiany przez panie, to witalność oczu - dodaje pani Iwona.
MB, Fot. Dwór Czarneckiego

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Uroda Zadbaj o skórę po lecie