Zdrowy Białystok

Niedziela, 05 04 03:12

Ostatnia modyfikacja:niedziela, 5 04 2020

Stąpaj zdrową stopą

ladies1017Wrastające paznokcie, odciski, pęcherze, pękająca skóra pięt. To tylko nieliczne przypadłości, na które skarży się wiele osób. Jest na nie rada. Po pierwsze - konsultacja podologiczna, po drugie - przestrzeganie zaleceń podologa.
Obecnie pielęgnacja stóp w gabinecie kosmetycznym nie ogranicza się tylko do pedicure oraz zdobienia paznokci. Nie jest też zarezerwowana wyłącznie dla kobiet. Podologia to nauka zajmująca się profilaktyką i leczeniem chorób stóp.
- Wszyscy chcemy, by nasze stopy były jak najdłużej zdrowe i sprawne - mówi Urszula Hajduczenia, kosmetolog z Ladies Studio Urody w Białymstoku. - A wrastające paznokcie, odciski, modzele, kurzajki, pękające pięty, grzybica skóry i paznokci, deformacje stóp, to niestety częste przypadłości. Dlatego nowością w naszym salonie są zabiegi z dziedziny podologii. Ich celem jest leczenie istniejących zmian, zapobieganie powstawaniu nowych oraz edukowanie pacjentów, by poprzez codzienną pielęgnację nie doprowadzać do chorób stóp.
Specjalista podologii musi mieć szeroką wiedzę z zakresu ortopedii, dermatologii, flebologii, kosmetologii oraz diabetologii. Wynika to z faktu, iż pedicure specjalistyczny jest często leczniczym. Obejmuje on min. korekcję wrastających paznokci, profilaktykę grzybicy, usuwanie odcisków i modzeli oraz rekonstrukcję uszkodzonej płytki paznokciowej. Poza tym do zaplanowania odpowiedniej pielęgnacji stóp osób chorych na cukrzycę, reumatyzm czy dotkniętych chorobą stawów i deformacją kości, potrzebna jest wiedza medyczna.
- Wrastające paznokcie koryguje się bez ingerencji chirurgicznej - za pomocą klamer. Jest to metoda nieinwazyjna i szybko przynosi ulgę. Często w wyniku uszkodzenia macierzy paznokcia, w przypadku urazu lub grzybicy, płytka paznokciowa nie odrasta. Wówczas wykonuje się rekonstrukcję paznokcia, dzięki której defekt estetyczny jest praktycznie niewidoczny - dodaje Urszula Hajduczenia.
MB, Fot. Ladies Studio Urody

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Uroda Stąpaj zdrową stopą