Zdrowy Białystok

Niedziela, 05 04 03:45

Ostatnia modyfikacja:niedziela, 5 04 2020

Ukryj łysinę

andro1017Włosy to symbol witalności, seksapilu, młodości. Niestety z wiekiem stają się słabsze i, ku naszej rozpaczy, wypadają. Są jednak rozwiązania, by sobie z tym poradzić. Jakie? Zapraszam do lektury artykułu.
Wypadanie włosów to problem obojga płci. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele - od kwestii genetycznych, przyjmowanych leków, przebytych chorób, przez zaburzenia hormonalne, nieodpowiednią dietę, stres, po nadmierne obciążanie włosów zabiegami kosmetycznymi.
- Łysienie jest poważnym problemem, szczególnie u panów. Powoduje kompleksy, zaniża samoocenę. Dlatego szukają oni sposobów na zwalczenie tej przypadłości. Stosują różne preparaty, szampony, odżywki. Niektórzy decydują się nawet na przeszczep włosów, co niestety sporo kosztuje - mówi Marcjanna Gil, kosmetolog z salonu Andro Clinic w Białymstoku.


Ostatnio pojawił się nowy sposób na zwalczenie łysiny. Jest to mikropigmentacjia skóry głowy. To zabieg, który doskonale maskuje brak włosów. Do tego jest znacznie tańszy niż wspomniany przeszczep.
- Mikropigmentacja skóry głowy polega na wprowadzeniu w naskórek specjalnego barwnika. Zabieg ten ma na celu uzyskanie naturalnego efektu krótko ostrzyżonej fryzury. W ten sposób można kamuflować łysienie lub optycznie zagęścić włosy. Można powiedzieć, że jest to pewien rodzaj tatuażu - tłumaczy Marcjanna Gil.
Aby „fryzura” wyglądała naturalnie używa się specjalnego barwnika do mikropigmentacji, który wprowadza się do wierzchniej warstwy skóry głowy. Utrzymuje się on około dwa lata, potem stopniowo jaśnieje.
- Atutem tej metody jest to, że nie ma żadnych przeciwwskazań co do jej wykonania. Mogą z niej korzystać pacjenci w każdym wieku, bowiem jest nieinwazyjna i całkowicie bezpieczna. Pigment dobierany jest indywidualnie, by jak najbardziej odpowiadał urodzie pacjenta i jego gustom. Przed zabiegiem trzeba umówić się na konsultację, w celu omówienia szczegółów dotyczących ilości sesji oraz przebiegu całego zabiegu - dodaje Marcjanna Gil z Andro Clinic.
MB, Fot. Andro Clinic

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Uroda Ukryj łysinę