Zdrowy Białystok

Sobota, 19 01 13:37

Ostatnia modyfikacja:sobota, 19 01 2019

Błogostan przyszłych mam

dworek102107Relaksuje, poprawia krążenie krwi i limfy, redukuje obrzęki. Zmniejsza bóle kręgosłupa i stawów. Przeczytaj jakie jeszcze zalety ma masaż prenatalny.
Ciąża to dla wielu kobiet stan napięcia oraz uciążliwe dolegliwości. Dlatego, z myślą o paniach w stanie błogosławionym, specjaliści ze strefy Spa&Welness Dworu Czarneckiego przygotowali specjalną ofertę.
- Paniom między trzecim, a ósmym miesiącem ciąży oferujemy masaż prenatalny (ciążowy). Ma on działanie odprężające, relaksacyjne ale i prozdrowotne - mówi Iwona Koller-Staszczak, kierownik strefy Spa&Welness Dworu Czarneckiego. - Przynosi ukojenie obolałemu ciału oraz niesamowicie odpręża.
Masaż prenatalny od klasycznego różni się m.in. pozycją ułożeniową. Jest ona boczna lub siedząca i jednocześnie bezpieczna i komfortowa dla przyszłej mamy. Masażysta nie stosuje gwałtownych i silnych ruchów, które zakłóciłyby przebieg ciąży. Ponadto masaż wykonywany jest przy użyciu kosmetyków bezpiecznych dla ciężarnych.
- Zmniejsza obrzęki kończyn, przeciwdziała powstawaniu rozstępów, usprawnia krążenie krwi oraz poprawia wygląd skóry - to tylko niektóre zalety masażu prenatalnego. Można też powiedzieć, że „przygotowuje” do porodu, gdyż panie mają większą świadomość własnego ciała i łatwiej znoszą bóle porodowe. Ponadto po porodzie sprawniej wracają do formy i ich ciało szybciej się regeneruje - dodaje pani Iwona.


W czasie ciąży warto też zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry twarzy. W ofercie Spa&Welness Dworu Czarneckiego jest mnóstwo takich właśnie zabiegów.
- W czasie ciąży skora jest bardzo wrażliwa. Dzieje się tak na skutek nadmiernej produkcji estrogenów. Gruczoły łojowe pracują wówczas wolniej niż zwykle. Skóra często jest wysuszona, zaczerwieniona, piecze i źle reaguje na niektóre składniki zawarte w kremach. Oferujemy szereg zabiegów, które powodują zmniejszenie tych dolegliwości, znakomicie nawilżają, odżywiają oraz zapobiegają powstawaniu przebarwień - tłumaczy pani Iwona.
MB, Fot. Dwór Czarneckiego

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Uroda Błogostan przyszłych mam