Zdrowy Białystok

Piątek, 24 05 14:11

Ostatnia modyfikacja:piątek, 24 05 2019

Zimowa pielęgnacja skóry

logo ladiesZmiany temperatury, mróz, wiatr, opady, przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach. Zimą nasza skóra jest narażona na niekorzystne działanie czynników pogodowych.
W skórze znajduje się sześć razy więcej receptorów zimna niż ciepła, dlatego tak gwałtownie reaguje na niskie temperatury. Pomimo, iż zimno ma pozytywny wpływ na nasz organizm, pobudza krążenie i odmładza, to skórze może wyrządzić dużo szkody. Mróz przy pogodzie suchej i bezwietrznej jest mniej groźny, niż wilgoć i wiatr przy temperaturze bliskiej zera stopni. Niezabezpieczona skóra jest wtedy szczególnie narażona na odmrożenia, zwłaszcza w słabo ukrwionych częściach ciała, jak nos, uszy czy palce. Zimą (8 st. C i mniej) spada też wilgotność powietrza. Pory zwężają się, mniej się pocimy, a gruczoły łojowe nie zapewniają odpowiedniego natłuszczenia skóry. Powoduje to nawet zanik wydzielania łoju i osłabienie płaszcza hydrolipidowego. Natomiast gdy temperatura spada poniżej zera, naczynia krwionośne zwężają się, skóra staje się gorzej ukrwiona, co osłabia jej metabolizm. Warto też pamiętać, że zimą skóra może odwodnić się dwa razy szybciej, niż w czasie upalnego lata.
Zimowe zabiegi pielęgnacyjne w gabinecie kosmetycznym, powinny koncentrować się na wyrównaniu przejściowego niedoboru tłuszczu, a tym samym uszczelnieniu bariery ochronnej, nawilżeniu warstwy rogowej naskórka, a także wzmocnieniu mechanizmów obronnych skóry i zapewnieniu jej właściwego pH. O tej porze roku moje klientki najchętniej wybierają zabieg z masażem przy użyciu preparatów regenerujących oraz olejków.
Jeśli chodzi o domową pielęgnację - w kosmetyczce nie powinno zabraknąć łagodnych preparatów zmywających, sztyftu natłuszczającego usta czy dobrego ochronnego kremu. Warto też zadbać o delikatną, cienką, prawie pozbawioną podściółki tłuszczowej, skórę wokół oczu.
Urszula Hajduczenia, Ladies Studio Urody, Białystok

Nowością w Ladies Studio Urody w Białymstoku jest zabieg keratynowego liftingu rzęs. Na Czytelniczki Zdrowego Białegostoku, które zechcą z niego skorzystać czeka niespodzianka – 20 zł rabat.

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Uroda Zimowa pielęgnacja skóry