Zdrowy Białystok

Sobota, 20 07 07:47

Ostatnia modyfikacja:sobota, 20 07 2024

Posiłek w biegu, czyli przekąski na powrót do pracy

HUEL zdjęcia produktowe 3Brak czasu to prawdziwa zmora osób chcących zdrowo się odżywiać. Znów nie masz czasu przygotować posiłku? W takim razie koniecznie zabierz ze sobą zdrową przekąskę. Najlepszym rozwiązaniem będzie produkt łatwy do przetransportowania, wygodny do zjedzenia i nie wymagający długiego przygotowania.
Czy wiesz, że pracownicy, którzy nie robią przerwy na posiłek lub przekąskę są mniej wydajni? Statystyki są jednoznaczne: 68 proc. Polaków nie ma czasu na zjedzenie głównego posiłku w pracy, niemal co druga osoba (39,7 proc.) żywi się jedynie kanapkami, a co dziesiąta w pracy nie je nic – wynika z badania zrealizowanego przez Instytut Badania Opinii Publicznej Homo Homini. Jakie są przyczyny takiego stanu? W ankiecie dotyczącej tego zagadnienia 28,6% zapytanych Polaków odpowiedziało, że nie jedzą, ponieważ nie mają na to czasu, 18,3% twierdzi, że nie czuje głodu, zaś 12,3% poddaje się presji otoczenia i deklaruje, że nic nie je, ponieważ inni też tego nie robią. Takie przyzwyczajenia mają fatalny wpływ nie tylko na nasze zdrowie i codzienne samopoczucie, ale również… na nasze wyniki w pracy. Dlatego też, aby nie zaszkodzić sobie podwójnie, warto wprowadzić w życie kilka sugestii żywieniowych od Jamesa Colliera, Head of Nutrition z Huel.
Jedz pokarmy o niskim indeksie glikemicznym
Pokarmy o wysokim IG, np. słodycze, ciastka, słodkie przekąski, mogą doprowadzić do załamania energetycznego około godziny po ich spożyciu, co skutkuje poczuciem nagłego zmęczenia. Produkty o wysokim IG zawierają dużą ilość prostych węglowodanów lub cukrów prostych. Są szybko trawione i powodują szybki wzrost, ale też nagły spadek poziomu glukozy we krwi. Kiedy poziom glukozy leci w dół, obniża się również energia i poziom koncentracji. Natomiast produkty o niskim IG, takie jak owies, brązowy ryż i pełnoziarnisty makaron dostarczają dużej ilości złożonych węglowodanów. Te są trawione powoli i podnoszą poziom glukozy we krwi w kontrolowany sposób. Pomaga to regulować poziom energii w dłuższym okresie i jednocześnie utrzymać koncentrację oraz poprawić myślenie poznawcze.
Nawadniaj organizm
Warto pić dużo płynów z wielu różnych powodów. Nawodnienie jest szczególnie ważne przy utrzymaniu koncentracji. Woda pomaga dostarczyć składniki odżywcze do mózgu, które utrzymują zdolności poznawcze, co wspomaga pamięć, poprawia skupienie, a nawet wpływa na nastrój.
Upewnij się, że masz wystarczającą ilość choliny w swojej diecie
Brak składników odżywczych może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie mózgu. Cholina jest niezbędnym składnikiem odżywczym. Organizm produkuje ją samodzielnie, lecz niestety w niewystarczających ilościach. Warto włączyć do swojej diety pokarmy bogate w cholinę, takie jak komosa ryżowa i tofu. Cholina jest ważna dla transmisji nerwowej, ruchu mięśni i struktury komórek. Sprawia to, że ma ona kluczowe znaczenie dla funkcjonowania mózgu.
Jedz „swoje” witaminy z grupy B
Witaminy z grupy B (od B1 do B12) pomagają w wykorzystaniu energii z pożywienia. Jeśli masz niski poziom jednej z witamin z grupy B, możesz czuć się zmęczony, mieć trudności z koncentracją i wiele innych dolegliwości, za które odpowiadają niedobory witamin z tej grupy. Witaminy z grupy B znajdują się w wielu różnych produktach spożywczych, w tym w produktach pełnoziarnistych, roślinach strączkowych, orzechach oraz owocach i warzywach.
Dołącz niezbędne tłuszcze
Kwasy omega-3 znajdujące się w tłustych rybach, nasionach chia i siemieniu lnianym są bogate w zdrowe tłuszcze, które odpowiadają za dobry poziom koncentracji i pamięci. Dostarczaj organizmowi te pokarmy co najmniej 2-3 razy w tygodniu.
A może Huel?
Huel to unikalna mieszanka wszystkich składników pokarmowych (białko, węglowodany, zdrowe tłuszcze i błonnik) oraz niezbędnych witamin i minerałów. To również zrównoważona i kompletna pod względem odżywczym przekąska w formie batona, np. o smaku słonego karmelu lub masła orzechowego. Skład? Sama natura i dobrze znane produkty. Baton o 200 kcal zawiera mąkę owsianą i płatki owsiane, białko grochu i brązowego ryżu, kakao, kokosa, syrop daktylowy i siemię lniane. Co ciekawe, niemal identyczny skład ma również nowy napój o smaku czekoladowym, który może zastąpić pełny posiłek, sycąc na 3-4 godziny. Sprawdzi się w pracy, przed spotkaniem, w delegacji czy po męczącym dniu, gdy potrzebujesz podnieść poziom energii.

O HUEL
Misją firmy Huel jest wytwarzanie pełnowartościowej, wygodnej i niedrogiej żywności o minimalnym wpływie na zwierzęta i środowisko. Brytyjska marka została założona w 2015 roku przez przedsiębiorcę Juliana Hearn'a i znanego eksperta żywieniowego Jamesa Colliera. Marka jest obecnie najlepiej sprzedającą się marką produktów odżywczych w Europie i najszybciej rozwijającą się marką produktów spożywczych na świecie, świętującą ponad 50 milionów posiłków sprzedanych w 2019 roku.
Każdy produkt jest kompletny pod względem odżywczym i zawiera zalecaną równowagę białka, węglowodanów, błonnika i tłuszczów. Gwarantuje także co najmniej 100% „dziennych zalecanych ilości” wszystkich 26 niezbędnych witamin i minerałów (w Unii Europejskiej).
Huel wprowadził na rynek szereg produktów kompletnych pod względem odżywczym, w tym Huel Powder, wygodną formę gotową do picia dostępną w trzech smakach, i baton, który stanowi idealną przekąskę.
Dostępny wyłącznie na stronie: www.huel.com

 

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Kuchnia Posiłek w biegu, czyli przekąski na powrót do pracy