Zdrowy Białystok

Piątek, 17 08 10:03

Ostatnia modyfikacja:piątek, 17 08 2018

Orzeźwiające kawowe propozycje

Czwartek, 16 sierpień 2018 11:09

Nivona Kokosowe Frappuccino 3Temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza. Stwierdzenie, że jest ciepło, można śmiało uznać za niedopowiedzenie. Jest gorąco. Szukamy cienia. Marzymy o klimatyzacji. Nasz szare komórki powoli przestają spełniać swoje zadania. I tutaj jak zawsze, może uratować nas kawa. Nie klasyczna ani z mleczną pianką. W wersji z kostkami lodu. Orzeźwiająca i niestandardowa. Poznaj chłodzące propozycje od marki Nivona.
Orzeźwiające Tonicpresso
Okazuje się, że mrożona kawa nie musi być mleczna. Wręcz przeciwnie! Niestandardowe połączenie składników pozwala na uzyskanie kawy orzeźwiającej i pełnej smakowych niespodzianek. Z ekspresem Nivona CafeRomatica 758 przygotujesz pyszne Tonicpresso, o wybranej przez siebie mocy. Urządzenie posiada funkcjonalność Moja Kawa, z którą zaprogramujesz przepis na kawy odpowiadające twojemu podniebieniu. Dodatkowo, kiedy po prawdziwej dawce orzeźwienia, będziesz mieć ochotę na klasykę, wystarczy nacisnąć jeden przycisk i cieszyć się pysznym cappuccino z systemem OneTouch Spumatore.

Czytaj więcej: Orzeźwiające kawowe propozycje

Wakacyjne grillowanie

Czwartek, 09 sierpień 2018 17:04

Krakus siekane burgery wolowe3Kolejny wakacyjny weekend przed nami. Czeka nas grillowy wieczór, podczas którego będziemy celebrować wspólne chwile z rodziną i przyjaciółmi. Tym razem, zamiast klasycznych potraw z rusztu proponujemy domowe burgery z soczystą siekaną wołowiną, ogórkami i chrzanem. Ta forma letniego dania nada wyjątkowy charakter grillowemu menu i z pewnością zachwyci wszystkich gości.

Czytaj więcej: Wakacyjne grillowanie

Bistro miodem płynące

Środa, 08 sierpień 2018 09:55

miodosytnia 3Smacznie i klimatycznie. Wszystko kręci się wokół miodu. Są miody pitne, pyszne dania z dodatkiem miodu, miodowe słodkości oraz oczywiście miód w słoikach prosto z pasieki. Poznajmy Miodosytnię, lokal w którym króluje płynne złoto.
Zapewne wielu mieszkańców Białegostoku pamięta, że przy ul. Sienkiewicza 26 mieściła się przez wiele lat restauracja U Cezara. Natomiast dużo wcześniej - o czym pewnie już niewiele osób wie - Miodosytnia Barć, miejsce, gdzie można było skosztować różnego rodzaju miodów pitnych. A co jest tam teraz?
- Chcąc przypomnieć tradycję podawania miodu oraz stworzyć klimatyczne miejsce, w którym dania także będą zawierały w sobie nutę tej słodkości, założyłam bistro Miodosytnia – wspomina Emilia Andrzejewska, właścicielka lokalu oraz znajdującej się nieopodal kawiarnio-piekarni Baristacja.
Podczas gruntownego remontu lokalu okazało się, że miejsce to skrywa w sobie wiele walorów.

Czytaj więcej: Bistro miodem płynące

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Kuchnia