Zdrowy Białystok

Piątek, 14 06 17:18

Ostatnia modyfikacja:piątek, 14 06 2024

Tradycje i wartości medycyny wschodu

Środa, 19 kwiecień 2023 10:23

bumbat otoch 042023Bumbat Otoch to jedyny w Białymstoku Gabinet Akupunktury i Masażu, który prowadzą praktykujący od ponad 26 lat lekarze specjaliści pochodzący z Mongolii. O jego ofercie opowie Solongo Munkhbat, najmłodsza spośród personelu placówki.
Marzena Bęcłowicz: Proszę przedstawić personel Gabinetu Bumbat Otoch.
Solongo Munkhbat: Jesteśmy czteroosobową rodziną, w której wiedza przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Najbardziej doświadczoną osobą, stanowiącą trzon naszego zespołu jest dr Oyun, profesor kliniczny, lekarz internista, endokrynolog z 58-letnim doświadczeniem. Dr Undram jest z kolei lekarzem tybetańsko-mongolskiej medycyny tradycyjnej, mgr. fizjoterapii oraz irydologiem. Fizjoterapeuta Munkhbat specjalizuje się w masażach leczniczych oraz w refleksoterapii. Ja natomiast jestem specjalistą tradycyjnej medycyny chińskiej, absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku na kierunku Zdrowie Publiczne oraz absolwentką Szkoły Tradycyjnej w Bydgoszczy na kierunku Akupunktura. Specjalizuję się także w akupunkturze leczniczej oraz kosmetycznej.
MB: Akupunktura jest jedną z Waszych najbardziej popularnych usług.
SM: To prawda. Jest to metoda leczenia znana i praktykowana od tysięcy lat. Jej skuteczność w leczeniu rozmaitych schorzeń została udowodniona w licznych, kontrolowanych badaniach klinicznych. Światowa Organizacja Zdrowia, na podstawie wielu badań, opracowała obszerną listę wskazań do zabiegów akupunktury. Obejmuje ona wiele schorzeń, m.in.: zapalenie oskrzeli, choroba wieńcowa, choroby żołądka i jelit - np. nadkwasota żołądka czy zaparcia, wszelkie migreny, neuralgia trójdzielna, łokieć tenisisty, rwa kulszowa, niepłodność, nieregularne cykle miesiączkowe i towarzyszące im bóle, choroby prostaty, itp.

Czytaj więcej: Tradycje i wartości medycyny wschodu

Eurodent – stomatologia na najwyższym poziomie

Środa, 22 luty 2023 11:55

eurodent022023Kompleksowość usług. Przestronne i komfortowe gabinety. Sprzęt medyczny najnowszej generacji. Jeśli chcesz cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem, odwiedź Eurodent – gabinet stomatologiczny na miarę XXI wieku.
Marzena Bęcłowicz: NZOZ Eurodent to sieć gabinetów, spośród których dwa znajdują się w Białymstoku - jeden przy Al. Jana Pawła II 61C lok. U1, drugi przy ul. Władysława Bełzy 3 lok. 38. Proszę powiedzieć co wyróżnia Państwa placówki.
Agnieszka Cimochowska: Oba nasze białostockie gabinety oferują kompleksowe usługi stomatologiczne - zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Znaczy to, że w jednym miejscu pacjenci mogą mieć wykonane zabiegi z różnych dziedzin stomatologii – zarówno wszelkie lecznicze, jak i estetyczne typu – wybielanie zębów, licówki, zamykanie diastemy, leczenie przebarwień, a nawet zakładanie biżuterii nazębnej.
Pracują u nas lekarze dentyści oraz specjaliści – chirurdzy, endodonci, pedodonci, ortodonci, protetycy, implantolodzy. Każdy pacjent może liczyć na indywidualne podejście, rozwiązanie najtrudniejszych problemów oraz pomoc w pokonaniu lęku przed leczeniem. Wszyscy lekarze pracują z pomocą asystentek.
Mamy bardzo duże grono małych pacjentów. Pewnie dlatego, że jak powiedziałam zatrudniamy specjalistę pododoncji ze wspaniałym podejściem do dzieci. W przypadku maluchów zawsze zaczynamy od wizyty adaptacyjnej, w czasie której opowiadamy im o leczeniu, pokazujemy narzędzia oraz gabinet.
Nasze gabinety wyposażone są w najnowszej generacji sprzęt potrzebny do diagnostyki i leczenia.

Czytaj więcej: Eurodent – stomatologia na najwyższym poziomie

Zadbaj o zdrowie psychiczne i żyj W HARMONII

Wtorek, 23 sierpień 2022 12:44

kingagolaswharmonii082022 4- W pacjencie trzeba „zobaczyć” drugiego człowieka, autentycznie go usłyszeć, zrozumieć i pomóc mu w odkrywaniu siebie - mówi Kinga Gołaś, psycholog, terapeuta TSR, psychoterapeuta psychodynamiczny i systemowy w trakcie szkolenia, właścicielka gabinetu psychologiczno-terapeutycznego „W Harmonii” w Białymstoku.


Marzena Bęcłowicz: Pacjenci cenią Panią za zaangażowanie, empatię i skuteczność. Jak to się stało, że zajmuje się Pani zawodowo „pomaganiem”?
Kinga Gołaś: Zaczęło się to wiele lat temu, gdy z fascynacją obserwowałam zachowania ludzkie, z uwagą słuchałam kłopotów i rozterek przyjaciół i starałam się zrozumieć ich trudności. Kiedy przyszedł czas na wybór studiów innej opcji niż psychologia nie miałam. Oprócz nauki zaczęłam też uczestniczyć (i nadal to robię) w różnego rodzaju szkoleniach oraz stażach. Brałam też udział w kursach – tych dotyczących pracy z dziećmi, nastolatkami (np. z autyzmem, zaburzeniami lękowymi), jak i dorosłymi. Po ukończeniu nauki pracowałam m. in. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Warsztatach Terapii Zajęciowej czy przedszkolu, w którym udzielałam pomocy dzieciom z trudnościami. Poza tym brałam udział w projektach unijnych dotyczących aktywizowania osób niepełnosprawnych do podjęcia zatrudnienia. Mogłabym wymienić jeszcze kilka miejsc, ale upraszczając - pracowałam zarówno z dziećmi, nastolatkami, jak i dorosłymi. Po dziś dzień kieruję swoją pomoc w gabinecie właśnie do tych grup pacjentów. Obecnie uczestniczę w 4,5 letnim szkoleniu skupionym m. in. na pomocy grupom i rodzinom, po skończeniu którego psychoterapia systemowa wejdzie do mojej oferty.
MB: Jakie formy pomocy oferuje Pani pacjentom?
KG: To zależy od pacjenta - od jego potrzeb, trudności. Na początku umawiam się na konsultację (czasami jest to jedno spotkanie, czasami więcej), by rozeznać się w sytuacji drugiego człowieka, dowiedzieć się „z czym” do mnie przychodzi. Potem zastanawiam się jaka forma pomocy byłaby dla niego najbardziej odpowiednia. Czasem jest to poradnictwo psychologiczne, czasem psychoterapia w nurcie psychodynamicznym, innym razem widzę zasadność metody TSR (Krótkoterminowa Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach). Niekiedy pacjent potrzebuje wsparcia psychologicznego. Zdarza się również, że kieruję pacjenta do innego specjalisty np. psychiatry, neurologa.

Czytaj więcej: Zadbaj o zdrowie psychiczne i żyj W HARMONII

Wspieramy w powrocie do zdrowia

Wtorek, 21 czerwiec 2022 10:24

wywiadmedactive202206Profesjonalizm, najwyższa jakość towarów i usług oraz zaufanie klientów. Oto wizytówka Sklepu medycznego Medactive. Jego personel tworzą doświadczeni specjaliści z branży ortopedycznej i fizjoterapeutycznej – Joanna Zamożniewicz oraz Anna Wąż.
Marzena Bęcłowicz: Niezależnie co jest powodem, który sprowadza klienta do Sklepu Medactive, są Panie gotowe wesprzeć go zarówno dobrą radą, jak i odpowiednim sprzętem w powrocie do zdrowia i sprawności.
Joanna Zamożniewicz: Medactive to miejsce, w którym najważniejszy zawsze był, jest i będzie klient. Naszym celem jest poprawa komfortu jego codziennego życia poprzez fizjoterapię, trening, regenerację i profilaktykę oraz zaopatrzenie w produkty rehabilitacyjne i ortopedyczne. Pomagamy wszystkim, którzy się do nas zgłaszają wrócić do sprawności po przebytych urazach, czy kontuzjach. Oferujemy także szeroko rozumiane wsparcie dla opiekunów osób chorych oraz niepełnosprawnych. Mimo, iż nasza praca jest wymagająca, to daje nam niesamowitą satysfakcję i poczucie spełnienia, że swoją wiedzą i działaniem możemy pomagać osobom potrzebującym.
MB: Dzięki swojej szerokiej wiedzy potrafią Panie idealnie dopasować sprzęt medyczny do indywidualnych potrzeb danego klienta, ale też zaproponować spersonalizowaną profilaktykę.
Anna Wąż: Profil działalności naszego sklepu opiera się przede wszystkim na zaopatrzeniu w wyroby ortopedyczne i rehabilitacyjne. W ofercie znajdują się wyselekcjonowane, najwyższej jakości produkty od wiodących na polskim rynku producentów. I to nie tylko ortezy, balkoniki, wózki, laski, czy wyroby chłonne.

Czytaj więcej: Wspieramy w powrocie do zdrowia

Nowoczesna stomatologia w nowoczesnej klinice

Środa, 20 kwiecień 2022 14:34

eurodent202204Najnowszej generacji sprzęt medyczny. Przestronne i komfortowe gabinety. Nieustanny rozwój personelu. O nowym gabinecie stomatologicznym Eurodent, jaki powstał przy ul. Władysława Bełzy 3 w Białymstoku opowiada jego właścicielka - Agnieszka Cimochowska.
Marzena Bęcłowicz: Pod szyldem Eurodent prosperują w Białymstoku dwa gabinety stomatologiczne. Jeden z nich właśnie przeszedł totalną rewolucję. W drugim planują Państwo takie same modernizacje. Jednak zanim opowie Pani o tym Czytelnikom sięgnijmy pamięcią wstecz.
Agnieszka Cimochowska: Nasz pierwszy gabinet stomatologiczny otworzyliśmy w Suchowoli, dokładnie 18 lat temu, w kwietniu 2004 r. Kilka lat później zdecydowaliśmy się poszerzyć działalność, w związku z czym powstały dwa gabinety w Białymstoku. Pierwszy przy al. Jana Pawła II, drugi przy al. 1000-lecia Państwa Polskiego. Kierując się zasadą - kto się nie rozwija, ten stoi w miejscu; a kto stoi w miejscu, ten się cofa - postanowiliśmy unowocześnić je, m.in. doposażając w najnowocześniejszy sprzęt. Okazało się jednak, że możliwości lokalowe obu gabinetów są zbyt małe, zdecydowaliśmy więc, że przeniesiemy się do nowych, większych pomieszczeń. Jako pierwszy rewolucję przeszedł gabinet znajdujący się przy al. 1000-lecia. Został on przeniesiony i obecnie mieści się kilka ulic dalej – dokładnie przy ul. Władysława Bełzy 3 lok. 38.

Czytaj więcej: Nowoczesna stomatologia w nowoczesnej klinice

Przyjemność z bycia na diecie

Środa, 16 luty 2022 10:59

izaostaszewska202202Czysta Micha to dobrze znana naszym Czytelnikom białostocka firma cateringowa. Oferuje smaczne posiłki, których podstawą są produkty najwyższej jakości - wartościowe źródła białka oraz świeże owoce i warzywa. Pyszne i pięknie podane. Poznajmy bliżej jej ofertę.
Marzena Bęcłowicz: Określenie czysta micha oznacza wybór przez konsumenta produktów naturalnych i nieprzetworzonych. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą odżywiać się zdrowo. Czy takie jest właśnie przesłanie Cateringu Czysta Micha?
Izabella Ostaszewska: Czysta micha to racjonalny sposób odżywiania, który ma na celu rozwinięcie świadomości żywieniowej oraz wyrobienie nawyku korzystania z produktów spożywczych wysokiej jakości, pochodzących ze sprawdzonych źródeł. Tworząc catering o takiej właśnie nazwie postawiliśmy na zdrowe, nieprzetworzone i naturalne produkty. Nie używamy produktów gotowych ani takich, które mają w swoim składzie substancje konserwujące, polepszacze smaku, czy barwniki. Czysta micha to też określenie, które jest używane w sporcie. Mówi się tak na posiłki składające się z wysokobiałkowych i odżywczych produktów, które nie zawierają niezdrowych tłuszczów i nadmiaru kalorii.
MB: Czy ta koncepcja była fundamentem Cateringu Czysta Micha? To właśnie dieta Sport była pierwszą jaką oferowaliście.
IO: Tak. Catering Czysta Micha do dziś wielu osobom kojarzy się z profesjonalnie przygotowywanymi posiłkami dla sportowców. I bardzo dobrze, bo ten rodzaj diety jest ceniony przez klientów i nadal zajmuje ważne miejsce w naszej ofercie. Stworzyliśmy posiłki, które mają odpowiednie proporcje makroskładników – 35% białka, 45% węglowodanów i 20% tłuszczów. Wysoka zawartość białka podyktowana jest jego bardzo ważną rolą w budowaniu masy mięśniowej. Białko to pozyskiwane jest tylko z wysokiej jakości nabiału, odżywki białkowej oraz mięsa i ryb.

Czytaj więcej: Przyjemność z bycia na diecie

Nakręcają mnie oktany

Środa, 01 grudzień 2021 09:51

wywiad rodemedRode-Med – najlepsza diagnostyka obrazowa. Pod tą nazwą prosperują trzy pracownie rezonansu magnetycznego, na którymi pieczę sprawuje Arnold Alan Rode. Czytelnikom Zdrowego Białegostoku zdradza jak powstawały, jakie ma plany na rozwój firmy i czy w natłoku codziennych obowiązków udaje mu się znaleźć czas na realizację swoich prywatnych pasji. Zapraszam do lektury.
Marzena Bęcłowicz: Rode-Med tworzy na terenie Podlasia trzy Pracownie Diagnostyki Obrazowej, oferujące opiekę medyczną na najwyższym poziomie. Jakie były początki działalności firmy?
Arnold Alan Rode: Kilkanaście lat temu brakowało w naszym regionie placówek medycznych, świadczących usługi rezonansu magnetycznego. Nieliczne, które funkcjonowały, nie były w stanie sprostać zapotrzebowaniu na tego typu badania. Stworzenie pracowni MRI dawało pacjentom możliwość wykonania badania w regionie, a nam nadzieję na powodzenie takiego biznesu. Razem z tatą postanowiliśmy więc wykorzystać tę szansę i tak powstała firma Rode-Med i razem z nią nasza pierwsza pracownia rezonansu magnetycznego w Suwałkach. Wybór miejsca nie był przypadkowy, bowiem mieszkańcy północnej części naszego województwa mieli szczególnie utrudniony dostęp do specjalistycznej diagnostyki i zmuszeni byli korzystać z tego typu usług w innych regionach Polski. My daliśmy im możliwość robienia badań na Podlasiu, przy pomocy dobrego urządzenia, obsługiwanego przez znakomitych specjalistów. Można powiedzieć, że znaleźliśmy się wtedy w dobrym miejscu, w dobrym czasie. Po kilku latach zdecydowaliśmy się na otwarcie kolejnej pracowni - tym razem wybór padł na Bielsk Podlaski, czyli południową cześć naszego województwa. Obie pracownie są placówkami szpitalnymi, obie wyposażone są w nowoczesne urządzenia marki Siemens Magnetom Avanto 1,5 T, obie świadczą usługi komercyjne, w końcu – obie mają podpisane umowy z NFZ-tem.

Czytaj więcej: Nakręcają mnie oktany

Burzę stare, buduję nowe

Piątek, 22 październik 2021 10:53

wywiad2110 1O tym, że organizm człowieka ma zdolność do regeneracji i biologicznego odmładzania oraz o potędze manualnych terapii twarzy mówi Anna Chuczun, dyplomowana masażystka, manualna terapeutka twarzy z gabinetu Masaż Modelowanie Odnowa w Białymstoku.
Marzena Bęcłowicz: Stali Czytelnicy naszej gazety z pewnością zauważyli, że Pani oferta pojawia się u nas od około roku. Oferuje Pani manualną terapię twarzy. Jak zaczęła się Pani zawodowa droga?
Anna Chuczun: Była wyboista. Nie każdy młody człowiek, wybierając kierunek kształcenia, od razu wie co chce robić w życiu. Ja z wykształcenia jestem ekonomistką, jednak zawsze - gdzieś tam w głębi serca - czułam potrzebę niesienia pomocy innym i pracy z ludźmi. Gdybym mogła cofnąć czas, to być może zostałabym pielęgniarką, gdyż myślę, że dobrze odnajdowałabym się w tym zawodzie. Kiedy byłam już bardziej świadoma swoich zawodowych aspiracji zdecydowałam się na kształcenie w dwuletniej szkole wyższej na kierunku Technik masażysta. Ukończyłam ją zdobywając dyplom masażysty i jednocześnie pewność tego, czym chcę zająć się w życiu. Pracę, jako masażystka pokochałam od razu, dlatego też zaczęłam pogłębiać zdobytą wiedzę kształcąc się dodatkowo na różnego rodzaju kursach i szkoleniach, i zdobywając kolejne stopnie w tym zawodzie. Pracowałam wtedy głównie w hotelowych salonach Spa i dawało mi to bardzo wiele satysfakcji. Jednocześnie w tych miejscach poznałam czym jest ciężka praca i jak to jest pracować z przyjemnością, a jak na skraju wyczerpania.
Jednak te trudne doświadczenia zahartowały mnie na tyle, że wiedziałam, że chcę nadal to robić, lecz nie na skraju wyczerpania. Postanowiłam, że otworzę własny gabinet, w którym będę mogła sama regulować swój czas pracy tak, by moi klienci mieli jak najwięcej satysfakcji z masażu.
I wtedy, na mojej drodze „pojawiły się” manualne terapie twarzy, o których dowiedziałam się zupełnie przypadkowo. Zaczęłam więc zgłębiać ten temat coraz bardziej i postanowiłam, że to właśnie tym zajmę się już na całego w swoim własnym gabinecie.

Czytaj więcej: Burzę stare, buduję nowe

Zobacz świat wyraźnie

Środa, 25 sierpień 2021 10:33

wywiad123okularySalon optyczny 123Okulary.pl to miejsce gdzie ochrona i korekcja wzroku są proste jak raz, dwa, trzy. Tu zbadasz wzrok, wybierzesz okulary lub dopasujesz soczewki kontaktowe. Zapraszam na rozmowę z Adamem Sakowskim, współwłaścicielem salonu.
Marzena Bęcłowicz: 123Okulary.pl to znajdujący się w centrum Białegostoku salon optyczny. Z zewnątrz wygląda niepozornie, jednak po wejściu zachwyca przestronnością i bogatą ofertą. Proszę go przedstawić.
Adam Sakowski: Projekt 123Okulary.pl prowadzę razem z bratem Piotrem. W tym roku salon obchodzi piąte urodziny, jednak nasze doświadczenie w branży jest znacznie dłuższe. Sięga 20 lat, gdyż tyle czasu pracuje w optyce brat. Tworząc salon 123Okulary.pl chcieliśmy, by było to miejsce przyjazne i miłe dla klienta, oferujące szeroki wachlarz możliwości korekcji wad i ochrony wzroku.
Pracownicy salonu mają wykształcenie kierunkowe oraz stosowne doświadczenie zawodowe. Ja oraz brat jesteśmy z wykształcenia optometrystami. Obaj ukończyliśmy Politechnikę Wrocławską. Jesteśmy też członkami Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki, organizacji branżowej zrzeszającej wykwalifikowanych optometrystów oraz osoby, instytucje i firmy zaangażowane w rozwój optometrii w Polsce. Kadrę salonu stanowią zaś dyplomowani optycy okularowi.

Czytaj więcej: Zobacz świat wyraźnie

Satysfakcja z niesienia pomocy chorym

Środa, 09 czerwiec 2021 10:38

wywiadbm0621 1Specjalistka pielęgniarstwa chirurgicznego, promotor zdrowia, edukator diabetologiczny. Prowadzi własny gabinet, w którym zajmuje się leczeniem trudno gojących się ran przewlekłych, oparzeniami, stopą cukrzycową. Przedstawiam Bogumiłę Malinowską z Gabinetu Stopy Cukrzycowej i Leczenia Ran w Białymstoku.
Marzena Bęcłowicz: Świętuje Pani właśnie pierwsze urodziny swojego gabinetu – wymarzonego prywatnego Gabinetu Leczenia Ran Przewlekłych i Stopy Cukrzycowej. Serdecznie gratuluję i mam nadzieję, że zarówno ja jak i nasi Czytelnicy za chwilę poznają i Panią i Pani gabinet. Proszę opowiadać…
Bogumiła Malinowska: Choć lubię zmiany i nowe wyzwania, to decyzja, aby odejść ze stanowiska pielęgniarki koordynującej poradnią chirurgiczną w Białymstoku i zacząć pracę na własny rachunek łatwa nie była. Wyznaczanie celów i dążenie do ich realizacji oraz stopień satysfakcji z ich urzeczywistniania były tematem mojej pracy magisterskiej przed dwudziestu laty. Wtedy nie wiedziałam, że wykorzystam tę wiedzę w życiu osobistym i zawodowym. Dziś, gdy o tym myślę, to czuję pewnego rodzaju wdzięczność, że moje decyzje i wybory życiowe doprowadziły mnie tu, gdzie jestem teraz. Pomagam chorym ludziom i mam to szczęście, że mogę na co dzień obserwować pozytywne efekty moich działań i terapii.

Czytaj więcej: Satysfakcja z niesienia pomocy chorym

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Wywiady