Zdrowy Białystok

Poniedziałek, 06 07 15:22

Ostatnia modyfikacja:poniedziałek, 6 07 2020

Kolor roku 2020 – Classic Blue

Poniedziałek, 29 czerwiec 2020 15:37

COtY Packshot limit BLUE smallCOtY Blue front 1 2Instytut Pantone wybrał kolor roku 2020, został nim niebieski - Classic Blue. Ten głęboki, lekko niepokojący odcień przywodzi na myśl niebo tuż przed burzą lub wzburzone morze zapowiadające sztorm. Ale to również kolor utożsamiany z profesjonalizmem, pozycją lidera oraz dojrzałością. Classic Blue to ekspresja siły na stabilnym fundamencie. Właśnie dlatego firma Curaprox zadedykowała mu edycję specjalną szczoteczek CS 5460 ultra soft.
Szczoteczka Curaprox CS 5460 ultra soft w przepięknym niebieskim wydaniu równoważy w sobie moc skutecznego zwalczania płytki nazębnej z delikatną pielęgnacją dziąseł oraz przestrzeni międzyzębowych. To niezwykłe połączenie jest możliwe dzięki zastosowaniu włókien CUREN®, które są wyjątkowo miękkie i atraumatyczne dla jamy ustnej. Zostały opracowane przez szwajcarskich specjalistów w dziedzinie stomatologii i bezsprzecznie górują nad standardowymi włókami nylonowymi. Dodatkowo szczoteczka posiada ośmiokątną rączkę umożliwiającą prawidłowe ułożenie jej pod kątem 45 stopni. Całości dopełnia kompaktowa, lekko odchylona, wygodna główka szczoteczki.

Produkty higieny jamy ustnej szwajcarskiej marki CURAPROX dostępne są w wybranych aptekach i gabinetach stomatologicznych, jak również za pośrednictwem sklepu internetowego producenta: shop.curaprox.pl

 

Rusza akcja edukacyjna Czytam sobie. Pierwsza klasa!

Środa, 24 czerwiec 2020 11:33

bannerCzS HC na bieli 750x200 23 06Więcej niż sześć godzin dziennie - tyle czasu według amerykańskich badań spędza przed ekranem komputera lub smartfona znacząca część dzieci podczas pandemii COVID-19. To ogromny wzrost w stosunku do okresu sprzed pandemii, który niepokoi aż 85% procent rodziców. Jak przeciwdziałać? Startuje bezpłatna akcja edukacyjna Czytam sobie. Pierwsza klasa!, skierowana do uczniów i uczennic klas pierwszych szkoły podstawowej, a także rodziców i nauczycieli. Minimum 50.000 domów zyska młodego czytelnika otrzymując darmowe egzemplarze książek z serii Czytam sobie autorstwa najwybitniejszych współczesnych polskich autorów i ilustratorów dla dzieci oraz pakiet gadżetów i materiałów czytelniczych! Zapisy już otwarte!

Czytaj więcej: Rusza akcja edukacyjna Czytam sobie. Pierwsza klasa!

Nowości książkowe HarperCollins Polska na wakacje

Wtorek, 23 czerwiec 2020 11:19

Wakacje za pasem, niech zaprezentowane poniżej książki będą inspiracją, gdy zabraknie pomysłu, co dorzucić dzieciom i nastolatkom do plecaka.

Akademia Mądrego Dziecka
Akademia Mądrego Dziecka to seria książeczek dla najmłodszych dzieci w różnych kształtach i formatach, które zachęcają do nauki przez zabawę. Każda publikacja to wspaniała rozrywka wspomagająca rozwój. Kartonowe książeczki z wyciętymi kształtami, ruchomymi obrazkami, a także proste kolorowanki dla maluchów, barwne wydzieranki czy książeczki ze zmywalnym pisakiem świetnie rozwijają zdolności manualne, a przy okazji poruszają bliskie maluchom tematy i zaspokajają ich ciekawość.

Czytaj więcej: Nowości książkowe HarperCollins Polska na wakacje

Hochland Polska dla pracowników

Środa, 10 czerwiec 2020 17:15

Logo HochlandPandemia COVID-19 dotknęła wszystkich, a widmo kryzysu zdrowotnego, jak i gospodarczego, stało się prawdziwym wyzwaniem zarówno dla społeczeństwa, jak i firm. Hochland Polska jako przedsiębiorstwo, które szczególną wagę przywiązuje do wartości rodzinnych, przeprowadził szereg akcji mających na celu wsparcie pracowników w tym wyjątkowym okresie.
W trakcie pandemii wszelkie działania, które jednoczą i niosą pomoc, są niezwykle cenne i potrzebne. Dlatego firma Hochland Polska postanowiła zorganizować akcje specjalne, skierowane do pracowników i ich rodzin.
- Wdrożone przez nas działania pomogły w krótkim czasie dostosować się do nowych okoliczności i wyzwań związanych ze zdalnym nauczaniem. Zaproponowaliśmy także wspólne gotowanie na ekranie, połączone z edukacją na temat idei zero waste, a także kreatywny konkurs, w którym do wygrania są fantastyczne nagrody. Hochland Polska jest blisko swoich pracowników i ich rodzin – dla nas takie działania to naturalny odruch, zwłaszcza w tym trudnym dla wszystkich czasie – mówi Jacek Wyrzykiewicz PR&Marketing Services Manager w Hochland Polska.

Czytaj więcej: Hochland Polska dla pracowników

Jak zachęcić dziecko do sprzątania domu

Wtorek, 09 czerwiec 2020 14:56

zdjecie2 shutterstockDbanie o porządek i ład wydaje się czymś naturalnym. Jednak te pojęcia to zupełna abstrakcja dla Twojego kilkuletniego dziecka. Nauka utrzymania porządku i czystości w domu oraz przestrzeni w której przebywa dziecko spoczywa na barkach rodziców. A tę powinniśmy rozpocząć tak wcześnie, jak to możliwe – już 2 letni maluch może ćwiczyć sprzątanie poprzez zabawę. Podpowiadamy, jak w 5 krokach zachęcić brzdąca do tego, by sprzątanie było dla niego czymś zupełnie naturalnym.
Bałagan w dziecięcym pokoju jest elementem rzeczywistości każdego rodzica. Malec zgrabnie manewruje pomiędzy rozrzuconymi po całym pokoju klockami, nie widząc w tym nic złego. Nie ma bowiem wrodzonego poczucia bałaganu i porządku – tego musimy go nauczyć. Tylko w Twoich rękach leży to, jak dziecko będzie dbało o ład i porządek swojej przestrzeni. Nie tylko teraz, ale także w dorosłym życiu. Pamiętaj jednak, by dopasować obowiązki i wymagania do wieku malca – od przedszkolaka możesz wymagać już więcej, niż od dwulatka, który wciąż dopiero poznaje świat i otoczenie. Stopniowo wprowadzaj kolejne obowiązki, by nie zniechęcić pociechy do dbania o czystość. Wraz z wiekiem o opanowaniem kolejnych umiejętności pokazuj mu, dlaczego utrzymanie porządku jest ważne i jak w kilka minut uporać się z bałaganem.

Czytaj więcej: Jak zachęcić dziecko do sprzątania domu

Czysta lodówka z marką BeSymbio

Wtorek, 09 czerwiec 2020 11:23

Zdjecie lodowka2 zrodlo shutterstockPakując zakupy do lodówki wierzymy, że to najlepsze i najczystsze dla nich miejsce. Jak się okazuje – niekoniecznie. Na powierzchni nie tylko świeżych owoców i warzyw, mięsa czy serów, ale także na plastikowych opakowaniach, które przynosimy ze sklepu, kryje się multum drobnoustrojów. Dbałość o higieniczną czystość lodówki powinna być więc naszym codziennym nawykiem. Podpowiadamy, jak utrzymać ją w prosty sposób.
Co kryje się w Twojej lodówce?
Lodówka jest niezastąpionym sprzętem kuchennym, obecnym w każdym domu. Staramy się dbać o jej czystość możliwie często. Jednak jak wiadomo, nie zawsze nam się to udaje, co więcej – bywa, że mimo szczerych chęci nie robimy tego prawidłowo. W lodówce przechowujemy surowe mięso, owoce i warzywa czy sery, które spożywamy bezpośrednio po wyjęciu. Czystość półek oraz szuflad ma zatem kolosalne znaczenie dla naszego zdrowia. Powinniśmy zwrócić uwagę na to, w jakim są stanie. Mycie samą wodą nie wystarczy, by zabić bakterie i wirusy, a także zmyć trudniejsze zabrudzenia. Uniwersalny płyn do mycia wszystkich powierzchni ma w swojej ofercie marka BeSymbio, która postawiła na roślinne substancje aktywne. Dzięki temu pozostawisz swoją lodówkę bez chemicznego śladu.

Czytaj więcej: Czysta lodówka z marką BeSymbio

Urodziny Kaczora Donalda

Wtorek, 09 czerwiec 2020 09:44

SCYOUNGDUCK01 3D internetLaureat Oskara, celebryta uhonorowany własną gwiazdą na bulwarze Hollywood – Kaczor Donald – 9 czerwca obchodzi swoje urodziny. Po raz pierwszy pojawił się na ekranach kin w 1934 roku, szybko stał się również bohaterem komiksów. Dziś nie trzeba go nikomu przedstawiać - tę kultową postać znają mali i duzi. Jest on pozytywnym bohaterem z dzieciństwa, który pomimo wiecznie prześladującego go pecha, swoją dobrą energią i poczuciem humoru wciąż łączy pokolenia.
Nakładem HarperCollins Polska 17 czerwca br. do sprzedaży trafi opowieść komiksowa z młodym Kaczorem Donaldem „Niefortunne przypadki młodej kaczki”, razem z nią ukażą się też „Minnie i Daisy. Szpiegomania: Podwójny przekręt” oraz „Strachosfera: Koszmarna formuła”.
Młody Kaczor Donald jest wygadaną i przedsiębiorczą kaczką, a gdy nad farmą jego ukochanej babci zawiśnie widmo bankructwa, nie cofnie się przed niczym, aby ocalić rodzinny majątek. „Niefortunne przypadki młodej kaczki” to pełna inteligentnego humoru i szalonych zwrotów akcji opowieść graficzna. Gwarantuje 100% zabawy nie tylko fanom komiksów o Kaczorze Donaldzie!

Czytaj więcej: Urodziny Kaczora Donalda

Nadciągają młode kaczki

Piątek, 05 czerwiec 2020 12:32

BANER 1170x340 Mlode kaczkiKażde pokolenie ma swoją opowieść. Opowieść o bohaterstwie i odwadze. Opowieść o dzielnym herosie, który w drodze po zwycięstwo pokonuje wszelkie przeciwności losu. Opowieść, która inspiruje, zachwyca, koi serce i rozpala wyobraźnię. Opowieść tak przejmującą, że porusza całe pokolenie… Taką opowieść można przeczytać innym razem. Te książki są o młodym Kaczorze Donaldzie, jego przyjaciołach i bohaterach kultowych komiksów Disneya. Pełne inteligentnego humoru i szalonych zwrotów akcji opowieści graficzne gwarantują 100% zabawy nie tylko fanom komiksów o Kaczorze Donaldzie!
Nakładem HarperCollins Polska 17 czerwca br. do sprzedaży trafią trzy tytuły w serii: „Młody Kaczor Donald: Niefortunne przypadki młodej kaczki”, „Minnie i Daisy. Szpiegomania: Podwójny przekręt” oraz „Strachosfera: Koszmarna formuła”.

Czytaj więcej: Nadciągają młode kaczki

Ekorewolucyjna przekąska dla całej rodziny

Piątek, 05 czerwiec 2020 10:58

Tygryski chrupki BIOTygryski to pyszne chrupki, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Od lat podbijają serca polskich rodzin niesamowitą chrupkością oraz niepowtarzalnym smakiem. Są idealną przekąską, gdy tylko najdzie maluchów ochota na coś smacznego. Od teraz, nowe Tygryski BIO pomogą również zadbać o środowisko. Dzięki opakowaniom z folii biodegradowalnej, ich wpływ na otoczenie jest ograniczony do minimum. Nowe Tygryski BIO to eko-rewolucja w smakowitym i chrupiącym wydaniu!
Każdy rodzic pragnie, by jego dziecko wzrastało w świadomości, że troska o środowisko naturalne to absolutna konieczność. Oprócz edukacji, niezmiernie ważne jest aktywne zaangażowanie w ekologię. Dzięki Tygryskom BIO pakowanym w folię biodegradowalną, która szybko się rozkłada i jest wykonana z materiałów kompostowalnych, można z łatwością propagować mądre i odpowiedzialne społecznie wybory konsumenckie.
Warto pamiętać, że firma TBM jako pierwsza wprowadziła zastosowanie tej folii na polskim rynku przekąsek! Dodatkowym atutem Tygrysków BIO jest fakt, że wspierają ochronę środowiska, poprzez dobór odpowiednich składników - tylko od sprawdzonych dostawców. Nadany Tygryskom certyfikat „zielonego listka”, potwierdza, że te pyszne kukurydziane chrupki spełniają restrykcyjne normy
i powstają zgodnie z zasadami rolnictwa ekologicznego. Tygryski nie tylko chrupią bardziej, ale są też bardziej EKO!
Tygryski BIO są dostępne jako chrupki i pałeczki.

Wielki konkurs jubileuszowy

Wtorek, 02 czerwiec 2020 11:53

konkursjubileuszowyZ okazji wydania 50 numeru Zdrowego Białegostoku przygotowaliśmy naszym Czytelnikom niezwykły konkurs. Mamy dla Państwa aż 50 nagród. Aby wygrać jedną z nich należy udzielić odpowiedzi na pytanie: Za co lubisz Zdrowy Białystok? Nagrodzimy autorów najciekawszych wypowiedzi (mogą to być wierszyki, rymowanki a także zdjęcia z naszą gazetą). Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres redakcji lub mailem – redakcja@zdrowybialystok.pl do końca czerwca br. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności