Zdrowy Białystok

Wtorek, 28 05 02:19

Ostatnia modyfikacja:wtorek, 28 05 2024

Wspieramy w powrocie do zdrowia

wywiadmedactive202206Profesjonalizm, najwyższa jakość towarów i usług oraz zaufanie klientów. Oto wizytówka Sklepu medycznego Medactive. Jego personel tworzą doświadczeni specjaliści z branży ortopedycznej i fizjoterapeutycznej – Joanna Zamożniewicz oraz Anna Wąż.
Marzena Bęcłowicz: Niezależnie co jest powodem, który sprowadza klienta do Sklepu Medactive, są Panie gotowe wesprzeć go zarówno dobrą radą, jak i odpowiednim sprzętem w powrocie do zdrowia i sprawności.
Joanna Zamożniewicz: Medactive to miejsce, w którym najważniejszy zawsze był, jest i będzie klient. Naszym celem jest poprawa komfortu jego codziennego życia poprzez fizjoterapię, trening, regenerację i profilaktykę oraz zaopatrzenie w produkty rehabilitacyjne i ortopedyczne. Pomagamy wszystkim, którzy się do nas zgłaszają wrócić do sprawności po przebytych urazach, czy kontuzjach. Oferujemy także szeroko rozumiane wsparcie dla opiekunów osób chorych oraz niepełnosprawnych. Mimo, iż nasza praca jest wymagająca, to daje nam niesamowitą satysfakcję i poczucie spełnienia, że swoją wiedzą i działaniem możemy pomagać osobom potrzebującym.
MB: Dzięki swojej szerokiej wiedzy potrafią Panie idealnie dopasować sprzęt medyczny do indywidualnych potrzeb danego klienta, ale też zaproponować spersonalizowaną profilaktykę.
Anna Wąż: Profil działalności naszego sklepu opiera się przede wszystkim na zaopatrzeniu w wyroby ortopedyczne i rehabilitacyjne. W ofercie znajdują się wyselekcjonowane, najwyższej jakości produkty od wiodących na polskim rynku producentów. I to nie tylko ortezy, balkoniki, wózki, laski, czy wyroby chłonne. Mamy również bardzo szeroką ofertę produktów profilaktycznych. Wszak nie od dziś wiadomo, że profilaktyka i dbanie o zdrowie jest najskuteczniejszym lekarstwem. Dlatego w dużej mierze opieramy się na promowaniu zdrowego stylu życia i dbaniu o kondycję fizyczną. Dzięki piłkom, dyskom, taśmom do ćwiczeń, a także poduszkom ortopedycznym można w warunkach domowych rewelacyjnie dbać o swoją postawę, wzmocnienie mięśni i zdrowy sen. Staramy się „zarażać” klientów pasją do sportu, ruchu i pracy ze swoim ciałem. Chętnie przekazujemy wiedzę opartą na własnym doświadczeniu i przekonujemy klientów, aby dbali o swoje zdrowie fizyczne jak najlepiej. Poza tym tworzymy w naszym sklepie tzw. Kąciki zdrowia. Są to specjalnie wydzielone strefy, zaprojektowane z myślą o zapewnieniu naszym klientom szybszego powrotu do zdrowia lub jego podtrzymaniu. Mają różnoraką tematykę poświęconą konkretnym działaniom profilaktycznym.
podosmart202206MB: Od pewnego czasu w Medactive dostępna jest nowoczesna technologia, która pomaga lepiej zbadać i przeanalizować wzorzec chodu danej osoby podczas swobodnego ruchu lub biegu.
JZ: Głównie ze względu na profilaktykę, ale także potrzeby klientów, postanowiłyśmy jakiś czas temu rozszerzyć działalność o badania stóp. Zauważając jak wiele osób, zarówno dzieci i dorosłych, ma problemy z wadami stóp i postawy oraz znikomą wiedzę w tej kwestii, postawiłyśmy na ich edukację. Badanie w naszym gabinecie to nie tylko ewentualny dobór wkładek ortopedycznych, ale także zalecenia do domu odnośnie ćwiczeń, rady odnośnie kupowania odpowiedniego obuwia i profilaktyki wad stóp i kolan. A dzięki naszemu nowemu, innowacyjnemu sprzętowi PodoSmart możemy kompleksowo zdiagnozować i wdrożyć odpowiednie działania.
MB: Czym jest wspomniany PodoSmart?
AW: PodoSmart to sprzęt do analizy biegu i chodu oparty o bezprzewodowe wkładki diagnostyczne. Prawdopodobnie jest to jedyne tego typu rozwiązanie, które pozwala na przeprowadzenie badania w naturalnych warunkach, czyli w obuwiu pacjenta, w trakcie swobodnego poruszania się w dowolnym miejscu, w gabinecie, na bieżni, czy na zewnątrz. Dzięki temu wyniki nie zostają zakłócone przez środowisko testowe, takie jak zimne powierzchnie, czy celowanie w matę diagnostyczną.
MB: Jak przebiega badanie?
JZ: Dzięki nowoczesnej technologii bezprzewodowych smart-wkładek żadne niepotrzebne kable ani sprzęt nie zakłócają naturalnego ruchu pacjenta. Wkładki są niemal niewyczuwalne w obuwiu. Wykonanie badania jest szybkie i łatwe. Dzięki dokładnej i rzetelnej analizie chodu i biegania specjalista może ustalić bezpośrednią przyczynę dolegliwości i skutecznie zaplanować korekcję. Dzięki zastosowanej technologii można poprawić wyniki uprawianego sportu, zminimalizować ryzyko urazów i określić najlepsze praktyki rehabilitacyjne. Ponadto w łatwy sposób można śledzić postępy i oceniać skuteczność zastosowanych rozwiązań.
medactive202206MB: Równocześnie ze sklepem stacjonarnym prowadzą Panie też sklep internetowy.
AW: Początkowo prowadziłyśmy tylko sprzedaż internetową, która po ok. dwóch latach przerodziła się także w sklep stacjonarny medyczny. Teraz, z powodzeniem, funkcjonują obie formy sprzedaży. Na wygodne zakupy online zapraszamy na www.medactive24.pl , a na tradycyjne do sklepu przy ul. Żelaznej 9 lok. U1.
Mamy również podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, dzięki czemu można u nas zrealizować wnioski refundacyjne z zakresu zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne oraz środki pomocnicze.
MB: Są Panie też bardzo aktywne, jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju szkolenia oraz kursy.
JZ: Staramy się podnosić nasze kwalifikacje i zdobywać nową wiedzę na bieżąco. Uczestniczymy w szkoleniach, webinarach, czy targach ortopedyczno-rehabilitacyjnych, by móc zapewnić naszym pacjentom rzetelną pomoc i dzielić się wiedzą. Współpracujemy także z renomowanymi białostockimi fizjoterapeutami.
Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszego sklepu. Jesteśmy pewne, że spełnimy oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców.
MB: Dziękuję za rozmowę.

Fot. Medactive
Sklep medyczny Medactive prowadzą Joanna Zamożniewicz (na zdjęciu głównym po lewej) i Anna Wąż. Są doświadczonymi specjalistami z branży ortopedycznej i fizjoterapeutycznej, a prywatnie przyjaciółkami.

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Wywiady Wspieramy w powrocie do zdrowia