Zdrowy Białystok

Piątek, 14 06 17:13

Ostatnia modyfikacja:piątek, 14 06 2024

Eurodent – stomatologia na najwyższym poziomie

eurodent022023Kompleksowość usług. Przestronne i komfortowe gabinety. Sprzęt medyczny najnowszej generacji. Jeśli chcesz cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem, odwiedź Eurodent – gabinet stomatologiczny na miarę XXI wieku.
Marzena Bęcłowicz: NZOZ Eurodent to sieć gabinetów, spośród których dwa znajdują się w Białymstoku - jeden przy Al. Jana Pawła II 61C lok. U1, drugi przy ul. Władysława Bełzy 3 lok. 38. Proszę powiedzieć co wyróżnia Państwa placówki.
Agnieszka Cimochowska: Oba nasze białostockie gabinety oferują kompleksowe usługi stomatologiczne - zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Znaczy to, że w jednym miejscu pacjenci mogą mieć wykonane zabiegi z różnych dziedzin stomatologii – zarówno wszelkie lecznicze, jak i estetyczne typu – wybielanie zębów, licówki, zamykanie diastemy, leczenie przebarwień, a nawet zakładanie biżuterii nazębnej.
Pracują u nas lekarze dentyści oraz specjaliści – chirurdzy, endodonci, pedodonci, ortodonci, protetycy, implantolodzy. Każdy pacjent może liczyć na indywidualne podejście, rozwiązanie najtrudniejszych problemów oraz pomoc w pokonaniu lęku przed leczeniem. Wszyscy lekarze pracują z pomocą asystentek.
Mamy bardzo duże grono małych pacjentów. Pewnie dlatego, że jak powiedziałam zatrudniamy specjalistę pododoncji ze wspaniałym podejściem do dzieci. W przypadku maluchów zawsze zaczynamy od wizyty adaptacyjnej, w czasie której opowiadamy im o leczeniu, pokazujemy narzędzia oraz gabinet.
Nasze gabinety wyposażone są w najnowszej generacji sprzęt potrzebny do diagnostyki i leczenia.
MB: Skoro o sprzęcie mowa. Jakie urządzenia ułatwiają codzienną pracę stomatologom w Waszych placówkach?
gabineteurodentAC: Mamy światowej klasy urządzenia. Master Flux Plus to najnowszy i najbardziej zaawansowany model do sedacji wziewnej. Jest to zupełnie bezpieczna metoda walki z lękiem przed wizytą u dentysty, tzw. dentofobią. Znacznie łatwiej współpracuje się z osobą zrelaksowaną i spokojną. Wykorzystanie w sedacji gazu rozweselającego, staje się powoli standardem w stomatologii, szczególnie dziecięcej.
Leczenie kanałowe realizujemy z wykorzystaniem mikroskopu marki Global. Zabiegi higienizacji wykonujemy zaś przy użyciu EMS Airflow Prophylaxis Master. Skaler ultradźwiękowy z nową technologią New Piezon No Pain oraz piaskarka AIR-Flow, pozwalają nam wykonywać zabieg nad- i poddziąsłowego czyszczenia kamienia oraz osadu w jednym. Po tym zabiegu higienizacja nie kojarzy się z bólem i nadwrażliwością.
W naszych gabinetach znajdują się także niezależne pracownie rentgenowskie, wyposażone w tomografy CS 8200 3D firmy Carestream Dental. Pracownie te służą oczywiście naszym pacjentom i pracującym u nas specjalistom, ale zapraszamy także do współpracy stomatologów z innych placówek. Tomograf CS 8200 3D z rozszerzonym polem widzenia to urządzenie typu 4w1, oparte na sprawdzonych technologiach obrazowania i oprogramowaniu firmy Carestream Dental. Zapewnia doskonałą jakość obrazu we wszystkich trybach. Oprócz diagnostyki obrazowej tomograf pozwala na uzyskanie precyzyjnych cyfrowych modeli 3D, które można bezproblemowo zintegrować z aplikacjami np. do planowania leczenia implantologicznego lub ortodontycznego.
podwórkoeurodentMB: Gabinet przy Al. Jana Pawła II przeszedł ostatnio duże zmiany. Można powiedzieć nawet, że jest to zupełnie nowa placówka.
AC: Gabinet ten mieścił się w bloku przy Al. Jana Pawła II 59C, jednak z czasem zaczęło nam tam brakować miejsca. W ubiegłym roku przenieśliśmy się więc do większego lokalu znajdującego się po sąsiedzku, dosłownie kilka metrów dalej – w bloku przy Al. Jana Pawła II 61C. Mamy tam teraz zdecydowanie więcej miejsca. Znajdują się w nim trzy komfortowe gabinety stomatologiczne, niezależna pracownia rentgenowska z tomografem oraz przestronny hol z rejestracją. Jest to obecnie najnowocześniejszy gabinet stomatologiczny w Białymstoku.
MB: Przeprowadzka wiązała się też z rozszerzeniem zakresu usług. W ofercie tego gabinetu są także konsultacje i leczenie ortodontyczne dzieci oraz dorosłych. Kiedy najlepiej udać się z dzieckiem na pierwsza wizytę do ortodonty?
AC: Wielu rodziców zadaje sobie właśnie to pytanie. Zaleca się, aby na pierwszą wizytę wybrać się w momencie kiedy u dziecka zaczynają pojawiać się zęby stałe, czyli ok. 6-7 roku życia. Oczywiście jeśli zauważymy u dziecka jakieś niepokojące zmiany, wówczas należy odwiedzić ortodontę wcześniej. Zaniepokoić powinny takie symptomy jak: oddychanie przez usta, zgrzytanie lub zaciskanie zębów, nawyki typu ssanie palca, wada wymowy, wystające przednie górne zęby, wypukły lub wklęsły profil twarzy, stłoczenie zębów lub duże przestrzenie między nimi.
Czasy kiedy noszenie aparatu ortodontycznego było postrzegane jako wstydliwe dawno mamy za sobą. Dzisiaj noszenie aparatu kojarzy się nam z tym, że jest to narzędzie, które ma przywrócić piękny, zdrowy uśmiech, dlatego leczenie ortodontyczne przeprowadzane jest niezależnie od wieku.
Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby osoba dorosła miała założony aparat. Jednak są kwestie, których powinna być ona świadoma na samym początku leczenia ortodontycznego. Należy przede wszystkim wiedzieć, że u dorosłych kształtowanie na nowo zgryzu jest skuteczne w mniejszym stopniu niż u dzieci. Co nie zmienia faktu, że wyprostowanie zębów jest jak najbardziej możliwe. Zapraszam na konsultacje do naszego gabinetu, podczas których ortodonta wyjaśni wszelkie kwestie związane z noszeniem aparatu ortodontycznego w przypadku zarówno małych, jak i dużych pacjentów.
MB: Dziękuję za rozmowę.

Fot. Piotr Suchowierski

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Wywiady Eurodent – stomatologia na najwyższym poziomie