Zdrowy Białystok

Środa, 17 07 16:47

Ostatnia modyfikacja:środa, 17 07 2019

Akcja Teraz Serce za nami

Foto 10W sobotę, 23 kwietnia br. w CH Auchan Produkcyjna w Białymstoku miała miejsce akcja „Teraz Serce!”. Wszyscy chętni mogli skorzystać z bezpłatnych badań serca!
Celem ogólnopolskiej kampanii jest wzrost świadomości w zakresie profilaktyki chorób serca, w szczególności nadciśnienia tętniczego i hipercholesterolemii, które wciąż są w Polsce najczęstszą przyczyną zgonów. Kampania ma za zadanie edukować, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa profilaktyka, zdrowy styl życia oraz odpowiednia dieta, motywując jednocześnie uczestników do podjęcia istotnych decyzji z perspektywy zdrowia serca.


Projekt nie odbyłby się bez wsparcia:
Organizator: Telemedycyna Polska S.A.: lider teleopieki kardiologicznej – www.telemedycynapolska.pl
Sponsorzy: Ustronianka – ogólnopolski producent wód mineralnych oraz napojów www.ustronianka.com.pl,  Mondial Assistance – Odkrywaj świat bez ryzyka www.mondial-assistance.pl, Przychodnia Kardiologiczna Dzieci i Dorosłych Kardiofon – www.kardiofon.pl
Współorganizator: CH Auchan Produkcyjna - społecznie zaangażowane centrum handlowe – www.auchanprodukcyjna.pl.
- Zainteresowanie wydarzeniem było bardzo duże – z szeregu badań oraz konsultacji skorzystało 108 mieszkańców Białegostoku i okolic, którzy w tym dniu przybyli na miejsce akcji i wzięli w niej udział. Podczas ośmiogodzinnej Akcji Medycznej każdy chętny mógł skorzystać z fachowej pomocy w zakresie: badania EKG z opisem oraz interpretacją lekarza specjalisty, badania poziomu cholesterolu, porady dietetyka, pomiaru ciśnienia, obliczenia wskaźnika BMI, określenia czynników ryzyka zawału mięśnia sercowego. Wśród zgłaszających się były osoby, które leczą się kardiologicznie od wielu lat oraz takie, które pierwszy raz od kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat miały wykonane badanie EKG. Z tego miejsca dziękuję wszystkim Podmiotom zaangażowanym w organizację akcji. Drodzy Państwo, wspólnie ratujemy ludzkie życie! Zachęcam do odwiedzenia strony Kampanii www.terazserce.pl, gdzie znajdą państwo pełne informacje na temat najbliższych akcji – powiedziała Magdalena Wargin, manager akcji medycznych, Telemedycyna Polska S.A.
MB

Szybki kontakt

  • Adres: ul. Bema 11, lok. 80, II piętro
    15-369 Białystok
  • Tel: 85 745 42 72
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności Akcja Teraz Serce za nami